Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek idegrendszerevel van...

A gyerek idegrendszerevel van gond vagy én vagyok beteg ?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz :


Van egy 13 hónapos kisfiam akit teljesen egyedül nevelek . Az édesapja lelépett amikor 6 hónapos terhes voltam ,azóta ránk se néz , de igazából ezt nem szeretném firtatni . A szüleim az ország másik felében élnek , úgyhogy abszolút nem tudnak segíteni . Legutóbb karácsonykor találkoztunk . Édesanyám amúgy is idős ,és beteg úgyhogy nem igazán szeretném terhelni a picivel .


Szerettem volna a picit , anno még az apuka is úgyhogy nem véletlen csúszott be ... 29 éves vagyok , és úgy érzem kieltem magam ,nem vágyam a bulikra, ismerkedésre stb .. Összegében imádok itthon lenni , és előre le szeretném szögezni hogy imádom a kisfiamat ,bármikor ,gondolkodás nélkül az életemet adnám érte..


Szóval, nem tudom eldönteni hogy velem van - e a gond , idegbeteg vagyok , bipoláris zavaros , indulatos , agresszív ,vagy egy szar anya ,avagy talán a gyereknek van valami idegrendszeri problémája ?!


Egyszerűen kikeszit , megöli az utolsó idegszalamat is . Azt sem igazán tudom eldönteni hogy buta -e , el -e Van maradva és azért nem teszi azt amit kellene . A nővérem gyerekei például 16 hónaposan folyékonyan beszéltek . Az én kisfiam 7 szót tud ,azokat is csak ritkán mondja ...


Ha kérdezem hogy a zebra ,télapó ,meg kb meg 3 másik dolog azt tudja. Feltekeri a radiátort , ( imitalja) felhúzza a redőnyt, főz, puszit ad ,integet ,papazik,tapsol , a fejét , a ciximet és az orromat felismeri .. de egyszerűen olyan abszurd dolgokat csinál egész nap hogy nem tudom eldönteni hogy fogyatékos -e .... Megpróbálok pár példát felsorolni . Ha sétálunk ,direkt az ellenkező irányba megy , mindent eldob ami a kezébe kerül , és egész nap azon van hogy mindent földhöz vágjon , össze törjön stb. És ezt direkt csinálja !!! Ha valamit nem kap meg ,hiszti rohamot kap. Ma példaul addig ordított amíg meg nem kapta a kulcscsomomat , és azt arra használta hogy fél méteres távolságról bele dobja a levesbe . Az egész fal tele van brokkolival. Naponta kb 3x kell felmosnom az egész lakást ymert mindig mindent kiönt , felborit stb...


Elszeretnem mondani egy átlagos napunkat : fel 8 és 8 közott felkel , azzal indít hogy 15 percig ugrál a fejemen , karmolja a mellemet ,húzza a hajamat . ( Ezt amúgy egész nap csinálja ) utána én vagyok a pacija ,játszunk kicsit az ágyban , puszilgatom , simogatom ,hagyom ebredezhi. Ezután felkelunk , kipelenkazom, megetetem , játszok vele ... Rengeteg játéka van ,de sajnos abszolút nem hajlandó velük játszani . Semmi és tényleg semmi nem köti le a figyelmet 2 percnél tovább . Már mindent kipróbáltam. Egyedül soha nem játszik ! Tehát délelőtt ,egész végig fogja a lábamat miközben mosogatok ,főzök , és intézem a teendőket. Megpróbálom bevonni a dolgokba hogy ne unatkozzon de ez is rettenetesen fárasztó ha ez az egész minden nap így zajlik le ... Délután sétálunk , bevasatolok ,utána 2 felé alszik fel órát . Ezután ismét teljesen kikeszit ,egészen 19 óráig amikor fürdés idő van . Evés közben mindent eldob , csak a fazekakkal hajlandó játszani ,azokat össze úti , a játékokkal csak az én jelenletekben foglalkozik , egész nap jön- megy , egyetlen egy nyugodt pillanata nincs.


Ezután 19 órakor megfurdetem , vacsora , és sajnos 21:30 általában nem hajlandó elaludni . Hiába fektetem le ( mellettem alszik ,úgyhogy nekem is le kell feküdni és szoptatom is ) egyszerűen nem alszik el . Ugrál az ágyban , ugrál a fejemen , tépi a hajamat , énekel. ,meg minden ilyenek...


