Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek tényleg...

Van olyan, akinek tényleg soha, sehonnan nem esett le a babája?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy nálunk soha nem fog megtörténni, mindig nagyon figyelek, aztán ma mégis... újabban a lassan 7 hónapos baba egyik pillanatról a másikra fordul, ninja sebességgel. Mikor ma letettem pelenkázni a kanapéra (nem otthon voltunk), csak annyira engedtem el, és kaptam el a tekintetem (még csak hátat se fordítottam neki), hogy a szemeteszacskót megigazítsam, hogy mire a következő pillanatban odanéztem, már át is fordult a hátáról, és csúszott le a kanapé széléről. Kb 45 cm lehetett, és olyan szűk volt mellette a hely, hogy szinte alig fért be, így nem esett, hanem tulajdonképpen becsúszott mellé. Nem ütötte meg magát, inkább csak megijedt. A frász jött rám, percekig remegett még utána a kezem. Borzasztó bűntudatom van azóta is, rettenetesen érzem magam.

Tudom, fog még ennél nagyobbakat is esni, ha már tud járni, de na...



2021. febr. 16. 22:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván van.A két lányom se esett le sehonnan. A fiam viszont esett pár hónaposan viszonylag magasról. Előfordul.
2021. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Sosem estek le a gyerekeim.

Szerencsém volt.

De ne legyen bűntudatod, ez sajnos tényleg sokszor előfordul, és szerencsére nem lett semmi baj :)

Ha már még történt kár rágódni rajta.

2021. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de nálunk se esett le.

Mondjuk mi eléggé ráparáztunk erre és emiatt mindig nagy volt a figyelem.

Azóta viszont már esett le, most másfél évesen, mert el van kicsit tévedve magával kapcsolatban.

2021. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk 2 évesen esett le először a franciaágyról. Persze nem lett semmi baja, "nagy" volt már.

Babaként sehonnan szerencsére.


De nem hagytuk magára sosem. Ha muszáj volt, pl elmentem a wc-re, akkor a bababiztos szobájába vittem. Annak a bejárata eltorlaszolható volt, nem tudott kijönni.

2021. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Semmivel sem jobb szülő, akinek a gyereke nem esik le sehonnan. Ahogy az se rosszabb, akinek meg igen. Nem ez a fokmérő.
2021. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Mi se gondoltuk, hogy le fog esni.. ő is kb.7 hónapos volt. Szokásos éjszakai cicizés következett, kivettem a kiságyból, fekve szoptattam.(császáros voltam, igy tanitottak, így is szoktam meg).

Viszont az egyik éjszaka elaludtam en is vele.. Hajnali 5kor hallunk egy puffanást a férjemmel, a kisbabánk elkezdett teli torokbol üvölteni, én jajgatok félálomban, férjem is zihált, majd felkapcsoltam a villanyt. O felvette, ide adta nekem, ő megnyugodott kb.fel perc után nálam, de mi aznap kivoltunk egész nap.

Kb.30 cm-rol esett le, konnektorra esett fejjel majd úgy a padlóra testtel.

Fel is hívtuk az ügyeletet, mondtak, hogy nem gondolnák,hogy ennyitől baja lenne, de nézzük egész nap, s ha aluszékony, hány, esetleg bágyadt lesz a tekintete akkor vigyük be.

Nem lett semmi baja, de azóta még éberebb vagyok, mint az incidens előtt.

Igaz, már 1 éves múlt nem sokkal.:)

2021. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sem esett le sehonnan szerencsére babakorban,viszont mióta megtanult felmászni bútorokra többször előfordult. Volt olyan,hogy székkel együtt borult fel. Már nem tudtam elkapni. Ilyenkor is van az embernek bűntudata,nemcsak pici babánál. Egész nap ostoroztam magam,hogy miért nem figyeltem jobban. Csúnyán bedagadt a szája is,rossz volt ránézni. Azt hittem letört a foga is,de semmi komoly baja nem lett.
2021. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Ritka


Általában csak mázli, hogy nem, vagy ako előre ezen görcsöl.



A lányom a 180*200-as ágy közeperől 8 hetesen esett le..

Meg sem forult a fejemben, hogy le tud jönni...

De 10 hetesen már forgott ..

Ez van


Ő később esett nagyot foga is bánta


Nagyobbnak (1,5 évesen) rendszeres volt.


Fiam is el van tévedve magával.

Esett már le.

10 hónaposan stabilan jár.. emiatt mindenhova mászik fel.. tegnap az ablakpárkányból szedtem ki..

Jóhogy sosem nyitunk ablakot kitárva ( bukón szellőztetek)

2021. febr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyik sem esett le sehonnan, de nekem ez nagy parám volt, úgyhogy már-már megszállottan figyeltünk erre. 😊
2021. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom sem esett le babaként. Először 11 hónaposan csúszott meg kicsit, amikor mászott le a kanapéról, de nem esett, mert közben fogtam, csak behúzta maga alá a lábát, és az fájt neki. Tehát látod, még így is vannak balesetek, hogy fogom XD ja meg egyszer akartam lerakni négykézlábra, ő meg úgy gondolta hogy lendületből előredől, és izomból leszájalta a padlót 🤦‍♀️
2021. febr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!