Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldalas kúszás?

Féloldalas kúszás?

Figyelt kérdés

Most 8 hónapos, kb 1 hónapja kezdett el kúszni, az elején persze inkább kicsit vergődősen, de haladt valamennyit :D De most még mindig ott tart, hogy bal kéz alkarral húzza magát, azt pakolássa előre, a jobb kezével csak mintha egyensúly miatt kitámasztja magát oldat, jobb lábával csinálja a kúszó muzdulatot, bal lábba viszont égnek áll (mint amikor repülőznek). Eleinte nem aggódtam, mert hát valahogy megkell tanulnia, de most már aggódok egy kicsit, hogy ilyen féloldalasan megy. Mászás nincs még, csak nyomkodja fel a popsiját, néha hintázik is úgy.

Én próbálok neki segíteni, de ha megfogom a lábát, vagy kezét hogy hogy rakja, akkor megáll, és ordít, nem megy semerre. Elengedem, már megy is. Szóval így nem sok esélyem van megtanítani.. másban nem látok ilyet, hogy csak egyik kézzel lábbal, mindkettőt használja szépen.

Volt másnak is így?

Vigyem gyógytornára?

Vagy majdcsak rájön?



2021. febr. 15. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is így kúszott a kislányom olyan 2-3 hétig, aztán utána csak rájött, hogy kellene... de én is figyelgettem, aztán egyszer már ment normálisan.

Ha 1-2 hónap után is féloldalas maradt volna, először a védőnőt kérdeztem volna, hogy mi a teendő.

2021. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor várok még egy kicsit, hátha javul.

2021. febr. 15. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
2 hónapig hónapig féloldalasan kúszott a lányom, viszont ő 5 hónaposan kezdte, így nem aggódtam. Utána szabályosan kúszott, majd mászott. Azt nem tudom, hogy 8 hónapos esetén meddig kell várni. Én végig konzultáltam gyógytornásszal, mindig megnyugtatott, hogy idő, mire minden szabàlyos lesz.
2021. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hónapja voltunk ezzel a problémával Dévényesnél.

Megnyugtatott h nincs gond.

Látta h a fiam feláll négykézlábra, hintázik.

Azóta nagyon ügyesen mászik már, sőt fel is áll.

Ha aggódsz mutasd meg szakembernek. Engem megnyugtatott

2021. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!