Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki megveszi a drága cuccokat a gyereknek, de nem tesz neki félre havonta, közben megszólja, aki a gyereken "spórol"?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre cikkek alatt vagy fórumokon - és élőben is néha, csak szerintem úgy a többség kerüli a véleménynyilvánítást -, hogy sokan lenézik, ha valaki a gyereken "spórol", értem ezalatt, ha megpróbálja olcsón kihozni a gyereknevelésnek azt a részét, amire nem muszáj költeni.


Nyilván nem arra gondolok, ha valaki a gyerek étkezésén vagy egészségén spórol, hanem pl. ha használt dolgokat vesz. Mi mindent használtan vettünk, kb. az egész babakelengyét és a ruhákat is, és nem szégyellek jó állapotú, de használt játékokat venni a gyereknek. Másban is spórolok, amiben tudok.


De ugye mindig jönnek azok, akik megjegyzik, hogy fúj, ők aztán nem spórolnának a gyereken, minek vállal az ilyen babát, biztos nem vásárolnának neki használt cuccokat, ez igénytelenség, akinek nem futja újra, az mit csinál majd később, stb.... mintha csak a minimálbéres, semmire gyereket vállalók spórolnának.


Szerintem egy pár hónapos/éves gyereknek tök mindegy, milyen ruhákban jár vagy használta-e más előtte a kismotorját. Igen, így nézve próbálunk a gyereken (is) spórolni, nem veszünk neki új vagy drága dolgokat, felesleges kacatokat, ha ne muszáj - cserébe viszont minden hónapban meg a számlájára a pénz lakásönerőre vagy valami nagyobb dologra, amire később szüksége lesz. Ezt hasznosabbnak látom.


Igazából csak felmerült a kérdés bennem, mi értelme annak, hogy valaki elkölt havi 100-150 ezret arra, hogy csupa új és drága dolgot vegyen a gyereknek, ha közben meg egy forintot sem tud félrerakni a jövőjére? Nem lenne jobb ezt a pénzt megtakarítani a babának?



2021. febr. 16. 08:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
31%
Nem vettem magamra semmit, de akkor is felháborító, hogy mások zsebében turkálsz.
2021. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Miért nem görgetsz egyszerűen tovább, ha nem érdekel a kérdés?
2021. febr. 16. 12:11
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Én pont olyan vagyok, mint a megszólított, látom a sok kisgyereket használt pepcos holmiban, kócosan, a bokája kilóg, és ezek a GAZDAG szuper lakásban élő gyerekek gyerekei. Itt nagy, itt ott kicsi, csak csúnya, de még jó, kicsit koszos, csak kis lyuk van rajta, a cipő színe nem megy a kabáthoz, a gyerek haja tövig vágva, hogy ne legyen vele gond..


Én költök a gyerek megjelenésére, különórára, fejlesztésre, programokra, amiken én is ott vagyok, külön a barátaival programokra.. Szóval szerintem szuper gyerekkort biztosítok neki, eddig még csak ovis, nem tettem félre semmit.


Egyrészt azért, mert úgy érzem, hogy 20 év múlva mire lediplomázik és lesz állása, bőven lesz elég pénzem, lesz párom, részben örökségből, részben hát 20 év alatt azért rendesen lehet félretenni, másrészt azért, mert nem célom lakást adni neki, sem 20.szülinapra 10 millió forintot. Ha családot tervez, hozzásegítem egy nagyobb összeg önerővel és leszek kezes a hitelénél, lakhat valamelyik lakásban(amelyik a családtagoké vagy az enyém, ha meg kimegy külföldre, havi összegekkel támogatom..


De ez mér nagyon messze van, szerintem későbbi nagyobb összeggel nem lehet pótolni a tartalmas, szép gyerekkort, a sok élményt és azt, hogyha visszanézi magát a fotókon, ne ő legyen a rongyos csúnya gyerek, illetve fontos, hogy legalább olyan szinten legyen, mint a társai, és hozza ki magából a legtöbbet, mert a szép, ápolt, csinos embereket/gyerekeket sokkal több előny éri az életben mind tanárok, mind osztálytársak terén..


Szóval tőlem ezt kapja, és ha 5 millióval kevesebb pénze lesz az én értékrendem szerint lényegtelen, sokkal nagyobb mosoly lesz az arcán hogy voltak barátai, kedvesek voltak vele, sokat dicsérték egész életében, illetve a fotókat büszkén nézi vissza, örömmel emlékszik majd arra, hogy olyan volt mint mások.


Ezt úgy írom, hogy elhanyagolt gyerek voltam, koszos körömmel, zsíros hajjal, sosem volt frizurám és mindig 2 számmal nagyobbat kellett hordanom a létező legrondább és előnytelenebb ruhákból.. úgy nézek ki az uncsitesómhoz képest, mint egy hajléktalan gyerek az összes képen és azzal a tudattal nőttem fel, hogy nem vagyok szép, sosem dicsér senki és irigykedem mások cuccaira. Volt pénzünk, de a szüleimnek fontos volt 2 házat építeni, nyaralót venni és telket meg erdőt.

