Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad vagy tilos fekvő...

Szabad vagy tilos fekvő helyzetből felhuznom ülő helyzetbe a babat 3 honaposan ?

Figyelt kérdés

Teljesen osszezavarodtam..annyit olvastam itt arrol hogy egy 2 honapos baba mar ha felhuzzak ulo helyzetbe ugy h fogjak a ket kezet mar kellene tartsa a fejet...es hogy ezt sok anyuka gyakorolja a babajaval. Mashol meg azt mondjak tilos.... en sose huztam fel a babam mert ugy tudtam nem szabad..probalom sokat hasra tenni... es mar szepen tartja a fejet viszont kiprobaltam a felhuzast es ugy egyszer ketszer megtartotta maskor meg amugy hatra engedi a fejet ..most ez problema?

Egyaltalan szabad ezt gyakorolni ?


2021. márc. 4. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne csináld, hagyd. Ez egy reflex tesztje, amit a gyerekorvos végez el kontrollvizsgálaton. Nem kell ülésbe húzogatni.
2021. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi idősen ezt nem szabad.. más az amikor az orvos egy havi vizsgálat keretén belül felhúzza a babát, hogy lássa hogyan fejlődött az elmúlt hónaphoz képest a tartása, de otthon gyakorolni ezt tilos.

Szóval ez egy orvosi vizsgálat eleme, nem pedig egy torna gyakorlat része.

Ne csináld.

2021. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Ne csináld! Ennek szakszerű módja van. Lehet "erősítéshez" használni, de csak ha szükséges ÉS ha szakember (gyógytornász) rendes instrukciókkal lát el hozzá. Pl: eleve nem húzásról van szó, hanem csak megadod az ingert, elindítod és vársz, hogy a gyerek húzzon. Nem ugyanaz.
2021. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
10 naposan csinálták már a fiamon,ebből állapították meg a hipotóniát. Itthon is rendszeresen kellett csinálni,de tény,hogy nem húzni kell,hanem az ingert adod meg neki
2021. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad húzni,csak a doki csinálja vizsgálat miatt.
2021. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 3 hónapos státuszon voltunk megkérdezte a védőnő h tudja e már tartani a fejét amikor ülésbe húzom, mondtam neki h nemtudom soha nem próbáltam ülésbe húzni, ő felhúzta fejét megtartotta, azt mondta h rendben van.
2021. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!