Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csecsemőt lehet matematiká...

Egy csecsemőt lehet matematikára tanítani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég papucs szintű a csecsemők értelmi szintje, de azért elég gyorsan fejlődnek. Nem ismerem a gyerekeket, semmit sem tudok a nevelésükről, teljes laikus vagyok. Hány éves kortól lehet őket matek/fizika/IT területén tanítani?

2021. febr. 14. 00:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
2 évesen kb. Ami azt jelenti, hogy egy, kettő, három.
2021. febr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Jean Piaget-nek nézz inkább utána. Neki vannak érdekes játékai gyerekekkel.
2021. febr. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Fiam 2 éves. Ott tartunk, hogy kettő három...


Én szabadon jatszhattam gyerekként, anyámnak eszébe nem volt, hogy a gyerekkorom tanulással ostromozza. Emelt matekra jártam már általanosba is, emelt érettségim lett matekból, könyvelőnek mentem (mondjuk ehhez annyira hajj de sok matek nem kell). Mindig erdekelt, imádtam azt a tantárgyat.


A szomszédunkban a lány 10nappal idősebb nálam. Az anyja már német-matek "szakos" bölcsibe iratta, mert belőle egyszer nagy ember lesz. Altalanosba (osztálytársam volt) végig úgy rugdalták át, pedig matektanárhoz is járt. Érettsegije 2év alatt lett. A matek szóbelin sem ment át. Most rendőr.


28évesek vagyunk.

2021. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

“Egy csecsemôt lehet matematikára tanítani?


Nem.


“Hány éves kortól lehet őket matek/fizika/IT területén tanítani?”


Tantárgyi szinten nyilvány az iskolában. Oviban pedig még olyan alapokat tanulnak meg mint az arányok vagy a halmozás.

2021. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2021. febr. 14. 12:02
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Köszi, hogy lepontoztatok, amikor pontosan logikai feladatokkal tűzdelt játékokat írtam be.


Ha nektek a logika nem matek alapja, akkor taníts parciális integrálást a gyereknek. Vagy rapid gyökvonást bináris logaritmus vonással.


Fú! Nagyon bírom, amikor "emberek" lepontoznak igazi kutatásokat!

2021. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, de a lepkefingnyi 30%-om nem sokat számít. Jöhetnek még hasonló tippek, érdekel a téma.
2021. febr. 14. 12:18
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
A csecsemőknek van egy veleszületett érzékük a természeti törvények iránt, pl. hogy a dolgoknak lefelé kell esniük, hogy a paraván mögé begurult labdának ki kell bukkannia a túloldalon, vagy ha a paraván mögé egy figura sétált be, akkor nem jöhet ki kettő, és hasonlók, de meg tudják különböztetni egymástól az élő és élettelen testeket is a mozgásmintázat alapján. Ezt naiv fizikának/pszichológiának/biológiának nevezik a csecsemőkutatók, ha így rákeresel, fogsz találni érdekes kísérleteket. Ez persze még egyáltalán nem az az absztrakt gondolkodás, ami ahhoz kell, hogy össze tudjon adni két számot, az sokkal később alakul ki. De érdekességként elő lehet venni a matekot és a term.tudományos témákat már nagyon korán is, mert mesélni gyakorlatilag bármiről lehet, a számokról, a mágnesről, az atomokról is. Én nagyon szeretem pl Chris Ferrie könyveit, a Science for Babies sorozatot. [link]
2021. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
A science for babies viccnek jó, de csecsemők nem tudnak matekot tanulni, ovi végére el tudnak számolni jó esetben 20-ig és a kivonás, összeadásra is rá lehet őket vezetni, pl. 8 kis műanyag kacsából elveszel 4-et, akkor 4 marad. 6 évesen az iskolában kezdenek matekot tanulni.
2021. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9

Azért ez nem feltétlen van így. Az egyik régi osztálytársam már simán osztott/szorzott 3-4 éves korára. A szülei nevelték így, zenész családból származik, tehát még csak a genetikára sem fognám. Azt nem tudom, hogy milyen módon tanították.

2021. febr. 14. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!