Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utálom ha vendégek jönnek...

Utálom ha vendégek jönnek hozzánk. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 hónapos a lányom. Egyszerűen nem tudok örülni ha jön hozzánk valaki. Stresszes leszek tőle. Már előtte sokat veszekszünk a férjemmel ha feljön a téma hogy jönnének látogatni a rokonok. Tudom hogy akkor takaríthatok mindenki után folyamatosan.

A főzéssel még nem is lenne baj, de mikor mondom hogy jó akkor összedobok majd valami egyszerű kaját mikor jönnek, benyögi hogy akkor lehetne 2 fogásos menü, meg süssünk is valamit...

Persze mondja hogy segít majd de az olyan is. Egyszerűen ha rábízok valamit pl. mosson fel addig, törölgessen, kb félmunkát végez. Ergo nekem nem nagy segítség.


Legutóbb anyósék voltak itt. Hát após enyhén szólva nem talált bele a wcbe, az étkezőasztal minden evés után tiszta mocsok volt, a fürdőben állt a víz minden este, törölköző a földre dobva, a csap zsírosan, koszosan hagyva. Én meg nem tudom elviselni a koszt kicsit se. Mivel messze élünk a családtól így csak úgy tudnak jönni látogatni hogy itt töltenek több napot.

Mi olyankor kiköltözünk a nappaliba a férjemmel mert abból nyílik a gyerek szobája és egyben van a konyhával. Tápszeres a baba, így este nem kell átgyalogolni legalább a vendégeken.

Napközben viszont elég zavaró mert semmit nem tudok pihenni, ha a baba sokat ébredt este.

Ha sógorék jönnek akkor a férjemmel nyomják a ps4-t, tvt.

Estefele már zavaró hogy 8-9 között vacsorázik a gyerek, utána alszik, szeretnék már nyugit és akkor sógornőm férje akkor akar dumálgatni, sakkozni, sörözgetni akármit.


Na mindegy, a férjem szerint hisztis vagyok és túlreagálom mikor ezek után kijelentem hogy ide jó ideig nem jön senki mert nem akarom. Egyszerűen nincs kapacitásom még arra hogy felnőttek után takarítsak, több fogásos menüt főzzek, kerülgessem őket.


Ti éreztetek már így vagy én kezdek bekattanni?


2021. febr. 14. 13:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlanság odatelepedni hozzátok ekkora gyerek melle. Én csak anyamat voltam hajlandó ennyi idős korában elviselni több napra mert o tényleg segített. (anyósom nem el mielőtt bárki belekezdene)

Akinek nincs gyerek nem is tudja h mi nők legalábbis én mikor a gyerek alszik csak pihenni akarok. Nem másokat kerülgetni és kiszolgálni.

Amugy ti nem tudtok hozzájuk menni? Az nem lenne konnyebb neked?

2021. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Na és az ilyeneknek van gyerekük. Ha 1 gyerek mellett nem bírsz rendet tartani akkor mi lenne veled ha többen lennének? Azért nem akkora dolog főzni meg takarítani 1 gyerek mellett. Tényleg mártírkodsz. Ráadásul tápszeres, tehát az sem lehet zavaró hogy szoptatnod kell. Szedd össze magad.
2021. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Hát ide tutira nem jönne úgy ittalvós vendég, hogy nincs mindenkinek saját szobája. Facom csövezne kint a nappaliban kisbaba mellett. Itt a főzés a legkisebb probléma...
2021. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Az miért nem merül fel opciónak, hogy Ti mentek reggel és este jöttök? Nem kell- senkit vendégüp látni

- főzni

-takarítani más után

-nem kell kicuccolni a nappaliba

-nem kell máshoz alkalmazkodni napokig.

-problem solved.

2021. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
12 mert miért lenne kötelező elszállásolni bárkit egy két hónapos baba mellett? Csak mert nem szoptat?! Hagyjuk már. Pont ugyanannyi törődés kell egy nem szoptatott babának is.
2021. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

/15

Nem köteles vendéget fogadni

Én a panaszáradatra reagáltam ami a főzés és takarítás miatt van. Na adjuk már elő hogy olyan nagy dolog kipucolni a wct, főzni egy pörköltet és felsöpörni az étkezőben? Ezt a gyerek előtt is meg kellett csinálni. Ha lenne tesó is az is koszolna ezerrel na akkor mennyire lenne kiborúlva.

2021. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
16 veled kar barmit. A gyereket ahogy a tesot ő vállalta/vállalná. A vendégséget nem és nincs is hozza elég nagy házuk. Amikor a gyerekem 2 hónapos volt, nekem még minden nap szállította a kaját az anyósom. Nem, nekem se lett volna kedvem pluszba főzni. Ha ő nem hozza, rendeltünk volna. Nem még vendégeket ellátni több napon keresztül. A hülyék meg a szomszéd utcában laknak. Pici babához az illem is azt diktálja, max 30-60 percig illik ellátogatni. Nem rátelepedni az anyukára és meg elvárni, főzzön már egy pörköltet, nem olyan nagy dolog az. Nem. De nincs hozza kedve és nem is kötelessége megtenni. És itt nagyjából vége is a sztorinak.
2021. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért a vendégek is szégyelljék magukat! 2hònapos baba mellé több napra menni hozzátok..De ha mondjuk messze is laknak, akkor legalább kaját hozzanak. Anyósomék 3órát utaznak hozzánk, de eszükbe nem jutna itt aludni, mert pici a babánk. Itt vannak pár órát, hoznak ebédet is. Így én maximum egy kis sütit sütök.
2021. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16 Neked hány gyereked is van? Gondolom egy sem.

Nálunk tavaly karácsonykor volt egy rokon aki megszólta, hogy (3 hónapos, hasfájós, anyatejes gyerek mellett) csak húsleves és töltött káposzta volt. Mondtam ha nem tetszik lehet menni.

Állj a sarkadra és mond meg (akár a férjednek, akár a vendégeknek), hogy nincs vendégeskedés.

2021. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
De pofátlan családod van. Az én szüleim 300 km-re élnek, de inkább autóznak egy nap 600 km-t, eszükbe nem jutna ránktelepedni a pici gyerek mellett. Anyukám aludt itt egyszer, de pl reggel 5-kor felkelt és átvette a babát, hogy nyugiban alhassak pár órát. Ja, és szóba nem került, hogy főzzek, a férjem nem is hagyta volna. Vagy hoztak egy csomó kaját, vagy ha nem volt idejük főzni, rendeltünk és ragaszkodtak hozzà, hogy kifizessék. Szóval szerintem a családod is bunkó, de a legrosszabb a férjed. Mi az, hogy benyögi, hogy főzzél. Úristen.
2021. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!