Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egyszer kimarad a fürdés?

Baj, ha egyszer kimarad a fürdés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a napirend miatt fontos a fürdetés. Nálunk még csak kezd kialakulni a napirend, a fürdés szokott fix lenni. De ma nagyon fájt a hasa, délután nem tudott elaludni, és 7-kor végre elaludt(8-kor szoktam fürdetni). Ha felébred, már nem fürdetném meg, hagynám szopi után tovább aludni. Attól még érezni fogja, hogy éjszaka van, ugye? Nem borul fel ennyitől az eddigi rend?

2021. febr. 23. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kimaradt 1x, mert elromlott a hőlégbefúvó, és nem tudtunk fürdetésre meleget csinálni neki (nem volt olyan hideg, hogy bekapcsoljon a rendes fűtés, de már a kezdetektől fogva melegítjük a szobát, ha visszük fürdetni, és nem akartuk, hogy megfázzon). Amúgy is már este 10 volt, mire oda jutottunk, így kimaradt. Semmi baja nem lett.
2021. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj!

Nálunk is előfordult ilyen kicsinek, hogy egyszer elmaradt a fürdés oltás után mert nagyon hisztis volt. Első oltása volt és nagyon a szívére vette. Egész nap üvöltött. Azért nem keltettem fel.

2021. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik, nem zavarta össze a dolog, csak kicsit korábban kelt reggel.
2021. febr. 24. 10:42
 14/19 Ditta323 ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy kimaradt.. őszintén szólva nem tudtam volna bevinni a kád vizet és görnyedni fürdetés közben.. még mielőtt valaki nekem esik porckorong sérvem van és fájt a derekam+ zsibbadt a lábam és ahogy ráléptem nyeklett össze alattam... Inkább fürdést hagytam ki, nehogy baj legyen... Mindez egy rossz mozdulat miatt jött elő (rosszul emeltem meg fiam fürdetésnél)..

Fiamat szerencsére nem zavarta össze

2021. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én van, hogy 2, 3 napig nem fürdök. Semmi nincs benne szerintem.

21/f

2021. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
😄 a kérdés egy kisbabára vonatkozott, és főleg a napirend miatt kérdeztem. Gondolom 21 évesen neked az már nem olyan kardinális kérdés.😄
2021. febr. 26. 19:16
 17/19 anonim ***** válasza:
8-ast nem értem... most mi, szenteltvízben fürdettétek?
2021. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Erről nem is tudtam. Szülésfelkészítőn azt mondták, hogy nem szükséges állandóan mosogatni a gyereket, mert nem piszkos és csak kockázatot jelent, ha megsértjük a bőr természetes védőrétegét. Heti 1-2× fürdést ajánlottak az első hónapokban. Szó sem esett napirendről, azt mondták, hogy szakirodalommal leigazolt dolog, hogy jobb az egész családnak, ha a baba igényeire reagálunk, mint ha a mi igényeinket vagy valamilyen "előírást" próbálunk ráerőltetni. De most megijedtem.
2021. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm aki hasonlóan állt hozzá, napirend nélkül és nem túl jók a napjaik. Semmi rendszer, semmi jel a gyerek számára, hogy most az esti alvás jön emiatt vagy 10-szer kel éjjel. Nappal nehéz vele találkozót egyeztetni, mert még kb-ra se tudja megmondani mikor fognak ráérni. A napirend 6-8 hónaposan alakul ki, én 3 hónaposan kezdtem el az esti rutint bevezetni. Eleinte csak azért fürdettem minden este, hogy szokjon hozzá, után hozzátáplálás meg játszóterezés, virágszedés, séták miatt kellett is a napi fürdés.
2021. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!