Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha a 14 hónapos...

Normális ha a 14 hónapos kislányom igy eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok anyukák


Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a 14 hónapos kislányom csak úgy hajlandó enni, ha valami van a kezében

10-11 hósan kezdődött, amikor adtam a kezébe kanalat, hogy had ismeskedjen az evőeszközökkel

Elöször ledobálta, játszott vele, mára már próbálja használni, több kevesebb sikerrel

De a kanálon kivül,lenni kell még valaminek a keze ügyében, hogy meg tudjam etetni


A kérdésem az, hogy ez normális dolog? Kinövi? Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Van valakinek tanácsa, tippje ezzel kapcsolatban? Más is járt igy?

Próbáltam leszoktatni erről, de akkor abszolút nem hajlandó semmit enni...


A darabos ételeket szépen megeszi, a főzelékek, levesek elfogyasztása problémás


Köszönöm előre a segítséget

Szép napot nektek


2021. febr. 16. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Cseréld ki fogós kajára, hátha elkezdi rágcsálni. Azert 14 hónaposan már nem pürét kellene ennie, ha meg nem azt eszik, akkor miért eteted? Fedezze fel az ételeket, próbálja etetni magát.
2021. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Semmi probléma vele.


A barátnőm gyereke ennyi idősen csak úgy volt hajlandó enni, ha ment közben a TV vagy a YouTube.


Na, az, a gáz, nem ez.

2021. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyerek már "egyedül" tud enni, legfeljebb nem tisztán, egy csomó minden lepotyog még belöle. Etetni nem kell, az érthetö módon unalmas neki.
2021. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem pürésítek neki már semmit, de többször van főzelék egy héten

Próbálkozik a kanállal, de még nagy mennyiséget magától nem eszik,azért etetem

Hagyom, hogy felfedezze az ételeket

A gyümölcsöt is szépen megeszegeti magától

Remélem tényleg ez egy átmeneti dolog, és ha már megtanulja a kanál használatát,akkor nem kell plusz dolog a kezébe,a kanálon kivül

2021. febr. 16. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszik a fözelékböl sokat, az sem gond (a legtöbb leves meg teljesen fölösleges), ha éhes, akkor egyre jobban fog igyekezni, ne etesd egyáltalán! Ha netán nem lakna jól, akkor utána adj még valamit, amit még tud enni egyedül.
2021. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Darabosat adj neki, ahhoz kell a keze.
2021. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyáltalán nem nevezném problémának. Olyan elvárások vannak a gyerekek felé,hogy az eszem megáll. Oké az tök jó és ügyes aki 14 hónaposan tud kanállal enni,de nem ez a többség az tuti. Próbálkozni,tanítgatni hagyod azt írtad,szuper. Nyilván ilyenkor több mint a fele mellé megy és a szülő hagyja egyedül de azért eteti is,hogy jól is lakjon az a gyerek. Az hogy valami van a kezében közben? És akkor mi van? 15 hónapos volt a fiam amikor szintén ezt csinálta. Darabosat szépen ette,a főzelékkel én etettem. De unta így nagyon az egészet,de enni egyedül kanállal még nem tudott. Kapott mindig valami érdekeset a kezébe ami lefoglalta én meg szépen megetettem. Amikor már kevés volt a tálkájába oda adtam neki gyakorolni. Nyúlkált benne,szétkente,ledobta,néha belevarázsolt egy falatot a kis szájába. Majdnem 2 éves volt mire megtanult normálisan főzeléket,kanállal egyedül enni. Nincs okod aggódni. Teljesen normális a gyereked. Majd belejön.
2021. febr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a megnyugtatást

Kedves utolsó,teljesen egyetértek veled

Vannak olyan gyerekek, látom én is, több csoport tagja vagyok a fb-on,olyan szépen,egyedül eszik 14-15 hónaposan,öröm nézni őket

De minden gyermek más,minden gyermek más dologban ügyeskedik


Keresztfiam oviba jár, 3 és fél éves,oviba gyönyörűen eszik,otthon meg etetni kell,mert nem hajlandó egy falatot sem enni 😁

Majd megérik rá a kislányom is,szépen megtanul majd magától enni, addig meg hagyom, had ismerkedjen a kanállal


Mindenkinek köszönöm a válaszokat❤

2021. febr. 17. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!