Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha előbb áll, mint ül?

Baj, ha előbb áll, mint ül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom tegnap töltötte a 8 hónapot, és kb. egy hete felhúzza vagy feltolja magát álló helyzetbe minden mellett, ami ehhez optimális magasságú neki. Viszont nem ül és nem is mászik. Fénysebességgel kúszik, abban profi. Illetve hintázik kutyapózban már kb. egy hónapja, az nagyon megy, de nem indult még el mászva belőle. Ülve ha full mozdulatlan lenne, talán megmaradna, szóval nem nyeklik-nyaklik már, szép egyenes háttal ül. De ahogy egy picit is mozdul a feje valamelyik irányba, már viszi is a "lendület", és eldől arra, magyarán nem tud még egyedül, támasztás nélkül ülni.

Nem probléma, hogy állni meg már tud? Amúgy második gyerek, van már egy fiam, de ő nagyon gyors mozgásfejlődésű volt, 6 hónaposan már ült és mászott is, 6,5 hónaposan pedig felállt, szóval nála nemigen állt elő ilyen helyzet, ez most nekem teljesen új.

Illetve, akinél esetleg hasonló szitu volt, mikor tanult meg ülni is a babája az álláshoz képest?


Köszi a válaszokat.



2021. febr. 17. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem vidd el gyerek gyógytornászhoz, mert ha kimaradnak mozgásfejlődési fázisok, akkor az később gerincferdülést és egyéb problémákat okozhatnak. Mivel az izmai nem erősódnek meg pl. az ülés vagy mászás során. De akàr a védőnőt is megkérdezheted, biztosan tud szakembert ajánlani.
2021. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Hülyeséget ír az első. Teljesen normális az is, ha előbb áll fel. Így is erősödnek azok az izmok, amik az üléshez kellenek. Lányom 8 hónaposan állt fel, két hét múlva mászott, rá egy hétre ült ki.
2021. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is ez volt, lányomról kiderült, hogy hipoton. Lehet, hogy nálatok semmi ilyen nincs, és minden rendben, de érdemes lehet ilyen szemmel nézni.
2021. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Kötött comb és csípő nem okozhat ilyet?
2021. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is ugyanez volt. De pöccre pontosan. Korban is stimmel.


Felállt, rá 2 hétre elkezdett bútorok mellett lépkedni, majd elkezdett mászni ugyanekkor, rá 1 hétre elkezdett ülni.


Van ilyen. Semmi baja sincs, csak sose érdekelte az ülés, a kúszásban viszont olyan profi volt, hogy sokáig megtartotta mert úgy gyorsabb volt.

2021. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A csípőjével minden rendben. Nincsenek és nem is voltak hipotóniás tünetei, nem késett semmi mozgásfejlődéssel, gyönyörűen tartotta a fejét mindig, szeretett hason lenni, hason aludni. Most is egy mozgékony, aktív baba, felszántja kúszva a lakást, mindenre felmászik, mindenen átmászik. Sokat van négykézláb is.

Nem amiatt aggódom, hogy nem ül és nem mászik még; nyilván van olyan baba, aki előbb képes ezekre (pl. a fiam is, ahogy írtam), de egyikkel sincs elkésve. Nekem csak az fura, hogy felállni meg fel tud.

2021. febr. 17. 21:21
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Szia, nálunk szokták mondani a gyógytornász-fejlesztő kollégák, hogy ez bizony nem jó dolog. Én gyerekpszichológus vagyok, én is úgy tudom, hogy ez nem jó. Amit a fiadról írtál, az teljesen rendben van, ő ugyanis lehet gyorsabban fejlődött, de egyik fázist sem hagyta ki vagy cserélte össze. Amit a lányod csinál, az viszont egyáltalán nem oké.

Tehát szummázva, az rendben van, ha valaki lassabban-gyorsabban tanul meg dolgokat (kivéve, ha tényleg durván megkésett). Az viszont, ami a lányodnál van, sajnos egyáltalán nem jó. Én elvinném gyógytornászhoz, azért ránézni nem ártana, max megnyugtat, hogy nincs nagy gond. Addig kell megelőzni a problémát, amíg lehet.

2021. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

5.vagyok.


Ne ijesztgessétek már feleslegesen!

Nekem neurológus figyeli a babám fejlődését agyvérzés miatt, és mondták volna ha ez baj. Elviheti persze, de vannak ilyen babák.

2021. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de minden baba más, te a sajátodból indulsz ki nyilván, de nem biztos, hogy az rá igaz. Az hogy a te babádnál szerencsére ez nem volt baj, az jó dolog, de lehet az övénél az. Hidd el, rengeteg gyereknél ez igenis nagy probléma, pont. Ha nem most, akkor később. Az meg nem ijesztgetés, hogy vigye el szakemberhez, max ott elmondják neki, hogy nincs semmi baja, mehet haza nyugodtan. Win-win situation mindenhogyan.
2021. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

Első vagyok, a véleményünket kérdezte a kérdező, én azt írtam le. Ha az én gyerekem lenne, inkább megnézetném, ha ez rendben van, akkor rendben van, akkor kidobott pénz, de én így lennék nyugodt.

De mi ezt itt nem tudjuk megmondani, mert nem látjuk a gyereket és nem vagyunk szakemberek.

2021. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!