Az a gond ,hogy egész nap nagyon jól bírom , mosolygok ,játszok , puszilgatom ,etetem ,végzem a dolgom ,de sajnos néha egyszeruen elpattan egy húr . Sokszor rakiabalok , sőt nagyon abszurd és rettenetesen szégyellem magam de van hogy rautok a fenekére. Ezt kb 1 hónapja kezdtem el . Annyira rosszul érzem magam ,utána mindig sírok ha már nem látja és úgy érzem egy szar anya vagyok . Néha már az is megfordult a fejemben hogy örökbe kellene adnom hogy normális családban noljon fel .


Ahogy említettem megkap mindent ,és nem csak materiális dolgokat ,hanem rengeteg szeretetet , törődést is és napközben is foglalkozok vele. De néha annyira elfáradok yes nem tudom mi üt belém ,de van hogy racsapok a fenekére . Ez annyira szörnyű M nem is igazán értem hogy van szívem megütni a saját gyerekemet , főleg egy egy evest. 😭


Ma tényleg nagyon rossz volt ,reggeltől estig, és nem vantottam ,nem kiabaltam rá . De este amikor már hulla faradt voltam ,épp mosogattam ,ő közben kiszóra a zsemle morzsat és szetkent egy banánt a földön. Ezek nem nagy dolgok ,de sajnos akkor ez volt az utolsó csepp a pohárban ,és 3x rautottem a fenekére . Azután hagytam pár percet megnyugodni, elmagyaráztam neki hogy nem szabad ezt csinálni ,de valószínűleg ugEem érti miért kapott. Ezután annyira fájt amit tettem hogy nem győztem puszilgatni..


Félek hogy valami maradandó lelki sérülése lesz ha rendszeresen raverek a fenekére ....


Teljesen kivagyok idegileg ,sokszor esténként sírok is és úgy érzem nincs kedvem felkelni ,mert nem akarom minden nap ezt végig csinálni ... Nem vagyok depresszios ,imádom az életet , meglátom mindenben a szépet és a picit is nagyon szeretem. Egyszerűen talán csak túlterhelt vagyok. Ez nem egy egyemberes feladat....


Amúgy a környezetem szerint is fortelmesen rossz a kisfiam ,és idézem : " egy pillanatra sem képes leállni "


És ez sajnos tényleg így van.


Köszönöm azoknak akik vegigolvastak. Mit gondoltok ? Velem van a baj ? Hogyan változtathatnek a helyzeten ? Nem szeretnék ilyen rossz anya lenni!



2021. márc. 2. 22:08
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá szeretném tenni ,hogy ha végre elalszik , azután kb 1.5 óránként felkelt 20 másodpercre ( szopik ) úgyhogy éjjel sem igazán hagy pihenni .
2021. márc. 2. 22:11
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Na. Először is. Mély levegő. Nekem is 13 hónapos a kisfiam. A tied nincs lemaradva. Az enyém épp hogy járni kezdett a múlt heten és maximum egy szót tud, hogy anya, de ebben se vagyok biztos.

Az en kisfiam is rettentően elénk. Minden amit leírtál teljesen normális dolog. Nem rossz csak egy csibész. Elénk gyerek.

Az a baj, hogy egyedül vagy és ki vagy merulve idegileg. Ha nekem egyedül kene ezt csinálnom már kinyirtam volna magam kétszer. Szoval megértelek.

De! Valóban ne bántsd ot. Úgysem erti és túl kicsi és nagyon rossz példát mutatsz. Ha az enyemre rájön a hiszti és már nálam is elpattan a húr beteszem a kiságyba és kicsit ugralok vagy valami hogy lemenjen a feszko és 1-2 perc után kiszedem. Ennyi idő alatt ő is kizökken.

Neked kellene egy babysitter, hogy néha feltoltodj. De a gyereked és te is normálisak vagytok. Csak nem jó irányba haladtok. De szuper, hogy ezt felismerted.

