Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire "tiltólista" a...

Miért ennyire "tiltólista" a cukor???

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy tiltolistas a cukor. Értelemszerűen szándékosan nem adok edesseget, csokit, turorudit es tarsait a 10 hos babamnak, de pl töltött túrós palacsintát se adjak neki, csak mert a töltelékben cukor van? Vagy például fonott kalacsot, mert abba is kell cukor? Nem igazán értem...
2021. márc. 24. 11:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Abban*
2021. márc. 24. 11:43
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem cukros üdítőt meg ilyeneket ne adj neki, de egy pici nem árt
2021. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert az emberek ízlelőbimbói/táplálkozási ízlése az első két évben alakulnak ki, tehát nem mindegy, az édeset szokja-e meg vagy a kevésbé édeset.


Másrészt, hogy visszakérdezzek: egy 10 hónaposnak mi szüksége túrós palacsintára vagy fonott kalácsra? Ő kéri, szólt neked, hogy ezt szeretné enni vagy mi?

2021. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a full cukros dologra írják, mert csak függőséget okoz és felpörget, de semmi hasznos nincs benne. Amúgy túrós palacsintát ha csinálsz vagy sütsz kalácsot, akkor min. a cukortartalma
2021. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
3-as: egy 10 hónapos igenis kéri a túrós palacsintát vagy a fonott kalácsot, ha a család többi tagja azt eszik.
2021. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
5-ös, egy 10 hónapos a kávét meg a sört is kéri, ha az anyja-apja azt issza mellette, mégsem adunk neki, pedig nyilván az égvilágon semmi baja nem lesz, ha néha belenyal valamelyikbe.
2021. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

5 Engedd el. Megjött maga a tökély. Nincs értelme leállni az ilyennel.

Kérdező olyan dolgokat ne adj neki ami full cukor. Egy kicsitől nem lesz semmi baja, ha valamiben van.

2021. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%

7-es, miért maga a tökély az, aki nem ad cukros dolgokat a 10 hónapos gyerekének? Most ilyen alapon gúnyolódjunk azon, hogy ti meg felelőtlen, sz*r anyák vagytok, mert már pár hónaposan azt nézitek, hogy lehet cukorra szoktatni a gyereket?


A kérdező feltett egy kérdést, az 5-ös meg állított valami irreleváns dolgot, ezekre válaszoltam. De poén, hogy mindig annak kell sz*rul érezte magát, akinek fontos a gyereke hosszútávú egészsége.

2021. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Alapvetően nincs rá szüksége. De nagyon túl van tolva manapság ez is mint sokminden. Direktbe nem kell neki édesség, de ha pl valamiert valami kajaban cukor van, pl gyümölcsleves en simán adtam neki.
2021. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár.Havi 1szer adsz neki egy db túrós palacsintát ugyan mi baja lenne semmi. Hosszú távu egészség...ettől semmi baja nem lesz. Az ilyen felfogású anyáknak 1 gyerekük van,es valami álomvilágban élnek. Majd rájönnek.
2021. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!