Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos a babám, alig akar...

6 napos a babám, alig akar ébren lenni, és folyamatosan fogy. Tápszer kiegészítést is kap. Mit tehetek? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

3260g-mal született. 2930g-mal engedték ki, itthon ma 2760g-mot(-18%) mértem legutóbb.

Nem túl sok még a tejem, de kezd beindulna. Próbálom sokat mellre tenni a babám, meg tápot is kap. De alig bírom ébren tartani, felkelteni hogy egyén. Védőnő szerint nem túl sárga, nem kell kékfény. És csak annyit javasolt, hogy emeljék a tápszer adagon. Meg nézte a mellem, meg nézett egy szoptatás. Szerinte van azért tejem, csak a baba gyönge szívni.

(Fejni 10g-mot tudok magamnak eddig.)

Járt már valaki hasonló cipőben?

Sikerült a babának összeszedni magát?

Gyerekorvos, holnap jön.

Nagyon aggódok



2021. febr. 8. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%
Én teljesen szoptatás párti vagyok, az itteniek szerint szoptatasnáci. De ez így sok fogyás, és a baba is aluszékony. Szerintem először most tápszer, amit könnyen meg tud enni. Utána ha jóllakott rakd mellre. Vissza lehet hozni később a tejet, most az a legfontosabb hogy megerősödjön a baba, és visszahozza a súlyát. Ha ehhez kezdetben tápszer kell, akkor az. Később át tudsz még állni majd a kizárólagos szoptatásra.
2021. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Előbb adj neki tápszert, hogy valóban jusson ételhez, még mielőtt elfárad. Utána mehet a cicirr, az se baj, ha ott alszik el. Azért ha ennyire fogy, annak oka van. Főlrg, hogy aluszékony is. A holnap meg messze van.

Milyen a kutacsa? Nincs beesve?

Vizet ne adj, csak foglalja a helyet a pocakjában, meg téves telítettségérzetet ad. Inkább a tápszerrel itasd.

2021. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, az én kislányom a nagyon erős sárgaságtól szintén durván aluszékony volt, és alig volt ereje szopni. Neki körülbelül 1,5 hónap kellett otthon, míg teljesen elmúlt a sárgasága. Utána már könnyebben evett.

Én 2 óránként etettem. De ebből 20-30 perc volt minden etetés előtt, míg fel tudtam ébreszteni annyira, hogy etethető legyen. Gondolhatod... őt cumisüvegből tudtam csak etetni lefejt tejjel, és táppal (elegendő mennyiségű anyatejet nem tudtam mindig fejni.)

Ha ilyen mértékben csökken a babád súlya, akkor ott kell az orvos. De inkább kapjon a baba cumisüvegből tápot, minthogy éhen haljon, ha nincs ereje szopni. Az enyém tényleg éhen halt volna. Nagyon durván sárga volt, kórházban mégis csak egyszer tették kék fény alá. Az első másfél hónapban szinte egész nap aludt.

2021. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Írj majd hogy mi lett a babáddal
2021. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
Mit mondott a gyerekorvos?
2021. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is három óránként tápoznám. Utána mehet cicire. Éjjel is kelteni kell sajnos.
2021. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia

Amikor a bátyám megszületett ugyan ez volt a probléma és kiderül, hogy lenött nyelvel született és azért nem tudott rendesen enni.

2021. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szia, hogy van a kis babád?
2021. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Volt védőnő is, gyerekorvos is és szerintük nincs vészhelyzet. Minimális a sárgasága, nem kell kékfény. Annyit mondtak, hogy emeljek a tápadagon 30ml-ről, 60ra/etetés... próbáljam keltegetni, tukmálni bele.legyen min 7 etetés/nap Eltelt pár nap, talán már stagnálni látszik a súlya, ill minimálisan növekedett. (Nem túl pontos a babamérlegünk, kis mennyiségeket tekintve).


Remélem tényleg nem lesz baj...

Bár nem tudom hogy lesz így anyatejes táplálás. Fejni magamnak csak ilyen 10ml-ket tudok nagy nehezen...

2021. febr. 13. 15:10
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne aggódj ezen. Ha tápszeres lesz, akkor tápszeres lesz, csak ne haljon éhen és fejlődjön. Nem te tehetsz arról, hogy mennyi tejed van alapból.
2021. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!