2021. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%

Én megveszem nekineki a drágább cuccokat és teszek is neki félre.

A 2 ne zárja ki egymást.

A drágább cuccoknak praktikus oka is van, tovább bírja..

Sorry, de ez van. Pl Pepcos kispulcsi 2-3 alkalom után lyukas itt ott, meg kinyúlt. F&F-et régen szerettem, de utóbbi időben a bodyjai is olyanok, hogy a vállám lelóg, széles, kivan nyúlva pár használat után.

Ellenben a GAP meg Next ruháival nincs ez,csomó olyan GAP ruhája van ami 12 hónapos beleírt méret, azóta hordja is rendszeresen, már 2 éves, még mindig jó rá, nem lyukas, nen bolyhos, nen kinyúlt. Úgyhogy én már leszoktam arról, hogy vegyem a filléres ruhákat havonta, inkább veszek évente egyszer jobbat.


Te megint az vagy , aki odavolt múltkor, hogy ki költ el 60-70e egy gyerekre..De nem fogod fel még mindig hogy nem a ruha meg a motor kerül ennyibe, hanem a kaja, a bölcsőde, a vitamin, a tápszer stb, ezek viszik el a havi pénzt..

Ennyire nehéz a felfogásod?


Másrészt sok mindenből nem egészséges a használt, matracbol, cipőből, ilyenekből eleve nem az, mert amit már más gyerek kitaposott nem jó a gyerek lábának, a használt matrac meg a bölcsőhalál egyik rizikófaktora.


De ha annyira ugy gondolod ti fogjátok jól csinálni akkor mit agonizálsz itt?

Még a gyereked meg se született..


Én meg megveszek neki mindenből drágát és még 40et havonta el is teszek neki, na ezt kapd ki.

2021. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
30%

A gyereknek nem csak azzal teszel jót, hogy spórolsz neki mint a barom, aztán majd egyszer hozzávágod a pénzt.

A gyereknek nem árt megtanítani már ha te magad is olyan vagy, a normális igényes életet.

Nekem ebben nem feltétlenül fér bele, hogy a más gyerek által összecsokizott nyálazott rágott könyvet vegyem meg, meg ilyeneket.

2 éves a lányom, látom mindennel miket csinál, ezek után pláne örülök, hogy szinte semmit nem vettünk használtan!

És amúgy is, tiszteljem már meg a gyerekem annyival, hogy nem mindenből használtat veszek neki.

Én világ életemben a tesóim levetett ruháit kaptam, nem is szerettem, kifejezetten kellemetlen volt nekem, az én gyerekem nem lesz így, a bölcsibe se hordom mindenféle rongyban, mert ha hiszed ha nem, akaratlanul is megítélik a pedagógusok is magukban a gyerekeket valamilyen szinten. Tudom, több is bevallotta nekem, hogy jobb szeretik az igényes megjelenésű gyerekeket mint a szedett vedettet.


Itt akarod magad megnyugtatni hogy tök jók a használt cuccok? Ha ennyi frusztrál miért nem vettél neki újakat?

2021. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy mindig mindenből használtat fog kapni, de nem gondolom, hogy az életét befolyásolja, hogy új pelenkázólapon pelenkáztam-e vagy használton...
2021. febr. 16. 12:33
 17/26 anonim ***** válasza:
68%

5-ös és 11-es választ nem ugyanaz írta, de én (5) se vettem magamra.

Csak azt nem értem, miért kell bárkinek is elszámolnia, hogy mit és mennyit költ?

Tőled kér kölcsön, neked talán kevesebb lesz, ha ő többet költ?

Nem.

Akkor lenne okod vagy jogod felháborodni, ha a nagy költekezés mellett pl: telehányná az fb oldaladat, hogy "segítsetek, nem jut erre meg arra".

Az egyébként az valóban visszatetsző, ha valaki úgy herdál, hogy nem is telne rá és másra támaszkodik.

2021. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
16. Na most irtad le a lenyeget. Te nem gondolod, hogy a hasznalt cucc (plane pelenkazolap, meg viccnek is rossz) az eletet befolyasolja. Mas szerint meg igen, nagyon is. Ennyi.
2021. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok a családból érkező használt ruhák ellen 3-4 éves korig, de azért a használt pelenkázó lap... Az aztán újonnan se drága.. nekem ez pl baromira nem férne bele. Az 1 éves gyereket minden bizonnyal nem zavarja, de engem zavarna.
2021. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

Ja nem a gyereket kell hogy zavarja, hanem neked kellene erre igényesnek lenni, hogy az összemindenezett pelenkázólapot nem rakod alá.

Jó igen fertőtlenítés..csak hogy pl 3000 forintért vettem elég jó pelenkázóalátétet, egy alapos fertőtlenítés közel ennyibe kerül kis túlzással.

2021. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!