Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj,hogy siet a lànyom mindennel?

Baj,hogy siet a lànyom mindennel?

Figyelt kérdés

Biztosítva van neki a szabad mozgástér,ami úgy tudom nagyon fontos, a nap nagy részét lent tölti a földön (velem együtt termèszetesen). Forog hasról-hátra, hátról-hasra mindkét irányban, kúszik is egy ideje, de már a mászást próbàlgatja, szerintem 1-2 nap és be is indul. Mivel még csak 6hós, kicsit aggaszt,hogy nem e valami problémát jelez,hogy ilyen korán csinálja a dolgokat?

Nem az a tipikus hurkás baba, vékonyabb, de nagyon erős picilàny.



2021. febr. 13. 07:04
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nem okozott semmi problémát. Három hónaposan dévényre vittem, mert feszes volt az izomzata. A fejét sem tudta megemelni szinte.

Négy hónaposan forgott, hat hónaposan ült, nyolc hónaposan mászott és felállt az ágy mellett. Szintén nyolc hónaposan kezdett "szavakat" is mondani. Egyedül az önálló járás csúszott meg, tizenhárom hónaposan kezdett járni önállóan, úgy, hogy nem fogtuk az egyik kezét. Azóta már másodikos. Semmi probléma nincs vele.

A kisfiam öt hónapos és oldalra tud fordulni még csak. Néha sikerül átfordulni. Ő lasabban fejlődik. Mondjuk elég hurkás de elvileg ez nem befolyásolja a mozgásfejlődést. 🤷‍♀️

2021. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi más okból járunk neurológushoz, és nem mondta hogy baj lenne.


Nálunk is hamar csinál mindnet.

2021. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 6 hónaposan mászott és stabilan ült, rá egy hétre felállt. Én is paráztam, még a gyerekorvost is felhívtam (meg a védőnőt, meg anyámat 😃), de semmi baja nem lett emiatt, már 5 éves.
2021. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy eséllyel semmi bajt nem jelez.

Hiperaktív, adhd-s gyerekek sokszor korábban kezdik a különböző mozgásformákat, ezért terjedt el, hogy baj.

2021. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
6 hónaposan állt és ágy mellett lépegetett, sorban haladt a mozgasokkal. Azóta is sokkal ugyesebb mint kortarsai.
2021. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne. Az én kislányom 5 hónaposan felállt a bútorok mellett. Mászni ülni 6 hónaposan kezdett. 9 hónaposan már járt,10 hónapos korában már szaladt. Teljesen egészséges 2 éves,aki már folyékonyan beszél.
2021. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, ügyes gyerkőceitek vannak nagyon, gratulálok mindenkinek hozzájuk 😊😊

a hiperaktivitás és az ADHD hány éves kortól állapítható meg biztosan? Ezek öröklődő betegségek, vagy autoimmun? Bocsi a kérdésért, csak érdekel, de semmi tapasztalatom ebben a témában 😊

2021. febr. 13. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem állapítható meg egyik sem, kb. óvodás korig, de a hiperaktív gyereken szerintem látszik, hogy az, mert egyfolytában pörög. Az adhd, figyelemzavaros része, szerintem inkább csak iskolás korban derül ki, az ovisnak nem kell több dologra figyelnie. Kislány nem valószínű, hogy érintett bármelyikben, inkább a fiúkra jellemző, sokszor öröklődik.
2021. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. febr. 14. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!