Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, egy kis...

Tapasztalt anyukák, egy kis segítség kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 napos a kislányom. Első baba, így nagyon bizonytalan vagyok. Két dolog van, amire nem igazán tudok megoldást.


1. A baba nagyon sokszor nem alszik. Tudtommal 18 órát kéne minimum, de sokszor ébren van szinte egész nap és nyüglődik.

Pedig eleinte letettem és aludt. Nem tudom mit csináljak vele, szerintem a pocakja fáj.


2. Ehhez jön a második pont. Van minden nap kaki, de mintha tekerne a pocakja és erőlködne, amikor nem tud aludni. Szegényemnek már lázmérőt dugtam a popsijába, erre mindig jön ki kaki és meg is nyugszik, el tud aludni. Viszont ehhez hozzászoktatni sem akarom, de az sem jó, ha szenved órákon át. Torna nem igazán vált be.


Anyatejes a baba, de fejve kapja sajnos.



2021. márc. 16. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

1. Lejet, hogy nem akar úgy alidni, hohy lerakod, és ennyi, hanem vágyik a közelségedre. Próbáld meg a karodban esetleg, kendőben ha az bejön, vagy melléfekszel s simogatod.

2. Ha pocak fájós, akkor azzal nem aok mindent tudsz csinálni, csak enyhíteni, esetleg kezdj el adni neki BioGaiat, az enyémnek jó volt, vagy espumisan cseppet is kipróbálhatod.

És sajnos a kakilást is meg kell tanulniuk, nem olyan egyszerű az :D Tornáztasd minden nap, ártani nem fogsz vele.

De az is lehet, hogy a cumisüveg fajtája nem jó, s sok levegőt nyel, amitől szintén lehet hogy feszíti magát.

Vagy még talán lehet, hogy a tejjel van problémája, tejfehérje érzékenység, vagy laktóz, de ezt még korai lenne kijelenteni, de megpróbálhatsz tejre diétázni.

Sajnos kísérletezni kell, hogy mi az amitől jobb neki, s mitől rosszabb.

2021. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik baba mas, eltero alvasigennyel. Az en lanyom sem aludt 18 orat, soknak is tartom. egy ennyi idos baba napi 6 orat legyen csak ebren?



Szerintem ritka, ha csak letesznek egy babat es alszik. Folyamatosan valtoznak a szokasaik.

Esetleg etelerzekenyseg nem lehet? Dokival beszeltel?

2021. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

1. Pontra


A gyerekek nem olvasták a nagykönyvet!


Egyik gyerekem a minimumhoz közeli mennyiséget sem aludt, màsig pedig 4-5 órákat egyben, amik közt az evésre és peluscserére volt ébren.



2. Pontra.

8 napos

Szokja a pocakja a kinn letet.

Sajnos valószínű lesz ez rosszabb is.


Lázmérőt felejtsd el.

Nem kell minden nap kakilnia, akár 4-5 nap is lehet.. extrém esetben 1 hét is, hogy kimarad.

Tornáztasd, adj neki biogaiat vagy más babáknak való probiotikumot, ha úgy látod szenved. Ezeknek 5 nap kell, hogy hassanak.



De én várnék.

Alig 1 hetes csak.


(Lehet pocakot melegíteni is. ( cseresznye/ meggymagpárnàval)


Nálunk csak hasonfekve nem fájt a gyerekeknek a hasuk.


Amire figyelj:

Ne nyeljen aok levegőt

Ne menjen túl gyorsan a tej és túl lassan se.

Ha mégis nyel levegőt, akkor akár étkezést megszakítva is büfiztesd.

2021. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok: 8 honaposnak olvastam, most latom, hogy az nap. Negyedik trimeszterrol hallottal? Boven benne vagytok, nagyon uj neki meg minden. Legyen minndel tobbet rajtad, testkontaktusban.

Hatha segit valami csepp a hasfajason, meggymagparna, meleg textilpelus.

Nekunk extrem hasfajos volt a lanyunk, semmi nem segitett az idon kivul.

Csak a te es az apukaja kozelsegere van szuksege.

2021. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Ekkora baba meg kell hogy kapja a közelséged, aludjon rajtad.

Mindkét babám ennyi idősen rajtunk aludt, volt hogy éjjel is. Aztán szépen lassan egyre távolodott. 3 hónapos korára már a kiságyában aludt.

2021. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg rajtam alszik, és ha mélyen alszik átteszem a kiságyba. Ott sokkal nyugodtabban alszik utána egyébként, rajtam elég éber.
2021. márc. 16. 21:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor folytasd így. Elaltatod magadon, aztán leteszed a kiságyba. Teljesen jó. Nyugi, én még nem láttam egy tinit sem az anyján aludni. :) Nem tart örökké, el fog múlni ez az állapot.

A lázmérős kakiltatás tényleg nem optimális, de én is alkalmaztam néhány alkalommal. Olyankor csak lestem, hogy egy ilyen pici emberkében hol fért el ennyi kaka.

8 napos a picike, még teljesen új neki a pocakon kívüli világ, fejletlen az idegrendszere, az emésztése sem teljesen stabil még.

A cumisüveg miatt ne bánkódj. Érdemes lehet utána menni, miért nem megy a szoptatás. A szoptatás erősíti a baba száj körüli izmait. A nem szoptatott babáknál később nagyobb eséllyel alakulnak ki logopédiai problémák. Ha sikerül kideríteni, mi a gond a szopizással, akkor még menthető a dolog. Ha meg nem megy, na bumm, majd a logopédus kikalapálja pár év múlva. ;) Az anyatej szuper, bármilyen csomagolásból adod.

2021. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 babyboom567 ***** válasza:
29%
Ne hőmérőzd, hosszútávon neki is és magadnak is rosszat teszel.
2021. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előttem már jól leírták a legtöbb dolgot, azt nem ismérelném.

Pocakfájásra van még egy baba tartás is. Keress rá a neten: kólika tartás. Nálunk ez segített néha.

Lázmérő helyett vegyél szélcsövet. Rossmannban, dm-ben, gyógyszertárban is van. Ehhez nem szokik hozzá a kicsi.

2021. márc. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Most vettünk Tommee Tippee pocakfájásra való etetőcumit, jónak tűnik :)

Plusz pihenőszéket, amiben jobban elalszik és nem kell hurcibálni, tudom csinálni a dolgomat. Annyi, hogy amiatt bűntudatom van, hogy egy gépnek “lepasszolom”.

2021. márc. 17. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!