Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy nézi ki egy éves babád...

Hogy nézi ki egy éves babád étrendje?

Figyelt kérdés
Mit eszik-iszik reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára? És hány órakor?

2021. márc. 2. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt ették, amit mi, plusz reggel egy kis anyatej.
2021. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Így van, ugyanazt eszi, amit mi. Max. akkor dobok oda Neki egy kis főzeléknek valót főni, ha nem készült el az ebéd az Ő étkezési idejére (van két nagyobb tesója, sokszor alakul máshogy a napunk, mint ahogy én elterveztem). Vagy ha tényleg nagyon gyors megoldásra van szükség, bolti pépet kap, de mivel nagyon jó étkű, kevés már Neki a bolti pépmennyiség egy evésre.


Este és éjjel még szopizik, de reggelre már nincs egy evésre való adag a mellemben, úgyhogy reggel tejmentes pépet szoktam bekeverni Neki iható sűrűségűre, ezt nagyon szereti, picit olyan, mint a tápszer. Megiszik belőle 150 millit.

Aztán miután hazaértünk a tesós suli-ovimenetből, reggelizik, pl. kókusztejbegrízt házi szilvalekvárral vagy Pékáru pici sonkával, uborkával.

Tízóraira gyümölcsöt kap, sokszor már nem pürésítem Neki, gyakorolja a darabos evést.

Ebédre azt eszi, amit mi.

Uzsira nagy kedvenc a babacsinta, vagy gyümölcsaszalványok, sütőben sült édesburgonyakarikák.

Vacsorára pedig vagy egy nagy adag Sinemil (tejérzékeny) vagy/is a mi vacsoránkból eszik, főleg, ha meleget eszünk, abból tutira kér Ő is.

2021. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, az időpontok lemaradtak.

Fél 8 körül issza a reggeli italát, majd fél 9-kor reggelizik (nem sokat kér ilyenkor).

10 óra körül kapja a gyümölcsöt, amit imád, ilyenkor nagy adagot szokott enni.

Aztán alszik ebédig.

Az ebéd ébredés után van dél-fél 1 körül, ez is kiadós szokott lenni.

Aztán nagy játék, hintázás az udvaron, séta, jaték a tesómmal, ha hamarabb érnek haza. Délután 3 körül újra alszik.

Uzsi 17 óra körül van, majd az esti rutin végén fél 8 körül kiadós vacsora.

Aztán alvás.

2021. márc. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...játék a tesókkal...
2021. márc. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
80% anyatej. Reggelire kicsi joghurtot, kefírt, esetleg egy harapás sajtot, kenyeret, tízóraira két falat gyümölcsöt elfogadott. Ebédnél főzelékkel próbálkoztam eredménytelenül. Babanasikat is adtam délután, néha beleharapott. Vacsorára abból kapott amit mi értünk, max. csak egy hangyányit belekóstolt. Most 15 hónapos, már eljutottunk oda hogy csak kb. 60%ban anyatej az étrend, elkezdett apránként egyre többet enni.
2021. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajbalban tápszer.

Reggelire gabonapép gyümölcsel,ezt 9 körul eszi,későn kel.

12 körül ebéd: vagy amit mi eszünk, vagy üveges. Sajnos elég válogatós.

Uzsi: zabpuding, vagy valamilyen egészséges rágcsa,néha joghurt,ilyesmi.

Vacsi: na ez bőséges. Kenyér ( ezt imádja) felvágottal vagy,sajttal,zöldség... esetkeg virsli,néha lekváros kenyér, rántotta.

Lefekvés előtt tápszer

2021. márc. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!