Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamelyik nap olvastam, hogy...

Valamelyik nap olvastam, hogy vki a légzésfigyelő fontosságáról írt. Nekünk nincs, mert engem lebeszéltek róla, hogy felesleges. A környezetünkben eddig senki nem tapasztalt rosszat, ha nem volt készüléke. Ha most nem veszek, akkor rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Attól, hogy nem veszel, nem vagy rossz anya. Én minden esetre veszek használtan. Nálunk a családban 9 gyerek született eddig, de közülük az egyik fisfiú 2 hetesen "bealudt". Lehet, hogy az is közrejátszott, hogy az anyja dohányzott terhesen, és szoptatás alatti időkben is. Minden esetre úgy vagyok vele, jobb félni, mint megilyedni. Inkább kidobok a légzésfigyelőre 20 EFt-ot, de legalább nyugodtan alszom.
2008. dec. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyátalán nem vagy rossz anya. Nekünk van és nagyon fontosnak tartom. Mondjuk én kruppos voltam a párom meg asztmás. Szóval elég nagy eséllyel örökölheti a baba is. Idáig kétszer riasztott egyszer rázogatni kellett a lányomat másodszor felébredt a sípolásra. Most 8 hónapos már rég nem riasztott, de nem alszom nyugodtan, ha nincs bekapcsolva vagy a babakocsiban alszik a baba. Ha nálatok nincs ilyen probléma akkor nem "kell" venni, de sose lehet tudni...
2008. dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk inkább a saját kényelmünk miatt nagyon hasznos, mert egyben van a bébiőrrel, így nyugodtan tudok menni bárhova a lakásban vagy a postáshoz stb., mert nem kell állandóan lesni meg ellenőrizgetni. Ráadásul nálunk külön szobában van a pici.

De már olyan anyukáról is hallottam, aki nem vett és nem tudott aludni, mert állandóan a pici légzését nézte.

De nem ezen múlik, hogy milyen anya vagy!

Szerintem nagyon hasznos.

2008. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya. Azonban én úgy gondolom, hogy nagyon ritka a bölcsőhalál, de annak a két szülőnek, aki így veszíti el a picijét, ez a szó, hogy ritka, megszűnik létezni. Érted?! :(
2008. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya,azért ha nem veszel.

Mi is a saját megnyugtatásunkra vettük!1 éves a lányom,de még mindig használom,én és a párom így alszunk el nyugodtan,ha tudom,hogy bekapcsoltuk a picinél.

2008. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk és használtuk egy éven át. Úgy tudom h a 4. és 11 hónap között a "legveszélyesebb" időszak. Mi is csak akkor voltunk nyugodtak, ha be volt kapcsolva! És tényleg nem ezen a 20 E Ft-on múlik, de ha neadjisten baj van, akkor örökre hibáztatná magát az ember. Sajnos az ismerősi körünkben volt olyan eset, ahol EZ mentette meg a kisfiú életét!

De nem tartok senkit rossz anyának, ha nem vesz.

2008. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a 2-4 hónapos kor a kritikus. És főleg kisfiúknál. Ha volt rá eset a családban, akkor jó, ha veszel. Én nem vettem, most 7 hónapos a kislányom. Most tudtam meg, hogy a férjem bátyjának leállt kicsi korában a légzése, szerencsére legzésfigyelő nélkül is észrevették. De utána soha nem aludt nyugodtan anyósom. (Akkor még nem lehetett ilyet venni.) Szóval a második gyereknél én is tuti veszek.
2008. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!