Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövőhéten lesz 5 hónapos a...

Jövőhéten lesz 5 hónapos a babám, egyenlőre csak az oldalára fordul, akiknél nem volt rohanó tempójú a mozgásfejlődés, mikor indult be a forgás, kúszás és társai?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretett hason lenni, mostmár elvan 10-15 percet, a buksiját viszont nen pihenteti, így hamar elfárad. Hason nem nagyon hajlandó aludni sem. Jelenleg 7700 gr és 68 cm.

Dévényre jártunk feszes izomzat miatt, az rendbe jött.



2021. febr. 9. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

6 hónapos kora előtt egy héttel fordult át. Előtte tövig ragtam a körmöm és hülyét kaptam minden "5 hónapos baba fejlődése" oldal láttán.

Utána már lavinakent jött a kuszas-maszas, napról napra láttam ahogy ugyesedik.

Szerintem egyébként inkább ez az átlag, nem pedig a 4 hónaposan forgás.

2021. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hasalás nehézkes volt. Igaz aludni szeretett úgy, de ébren nem szeretett hasalni. Szintén, 10 perceket volt el így (vagy inkább kevesebbet). A doki és a védőnő folyton erről faggatott, hogy megy neki. Igy biztos ami biztos alapon elvittük egy Dévényeshez. 5 alkalom után sokat javult a helyzet, a forgás is beindult magától mikor 1 nap híjján 5 hós lett. Azóta én is úgy látom ahogy az első hozzászóló írta, rohamosan fejlődik, egyre ügyesebb. Utólag könnyű mondani, de nem aggódnék. Ha egészséges a baba tuti megindulnak ezek a dolgok, de szerintem is nagyon változó kinél mikor.
2021. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! A család, a védőnő mindenki ezzel nyaggat. Tornázunk itthon, havi 1x kell menni Dévenyre, napi legalább 10x van hason, egyre jobban bírja. De a 10-15 percig eljátszik hason és a hason keresztben nyúl a tárgyakért státuszkerdeseken kiakadtam. Minden nap megszólal bennem a vészcsengő, pedig tudom, hogy nem kellene ezen idegeskednem.
2021. febr. 9. 14:14
 4/11 A kérdező kommentje:
És ezek a 4 hós státusz kérdések voltak...
2021. febr. 9. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha hamarabb fordult volna, akkor se biztos hogy mást hamarabb kezd csinálni. Kisfiam négy hónapos kora előtt egy héttel fordult hasra, utána csak reggelente volt hajlandó a mi ágyunkon fordulni. Most lett öt hónapos és most kezdett el folyamatosan hasra fordulni és hason forogni a tengelye körül. Kereken egy hónap kellett neki ehhez, hogy mindig csinálja. Hátra forgásnak meg nyomát se látjuk még mindig.
2021. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az oldalra fordulással ő is így volt. Karácsony előtt 1x 2x előfordult a játszószőnyegen, aztán csak a pelenkázón volt hajlandó néhanapján. Január közepére kezdett el oldalra fordulni mindenhol is. 😁
2021. febr. 9. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányok utalt hason lenni sírt, üvöltött. 3 hónaposan fordult hasról hátra és hatrol hasra. 6 hosan kiderult hipoton.

8 hónaposan tsmt után gurult. Gurulva gyorsan bárhova el jutott.

10,5 hosan kezdett kuszni, most 11 hónapos most akar fel ülni, és a mászás is napok kérdése.

De mi más eset vagyunk, ebben benne van kő kemény munka. Tsmt, deveny, és minden más.

És még ígyis le vagyunk maradva.

2021. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 es vagyok, a lányok lányom akart lenni
2021. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bő 4,5 hónaposan fordult hasra a kislányom, ő azóta bőszen gyakorolja is. Hason körbe forog és ma elkezdett tolatni is (pont ma 5 hónapos), de hasról hátra esze ágában sincs fordulni, inkább kiabál, hogy fordítsuk vissza :)
2021. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23-án lesz a kisfiam 5 hónapos.Már javában fordul hasról-hátra és fordítva.Ő is utál hason lenni ,úgyhogy folyton forog ide oda.De minden baba más és más.Ne izgulj ilyeneken szerintem.:)
2021. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!