Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy tovabb aludjon?

Mit tegyek, hogy tovabb aludjon?

Figyelt kérdés

A gyermekem mar lassan fel eve 6kor kel de az se ritka h 5kor, es nem lehet sehogy visszaaltatni fel akar kelni es kesz. Ami amugyis irto korai sztem de a ferjem a covid miatt elveszitette a korabbi munkahelyet es el sok penzunk elment, most 2 muszakban dolgozik, hajnalban er haza 2-3 korul es a 1,5 szobas picike lakasunkban keptelenseg pihennie ha a kicsi felkel mar 5-6kor.... es szegeny mar a vegtelensegig faradt :(


Barmilyen tippet szivesen fogadok


Amugy 8-fel9 kozott fekszik le a gyerek es el is alszik egybol, 2 eves. Kesobb nem akarok fektetni a 9 a nagyon max, szilard velemenyem h egy kisgyereknek semmi keresnivaloja ebren annal tovabb


2021. márc. 3. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Nyugtató, altató, pálinka.

Ha egyik se opció (remélem), akkor törődj bele.

Vannak korán és későn kelők.

Nálunk mindkét gyerek ilyen, az esti altatás csúsztatásával se kelnek később. A nagy 2,5 éves kora óta délután se alszik, még sincs több alvásigénye éjjel.

Egy jó füldugó kellene a férjednek.

2021. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

1. a kőbevésett "márpedig gyereknek 8-kor ágyban a helye!" - féle szabályok addig működnek, amíg a családod is a hagyományos, apa-anya 9-17 között dolgozik rendben működik. Ha a kétéves még nem is jár intézménybe, akkor nyugodtan fektethetnéd éjfélkor is, ha az jobban illeszkedik a család napirendjébe.

2. másfél szobás lakásban egy ilyen pici gyerekkel sosem lesz alvásra alkalmas csend napközben. Füldugó, szép időben az utcán kóborlás délig, nagyobb lakás, normálisabb munkahely lehetnek a megoldások.

2021. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Vidd el játszótérre csavarogni akárhova amíg a férjed alszik. Vagy add bölcsibe.
2021. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
"Kesobb nem akarok fektetni a 9 a nagyon max, szilard velemenyem h egy kisgyereknek semmi keresnivaloja ebren annal tovabb" pedig lehet ezen kellene változtatni. Megvan az alvasigenye nem fog tudni többet aludni. Nem ertem mi a gond azzal ha később fekszik.
2021. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen, semmit nem ér az, ha később fektetem. Annyi különbség szokott lenni, hogy ha 7 helyett este 9-kor alszik el végül, akkor nem 5:20-kor, hanem 5:40-kor ébred fel. Úgy az esetek felében. Szóval ez is lehet totálisan véletlen. És én is azzal küzdök, hogy akkor próbáljunk meg csendben játszani a nappaliban, amíg a férjem alszik, mert oké, hogy ő nem két munkahelyen van, de felelősségteljes szellemi munkája van, igenis ki kéne pihennie magát. Hát, mérsékelten tudjuk csak ezt elérni :/

Én ezt csak elfogadtam. Nektek én is a füldugót tudom javasolni. Mi igyekszünk nagyobb lakásba/házba költözni, ahol az emeleten van a hálószoba és a földszinten a nappali, úgy talán kevésbé zavaró a hang.

2021. márc. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunkbis teljesen mindegy mikor fekszik, a nappal meg a madarakkal kel, esdig meg fixen felkelt 5:35-kor.


A férjed vegyen füldugót, menjetek el reggeli setára.

2021. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk 1,5 szobás lakásban akkor sem lehet pihenni a gyerektől ha később kel.nem tudom mire számítottatok.
2021. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

2 opcióra gondolok. Vagy éhes azért ébred vagy addigra kialussza magát.

Ha éhes, egy kis tejitallal vagy amit szokott reggel inni, lehet vissza tudod altatni. Nálunk a 2 évesnél ez pl működik.

Ha azért kel mert nem álmos, értelemszerűen ezzel kell valamit kezdeni. Később fektetni, fárasztani, déli alvas kimarad, stb.

2021. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szégyen 1,5 szobába gyereket vállalni, nem kell a momshame.

Első kézből tudok példát, hogy egy rendes értelmes pár 1 szobásban kezdte, és igaz kellett 6 év de családiba költöztek. Az első 6 évben pedig a 2 gyerek lakott a szobában ők meg a nappalit alakították úgy. Gyűjtögettek, de nem nem vártak tovább az első gyerekkel 32 évesen szülte így is, és mindent megtettek azért, hogy családjuk lehessen. Az hogy jelenleg 1,5 szobás a házuk, nem azt jelenti, hogy a következő 20 évet ott akarják tölteni. Mi is most töretlenül haladunk a családi ház felé, addig meg hidd el nem érdekli a gyereket, hogy albérleti padlót koptat. Utcára sem kerülünk hamarabb, minthogy a bank lakoltatna ki, ha nem fizetnénk.

2021. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi az h nem tudom mit gondoltatok?! Talan rosszul kene ereznem magam amiert ekkora lakasunk van csak? Vagy akinek akkora lakasa van ne vallaljon gyereket? Most komolyan hogy lehet ezt irni...

Nem azt akarom h felig henyelhessen a ferjem hanem ha mondjuk 7-fel8ig aludna a gyerek es o is tudna addig aludni akkor mkndenki boldog lenne


Kesobb fektetesrol annyit h 7kor volt eddig fekves ezt toltuk ki 8-fe9re es semmit nem er, ennel kesobbre nem fogom kitolni mert ez se jott be

2021. márc. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!