Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora plusz költséget...

Mekkora plusz költséget jelent havonta a 0-3 éves gyermeketek a családi kasszában?

Figyelt kérdés
Nyilván átlagolva gondolom, hiszen minden hónapban más kellhet. Használtan veszitek a ruhákat/játékokat/bútorokat vagy újonnan? Egészségesen észtek vagy nem annyira (ételköltségre gondolva).

2021. febr. 15. 17:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
2021. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Kb. havi 100 eFt plusz kiadás és 300 eFt bevétel kiesés volt.
2021. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
Elso, pont ez jutott eszembe...
2021. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%
Újszülöttként, még kb 50ment csak el rá. 2-3 évesen már 200ezer körül, mert már bölcsis volt és maganba járt, ami alapból 80ezer volt.
2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk nem volt ilyen drasztikus. Körülbelül havi 40-50.000et tudtunk a fiúnkra fordítani, sose nélkülözött. Normálisan élünk, ruhacsomagokat szoktam vásárolni neki méret ugráskor (jó állapotúakat), boltban pótolom a ruhákat ha szakadnak (Tesco, Pepco, kik, H&M), háziasan étkezünk nem bio alapanyagosan, bútorokat vegyesen újonnan és használtan is veszünk.

A legköltségesebb időszak az első év volt a tápszer, pelenkázás és ruha méret váltás miatt, a 2-3 év közti némileg átalakult, de ott meg a bölcsőde 20-30.000 forintos havi díja volt sok.

Kozmetikumokból dm saját márkásakat szerettem venni, pelenka sem volt pampers.

2021. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%
3 hónapos a gyerek. Tápszerre kb 10-15 ezret költünk havonta. Pelenkát pont most vettem 4000 Ft volt 2 csomag. Ebben a hónapban volt a rota oltása az volt 20.000 Ft. Ruhát csak azért vettem kb 5000 Ft értékben, mert a Pepcoban sok minden le volt akciózva, amúgy nem kellett volna csak megtetszettek. Popsitörlő, popsikrém és baba ápolási cuccok rengeteg van itthon. Azt egy darabig nem kell majd venni. Jövő hónaptól kezdjük a hozzátáplálást. Attól függ, hogy veszem e majd a babakaját vagy én csinálom plusz 5-10 ezer ft lesz szerintem.
2021. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

Első gyerek csecsemőként 150/hó volt, mert fejlesztésre szorult, plusz refluxos volt, állami fejlesztésre 13 hónaposan kerültünk be várólistáról és az is csak csökkentette az összeget, mert nem tartalmazott elégséges fejlesztést.

Most hellyel-közzel egészséges 5 éves ovis, most kb. 120/hó az átlag, ebből 40 a logopédia, 20 gyógytornász.

Kistestvére makkegészséges, anyatejes időszakban kb. 20-30 volt egy hónap, kivéve amikor választható oltást kapott, akkor +20/33. Ruhákat részben örökölt a nagytól, de csak részben, mert eltér a nem (a kisebb fiú), más évszakban is születtek. Hozzátáplálástól több, akkor 50 körül volt egy hónap.

Onnantól hogy jár, még több. 1 év alatt 5 számot nőtt a lába, így kellett 1 zárt szandál, 3 nyitott, 4 félcipő, 1 gumicsizma, 2 bakancs, kb. +10/hó elosztva.

Most kezdi majd a bölcsit, azzal +20, tehát kb. 80/hó lesz.

Nincs nagy ruhatáruk, többnyire akciósan vásárolok (lidl, aldi, hm...).

Étkezés egészséges. Rengeteg zöldség, gyümölcs. Nagynak még roboráló tápszer is kell.

Játékok többsége montessori elvű, így nincs tele a szobájuk sok kacattal. Inkább csak nagyobb dolgokkal, mint csepphinta, bordásfal, billenőlap, babaház, bábszínház, dömper (mozgásfejlesztő eszközök muszáj kategória) +rengeteg könyv.

2021. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon sok mindentől függ. Mi mosi pelust használunk, anyatejes. Tehát pelenka, popsikrém, tápszer nem kell. Ruhát sokat kaptunk. Másfél éves és még nem sokat kellett eddig venni. Fejlesztésre nem kellet eddig járatni.

Szerintem most havi szinten 15-20 ezernél nem több amit rá költünk. Szeptembertől bölcsis. Ott bejön a bölcsi és a +pelus ára is. Nálunk a bölcsiben nem lehet mosit vinni.

2021. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes kérdés. A válaszokat olvasva az jutott eszembe, hogy mi például a gyerekszobában is fűtünk és fürdetni is szoktuk a gyereket. Sőt mosunk is rá, vagy olyan is előfordul, hogy csak miatta megyünk autóval valahova és fogy a benzin. Esetleg elvisszük állatkertbe, strandra. De ez már nyilván luxus.
2021. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

9, 😂

Nem mondod? Nyilván, de azok (pl: rezsi) ún. közvetett költségek, amiket átlagember nehezen rendel költségviselőhöz. ;) A többi pedig úgyse hatja meg a kérdezőt, mert szerinte bizony felesleges luxus, ő meg van győződve arról, hogy egy gyerekre 50-60 is túlzás ebben az időszakban.

2021. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!