Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire "tiltólista" a...

Miért ennyire "tiltólista" a cukor???

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy tiltolistas a cukor. Értelemszerűen szándékosan nem adok edesseget, csokit, turorudit es tarsait a 10 hos babamnak, de pl töltött túrós palacsintát se adjak neki, csak mert a töltelékben cukor van? Vagy például fonott kalacsot, mert abba is kell cukor? Nem igazán értem...
2021. márc. 24. 11:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
8 túlzásokba esel, ennyi. Senki nem mondta, hogy tömni kell cukorral, de ha a csalad leül és eszik valamit, nem fogom a gyerekem szemet kiszurni egy paradicsommal. Egy fel szelet fonott kalácsot amit egy 10 hónapos elnyammog meg ne hasonlitsunk már alkoholhoz.
2021. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Akinek fontos a gyereke egészsége az költözzön el erről a bolygóról....

Mert kb akkor nem éri semmi káros 😆

2021. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Amiért a tehéntej, a glutén is...

Túl van hype-olva.

Arany középút.

Amikor ennyi idős volt a gyerekem, a túró rudinak leszedtem a csokis részét, csak a túrót kapta belőle, imádta.

Az volt az egyetlen édesség amit adtam neki, mert a gyerekeknek is meg kell tanulniuk az evés élvezetéért fogyasztani valamit, nem csak azért mert éhes és enni kell.

2021. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már... 2 évig szopott a lányom. A tejem full cukros volt!

Hiába nem kapott édességet..


Nem kell megtagadni az édes ízt. És mivel egy baba/kisgyerek édesítőt nem kaphat, marad a cukor.

2021. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Igy van. Manapság mi nincs tiltólistán? A cukor szar, a tejtermék szar, a glutén szar, a hús tele van antibiotikummak, a zöldség permetszerrel. Normális mértékben egy egészséges szervezetnek semmi ilyesmi nem káros.

Másrészt nem ad,oké meddig? Soha? De ők eszik a túrós palit... vagy majd 3 évesen nem lesz káros neki? Aggyal kéne gondolkodni,nem csak a média cuccokat bevenni ész nélkül.

2021. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeg, hogy ne vidd túlzásba. Nem arról van szó, hogy 0 cukor.

De pl ha teát csinálsz neki nem kell agyoncukrozott bolti, vagy ha te csinálod is nem feltétlenül kell bele cukor. Vagy bolti gyümölcslé sem kell, tiszta cukor. Minél kevesebb édesség. Szerintem ne az legyen, hogy semmit ne egyen amiben cukor szerepel, de felesleges cukrokat igenis spórold meg.

2021. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
14 ez amúgy meg a másik. Az en tejem is undorítóan édes volt. (Éreztem mikor pl hofokot ellenőriztem a csuklomon) Nem is ertem miért gondoljuk, hogy jajj a fonott kalács vagy a túrós palacsinta miatt fog az édes íz fele fordulni. Eleve úgy születik hogy gyakorlatilag cukor szirup édességu lottyon el x hónapig.
2021. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17! Ez az :)


Nem tudom, a tápszer mennyire édes. A lányom egy csepp tápot sem kapott. Se tejital, se semmi.

De az anyatej az nagyon édes volt..

2021. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem kóstolta a tejemet. Azt momdta baromi édes. Mint egy szirup
2021. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
18 a fiam kapott tapszert is. Az is édes, de nem annyira, mint az anyatej. Bár gondolom az anyatejnél lehetnek egyéni eltérések.
2021. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!