Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba 39 fokos láz?

1 éves baba 39 fokos láz?

Figyelt kérdés
Hívtuk az ügyeletet,de persze bevinni nem lehet. Kapott kúpot,itatom folyamatosan. Mivel tudnám még segíteni,hogy lejjebb menjen a láza,ha esetleg ez nem használ? Nagyon aggódom,első baba és sosem volt még lázas
2021. febr. 23. 03:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
A kúp segíteni fog, ne aggódj. Ha elviseli, tehetsz rá borogatást is, állott vizes ruha, pl. a csuklójára. De ha nem muszáj, ezzel a módszerrel ne kínozd.
2021. febr. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
38'6-ig nem érdemes csillapítani a mi dokink szerint, így az is kérdés, hol mérted (popsiból, fülből mérve sokszor lejön egy fél fok), ill. az új trend szerint egyáltalán nem kell, ha nem érzi rosszul magát tőle... Arra persze adj valamit, ha fáj is valamije vagy nem tud tőle aludni. De a láz önmagában csak segít leküzdeni a kórokozót. Anonim fórum helyett persze inkább dokit kérdezd, mit ajánl (akár a kórházi ügyeletet felhívhatod) de 3 óránként lehet váltva adni gyógyszert (mert azonos hatóanyagút csak max 3x, és inkább max. 6 óránként lehet egy nap), ha az egyik nem használna, nehogy túladagold. Legegyszerűbb és biztonságos viszont a hűtőfürdő. Beülteted a kádba meleg vízbe és ahhoz engedsz fokozatosan hideget, amíg szegény vacog pár percet. Ez mindig hatni szokott nálunk, persze nem szeretik, ezért akkor érdemes inkább alkalmazni, ha nem akar lemenni a gyógyszerre. De tényleg használ és utána jobb lesz a közérzet, lehet rá nagyot aludni.
2021. febr. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,most 37,8ig lement es el is aludt 😊

Ügyeletet egybol hívtuk,de kb leraztak annyival,hogy nem vihetjük be,csillapitsuk itthon a lazat,azert maradt ez a névtelen forum :) Amugy popsiban mertem 39,5 volt,csak ugye a -fel fok.

2021. febr. 23. 05:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam hűtőfürdetni - sajnos legnagyobbik lányom mindig 40 fokos lázas ha beteg nála a gyógyszer olyankor nem igazán segít) hogy beültetem 37-38 fokos vízbe és közben játszik a víz pedig hül.
2021. febr. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kellett hűtőfürdőztetni a lányomat (40.5 Cfok láznál), hogy 40Cfokos vízbe kellett fektetnem nyakig, és a lábához kellett hűvös, lanyos, hideg vizet öntögetni. Sokáig. Kb 25 perc alatt ment le neki 39.8Cfokra.


A kórházat hívtam fel, ők ajánlották így. A cél az volt, hogy 40Cfok alá menjen a láz. Persze gyógyszert is kapott, de az nem hatott.

2021. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyereknél ez nem számít olyan magas láznak hogy ügyeletet kelljen hívni. Arra kell figyelni hogy ne száradjon ki. És persze figyelni egyéb tünetekre, pl aluszékonyság. (Csak a jövőre nézve). A 3 napos láztól pèldául napokig 39 feletti lázuk tud lenni.
2021. febr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aluszekonysag megvan,étvágytalanság,inni iszik szerencsere,de ma mar ketszer hányt. Holnap reggel vihetem a gyerekdokihoz
2021. febr. 23. 19:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Hányás, aluszékonyság, magas láz az már probléma lehet. Ha foltok jelennek meg a bőrén, vagy romlik gyorsan az állapota mentő! Nagyon kicsi rá az esély de figyelni kell.
2021. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A hányást nem tudom teljesen idesorolni,mert refluxos,gyakran hany. De kb egesz nap alszik,ha kap kúpot,utana jatszik picit
2021. febr. 23. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak a láztól akkor, nálunk is volt ilyen, sőt rosszabb, ha ébren volt akkor se bírt szinte lábra állni sem, az ölemben feküdt.
2021. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!