Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam a szobájában...

Hogy szoktassam a szobájában lévő kiságyába?

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam és velünk alszik egy szobában. Vagy mellettem babafészekben, vagy az ágyhoz tolt babaöbölben. Nagyon nyugtalanul alszik, én pedig minden forgására megébredek.


Szeretnénk átszoktatni a saját szobájába, de mióta egyáltalán a gondolata felmerült még rosszabb lett a kicsi alvása.


Éjszaka van, hogy 2 órán keresztül a cumit dugdosom vissza a szájába, mert kiköpi és elkezd sírni. Le kellene szoktatni a cumiról, de hogy csináljam? Ha nem adom oda neki alváshoz, akkor nem alszik el csak egyre keservesebben sír.


A másik, hogy ha éjjel megébred rám mászik a babafészekből és úgy alszik tovább. Ez szerintetek lehet a szeparációs szorongás miatt? Akkor ez el fog múlni?


Sírni hagyni nem akarom. Ha van ötlet/tapasztalat és megosztjátok velem azt megköszönöm.



2021. márc. 15. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez a baba még saját ágyban se tud igazán aludni, nemhogy egy másik szobában. Nem tűnt fel, kérdező? Egyelőre ne akard áttenni másik szobába, ennyi.
2021. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Mintha a lányomról írtál volna, csak Ő 11 hónapos. 4 hónapos koráig saját szobában aludt, majd mikor elkezdett hasra fordulni, de vissza nem tudott átraktuk a kiságyat a mi hálónkba, hogy ne kelljen mindig átmenni. Aztán a cumi esett ki a szájából azért keltem, így leszereltük a kiságy egyik oldalát és odaraktam mellém. Mostanában már van amikor fél 11kor magunk közé kell venni, mert annyit forgolódik az ágyában. Fogalmam sincs mikor alszik megint külön szobában. 😐
2021. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Leírom, hogy mi hogy csináltuk. Születésétől velünk aludt egy szobában, kiságyban. Majd volt olyan, hogy mellettünk, köztünk. Végül az javított szignifikánsan az alvásán, hogy az ágyunk mellé költöztettem egy 90*200as matracra. Oda le tudtam menni szoptatni, mikor visszaaludt, vissza tudtam menni a saját ágyunkba. Kb 10,5 hónapos volt mikor észrevettük, hogy valószínűleg mi ébresztjük a forgolódásunkkal. Ekkora mi átköltöztünk az ő szobájába egy matracra, őt meg hagytuk a mi hálónkban a helyén, a matracán. Az éjszakai kelések leredukálódtak 1-2re. Mikor láttuk, hogy ez működik, megvettük az új ágyát, egy Ikea Kura ágyat kapott, kis átalakítással (ha érdekel keress rá hogy ikea kura montessori hack). Ez kb 11-11,5 hónapos korában volt. Első pár nap csak játszottunk benne, megtanítottuk hol kell ki-bemenni. Majd a harmadik éjszakától ott alszik. Most ha úgy van, csak a fogzás zavarja meg. De ha minden kerek akkor max 1 keléssel átvészeljük az éjszakát.

A 8 hónapos korba tényleg lehet szeparációs szorongás, azt túl kell élni.

2021. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mem tudja megkeresni még a cumit vagy bekapni ? Nekünk van több világítós próbáld meg. Próbáld meg hogy mellette vagy a szobába egy matracon. Először azt is megkell neki szokni hogy másik szobába van nappal hol alszik ?
2021. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.


Utolsó, világít a cumija, de ő sajnos nem keresi, olyan mintha álmában sírba utána. Nem is nyitja ki a szemét, csak hüppög, ha kiesik.


Nappal már a saját szobájában próbáljuk altatni kb 2 hete.

2021. márc. 15. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy haladtok a szoktatással?
2021. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már a saját ágyában alszik, de sajnos valakinek vele kell lennie hajnalban, mert 1-2-ig, meg utána 5 körül is nekiáll csapkodva fetrengeni, köpködni a cumit és vissza kell neki adni, különben fejhangon vísít.
2021. máj. 9. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a probléma, hogy mindig nekikoccant a kiságy rácsának és megébredt.+A cumi.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem szivacsot a járókájába, onnantól nem ébredt meg,abban alszik a mai napig,nagyon szereti.Normális kiságyról hallani sem akar.+ Tettem vagy 3 cumit a járókába,hátha megtalálja valamelyiket...

2021. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!