Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki megveszi a drága cuccokat a gyereknek, de nem tesz neki félre havonta, közben megszólja, aki a gyereken "spórol"?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre cikkek alatt vagy fórumokon - és élőben is néha, csak szerintem úgy a többség kerüli a véleménynyilvánítást -, hogy sokan lenézik, ha valaki a gyereken "spórol", értem ezalatt, ha megpróbálja olcsón kihozni a gyereknevelésnek azt a részét, amire nem muszáj költeni.


Nyilván nem arra gondolok, ha valaki a gyerek étkezésén vagy egészségén spórol, hanem pl. ha használt dolgokat vesz. Mi mindent használtan vettünk, kb. az egész babakelengyét és a ruhákat is, és nem szégyellek jó állapotú, de használt játékokat venni a gyereknek. Másban is spórolok, amiben tudok.


De ugye mindig jönnek azok, akik megjegyzik, hogy fúj, ők aztán nem spórolnának a gyereken, minek vállal az ilyen babát, biztos nem vásárolnának neki használt cuccokat, ez igénytelenség, akinek nem futja újra, az mit csinál majd később, stb.... mintha csak a minimálbéres, semmire gyereket vállalók spórolnának.


Szerintem egy pár hónapos/éves gyereknek tök mindegy, milyen ruhákban jár vagy használta-e más előtte a kismotorját. Igen, így nézve próbálunk a gyereken (is) spórolni, nem veszünk neki új vagy drága dolgokat, felesleges kacatokat, ha ne muszáj - cserébe viszont minden hónapban meg a számlájára a pénz lakásönerőre vagy valami nagyobb dologra, amire később szüksége lesz. Ezt hasznosabbnak látom.


Igazából csak felmerült a kérdés bennem, mi értelme annak, hogy valaki elkölt havi 100-150 ezret arra, hogy csupa új és drága dolgot vegyen a gyereknek, ha közben meg egy forintot sem tud félrerakni a jövőjére? Nem lenne jobb ezt a pénzt megtakarítani a babának?



2021. febr. 16. 08:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%

Használt pelenkázólap.... Szvsz nettó igénytelenségnek tartom és vallolom akinek nem fer bele egy új annak nincs elég pénze a gyerekvallalasra.

Még ha használt bútort babakocsit akármit írtál volna megertenem mert tényleg drágák és simán jók a használták is(én új párti vagyok de ezeket el tudom fogadni)

Mellesleg ezeket a kérdéseket tolod napok óta. Értsd meg egy gyerek felnevelese sok pénz lesz!

2021. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom, több is bevallotta nekem, hogy jobb szeretik az igényes megjelenésű gyerekeket mint a szedett vedettet."


Hát persze, mert veled beszélt, aki ezt pártolod és megteheted. :)

Más, szegényebb szülő társaságában pedig a gazdagokat fogja fikázni ugyanaz a pedagógus. És az még tán őszintébb is lesz, mert hacsak nincs gazdag férje akkor az óvónő is tudhatja mennyire nehéz, szinte lehetetlen óvónői fizetésből kizárólag jó minőségű új ruhát, cipőt, élelmiszert stb vásárolni.

2021. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
49%
Nekem ez nem saját pedagógus, hanem anyósom meg a barátnőm, ők mint magánember mondták ezt, nem a saját gyerekem gondozói..
2021. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

Mi házat vettünk nekik amit kiadtunk. Mivel még kicsik így jóval odébb van, hogy eldöntsék mit kezdenek vele. Havi 150000-ért adtuk ki és ezt a pénzt számlára rakjuk. Ha eljutunk majd odáig,hogy jogosítvány kell vagy autó akkor van mihez nyúlni. Vagy esteleg a tanulmányokra költeni.

Én is sok ruhát elfogadtam a rokonoktól. De használtat nem vettem még. Cipőben meg eleve nem adnám rá a használtat. Pl most adtak 3 pár cipőt a ruhák mellé. Márkás. Viszont kiderült, hogy bokasüllyedése van a gyereknek akitől kaptuk. Így persze nem adom rá. A nagynak is megvettem mindent újonnan. Egyetlen egyszer vettem használt dolgot, ez a karámja volt. A kicsinek is megveszek mindent ugyanúgy. Ezeken nem spórolok. Nekem is van egy barátnőm aki mindenen spórol. De azért százforintos selejtes pelenkát túlzásnak tartom. A gyereknek sem komfortos. Sőt a lányom 9 éves eleve nem is venné fel más ruháit. És nem drága helyen vásárolunk mielőtt azt gondolnád.

2021. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egyre jobban az az érzésem , hogy a kérdező a tipikus semmire vállalt gyereket típus, maguknak se volt, de a gyerek azért kellett, és itt akarja megnyugtatni magát mert azt hitte majd mindenki azt írja a sok kérdésénél hogy "egy gyerek nem kerül semmibe, akinek meg igen az egy sznob pitsa, észre se fogod venni anyagiakban"..

A babakelengye még hagyják, majd ha kint lesz és fáj a hasa hónapokig és meg kell venni a Biogaiat aminek üvegje 5000 ft és egy hétre sem elég mert 5 ml az egész üveg, és csak erre elmegy egy 20-as majd akkor rájön, hogy miért is megy el egy átlag gyerekre havi 40-50 simán 3 éves kor alatt is..

Úgyhogy szerintem jobb lenne ha nem a félretevéssel ámítanád magad, hanem kitalálnátok hogy fogjátok azt a gyereket felnevelni!

2021. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem aki napok óta kérdezgeti hogy kaphat e gyerek tehéntejet, mikortól kaphat, újszülött kaphat e már bolti tejet, muszáj e tápszer mert drága, meddig kell tápszer, az is ő! Ide a rozsdás bökőt!!!
2021. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!