2021. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod , a Babysitter nem is olyan rossz ötlet . Én már napi 10 percert is nagyon hálás lennék .
2021. márc. 2. 22:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok se anya,se nagy szakértője a gyerekeknek,de az első,ami eszembe jutott,hogy hogy a fenébe bírod ezt...

Oké, tiéd meg minden,de neked is kellene valami kikapcsolódás

Én is arra szavazok,amit az egyes mond,csak hát az ő szájából hitelesebb.

2021. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen átérzem és megértem amit érzel. Viszont nincs a gyerekkel semmi baj. Enyém még most 3 évesen is ilyen, legutóbb direkt bedobta a játékát a wc-be. Minél hamarabb add bölcsibe és menj dolgozni mert egyre jobban bekattansz. Az ilyen eleven gyerekek szeretni is szokták.
2021. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Na arról meg ne is beszéljünk hogy amit talál ,a wcben landol ,én meg nem gyozom utána fertőtleníteni. Fürdeni is csak úgy hajlandó ha közben 50 liter vizet kifolyathat.. 😅 Így ,most hogy békésen szuszog mellettem ,már nem is olyan szörnyű ,és már csak az marad a fejemben hogy Úristen miért bantottam az én gyönyörű,egyetlen kisfiamat...


Annyira jó lenne ha néha 5-10 percet egyedül is játszana . Amúgy köszönöm szépen a tippeket. A bolcsi is jó ötlet lehet , én meg legalább ismét emberek között lennék . 🙂

2021. márc. 2. 22:38
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Semmi bajotok, a pici a korának megfelelően fejlődik és viselkedik, csak te vagy nagyon fáradt, ami nem csoda. Kellene egy barát, anyuka társ, szomszéd, szitter, aki 1-1 órára segítene, hogy legyen egy kis szabadidőd.
2021. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a gyerekkel van a baj, te vagy teljesen kifacsarva. Mikor vagy egyáltalán gyerek nélkül? Jól értem hogy ha elalszik akkor is ott kell őrizni? Ez borzasztó! Nekem ha elalszik akkor jön az én időm.

Csak azt tudom javasolni,hogy vagy keress egy baby sittert pár órára,vagy egy két napra add be magán bölcsibe, mert ezt így hosszú távon nem fogd bírni idegekkel. És próbálj magadra is odafigyelni. Sokkal több energiád lesz a gyermekedhez is! Sok sikert! 🤞🏻🤞🏻

2021. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

A gyerekednek TE jelented az egész világot ezt ne felejtsd el, neki csak TE vagy! :)

Türelmes, vicces, kiegyensúlyozott anyukara van szuksege, hogy ő is olyanná valhasson. Tükörképed a gyerek.


Megkimelhetned magad ha úgy tarolnad a dolgokat, hogy kárt ne tudjon tenni. Ne szorhasson, onthessen ki semmit. Ha eszik,csak etető székbe. Akkor nem keni szét a banant a földön.


Ami számodra értékes, torekeny, azt felső polcra.

A dobálást azért csinalja, sőt a többi "rosszasagot" is, mert ezekkel tudja a figyelmedet felhivni.. Ekkor foglalkozol vele, beszélsz hozzá, reakciót vált ki belőled.


Számára elérhető szekrenyekbe olyanokat tegyél amivel foglalkozhat. Ne szólj rá, ne kontrolald egesz nap, hagyj neki szabadságot.


Bébiszitter tényleg jó ötlet, heti 2x nyugodtan csinálj olyat ami feltolt. Na és a szex hiany is ilyen frusztráltá tesz egy embert nem mellékesen.. Nen bántás. Szex kapcsolatban le tudnád vezetni a feszkot, orgazmusod lenne, jatszhatnal, ki(be) oltozhetnel, jot tenne a nőiességednek, egodnak is.


De ez a minél hamarabb add be valahova tanacs.. Gyereket nem azert szülünk, hogy legyen oszt jóvan, csak annyit legyünk vele amennyit muszáj , passzoljuk át masnak a melót.


Neked tényleg csak egy kis nyugira van szükséged, szeress a gyereked, neki csak TE vagy! :)

2021. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amit talál a wcben landol.


Tegyél rá gyerek zárat vagy cszkd a fürdőszoba ajtót. Ne a meglevő dolgokon idegeskedj, előzd meg okosan..

2021. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!