Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos nem ül, baj?

9 hónapos nem ül, baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom ma töltötte be a 9 hónapot, szépen fejlődik, mindent időben csinált eddig. Tud kúszni, mászni, feláll, sőt már óvatosan lépked is oldalra a bútorok mentén. De ülni nem tud... A technikára sem jött még rá, hogy hogy kéne kiülni, illetve valahogy nem is tűnik elég erősnek hozzá. Ha én leültetem, akkor úgy marad, de csak addig, amíg relatíve mozdulatlan, mert ha pl. elfordítja a fejét valamelyik irányba, akkor már dől is el arrafelé (nem ültetjük, csak teszt jelleggel próbáltam ki).

Amúgy 9 kilós és 74 centis, nem kövér, nem sovány, arányos baba.

A védőnő azt mondta ma, hogy adjak neki egy hónapot, mert 10 hónaposan "követelmény" az ülés, aztán ha nem, akkor Dévény... Nem tudom, volt valaki hasonlóan? Megtanult végül időben ülni a babája?

Olyan furcsa ez nekem, minden hasonló korú baba régesrég ül már...a bátyja is már 6-7 hósan stabilan ült. Őt meg még mindig nem lehet etetőszékbe vagy sportrészbe rakni, az autós hordozóval szenvedünk, amit lassan kinő... azt rakjuk a babakocsi vázára, ha megyünk valahova (mert persze a mózes már kicsi), enni is abban eszik, mert hát nem akarom ültetni, amíg nem tud.

Köszi a válaszokat előre is.



2021. márc. 16. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Utolsó volt az ülés 8,5 hónaposan. Semmi baja sincs, gyönyörűen fejlődik.
2021. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan ült ki a lányom. Soha senki nem mondta, hogy baj lenne... Pedig ő betegen született, a fél országba behordtuk orvoshoz.
2021. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 9hónapos, még nem ül. Kiülni elkezdett pár napja.

Mi használjuk a babakocsi sportrészét, de félig döntve. Szuperek alszik benne.

2021. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hónapos a lányom, pár napja kezdett csak kiülni. Kúszik, negykezláb kutyázik, de nem mászik még. Újabban feltérdel vmire kapaszkodva és úgy ül le a ket laba közé. Laba hajlítva hátul.

Szerintem nem vagytok lemaradva, főleg hogy már áll is.

2021. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Hát, meglátjuk mi lesz egy hónap múlva. Én sem gondolom, hogy baj lenne, mert ahogy írtam, minden más megy neki. Meg nem is akarom a bátyjához hasonlítani, mert ő fél évesen ült és mászott, rá két hétre meg felállt, és tisztában vagyok vele, hogy az meg marha korai volt. De azért azt nem hittem, hogy van olyan, hogy 9 hónaposan nem tud ülni egy baba. :)
2021. márc. 17. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap az rengeteg idő egy ilyen babánál...még az is lehet h elindul 🤣 szóval szerintem nyugi 😉
2021. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!