Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnam a 4 honapos...

Hogyan tudnam a 4 honapos babamat leszoktatni az ejszakai kelesrol ?

Figyelt kérdés

4 ho kislany es imad enni .. ha tole fuggne 200 ml is megenne...viszont mondta a doki a korahoz kepest tobbet nem adhatok neki mint 150 ml. Mert megnyullik a gyomra es elhizott lesz.

Az sem lenne gond ha nem a teljes ejszakat birna ki de legalabb aludna 4-5-6 orat egyhuzamba. Ora pontossaggal kell fel orditani a kajaert 3 ora elteltevel. Annyi anyuka dicsekszik hogy az o babaja mar reg atalussza az ejszakat....10 orakat hogy nem ertem mit rontottunk el.

Mikor kicsi volt azt mondtak nem szabad hagyni aludni ..okvetlenul keltsuk 3 orankent mert nem egeszseges...lehet itt hibaztunk mert hallgattunk a dokira es megszokta..masok akikkel beszeltem sose keltettek a babajukat enni.

Probaltam vizzel is teaval is...cumival is...lefarasztom napkozbe rendesen, es napkozbe amugyis keveset alszik, max 2-3 orat...de sokat mondtam ...de csak a kaja kell neki ejszaka:(

Valami otlet ? Vagy tapasztalat ?


2021. márc. 27. 05:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a vége gyomrának adj neki annyit amennyit ker!! Ne hagyd hogy az orvos döntse el hogy mennyit ehet
2021. márc. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Környéketeken csak régódi orvos van



Az én fiam már 2 hetesen 140ml-t evett...

Nem elhízott, tök átlagos

1 éves


Lányom 2-3 hónaposan 180 ml-ket

Ő a mai napig súlyproblémás, de pont az a baj, hogy nem gyarapszik

2,5 éves


1 éves kor alatt teljesen normális atöbb ébredés is.


( alvó egészséges, nem kis súlYú babát nem keltünk, ez aranyszabàly, leszámítva a tejbelövellés előtti 2-3 napot..akkor 2 h-ként érdemes, de kelnek maguktól is)

2021. márc. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyi hülye orvos van még mindig🤦🤦🤦 szerinted egy szoptatott baba mennyit eszik éjszaka? Anyuka 5 perc után lecuppantja, leméri és ha ha kevés még szopizhat? Ha meg már sok akkor mit csinál? 🤦 Én sose mértem. Adj neki annyit amennyit kér nyugodtan.

A másik az ébredés. Az én fiam másfél éves és még ébred. Pedig már nem cicizik. Nem kap semmilyen formában enni éjszaka. Nem keltettem soha. Mégis volt eddig 3 átaludta éjszakánk. Az is úgy hogy este 9től hajnal 5ig.

Te vagy szerencsés anyukákkal vagy körülvéve, vagy máshogy értik a végig alvást (van akinek az este 11től hajnal 5ig is az), vagy kamuznak. Sokan szeretnek nagyot mondani. Nekem egy olyan anyuka ismerősöm sincs akinek full végig apudna minden éjszakát a gyerek. Pedig mind elmúlt 1 éves.

Ha meg igaz amit mondanak, majd lessz pofára esés mikor elkezd kelni mozgásfejlődés, fogzás vagy szepa miatt 😂😂😂 Én addigra legalább megedződtem

2021. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet. Az esti fürdés után 8-tól reggel 6-ig ha alszik= végig aludta. Ismerős szerint végig alussza a fia az estét, ja mert éjféltől reggel 6-ig alszik, az nem ugyanaz. Az azt jelenti, hogy egyszer fel kel enni.


Sokan bőgni hagyták a gyereket, aki meg megszokta, hogy úgyse jön senki ha éhes, ha bármi baja van, így nem sír fel éjszaka (viszont ha folyamatosan néznék a kamerát, látnák, hogy felkel, csak nem kér segítséget).


Van aki szerencsés, van aki nem. Nem nevelés kérdése hanem idegrendszer és anyagcsere. Az én fiam pl mennyiségre keveset eszik, de gyakrabban. Ez van, ezt dobta a gép.


Egyen amennyi jól esik, aludjon amennyit tud.


Ja, és 4 hónaposan még nem kell lefárasztani! A babák fordítva működnek. Minél fáradtabbak, annál nehezebben tudnak aludni. Tehát ha pl kihagyod az utolsó délutáni szundit, hogy majd akkor jól elfárad estére, azzal csak azt éred el, hogy túl fáradt lesz, ami miatt nyugtalanul alszik.


Egy ekkora babának még napi 15-16 órát kell aludni ez azt jelenti, hogy éjjel monduk 11-et (akár megszakításokkal) nappal meg 4-5 órát legalább 3 alkalommal, de inkább 4.

2021. márc. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Én nem keltettem éjjel enni egyik gyereket sem. Nagyobbik 3 hónapos korától át alussza az éjszakát, a kicsi még mindig kel(3-5x egy éjjel) 9 hónapos... Egyébként a gyerekkel 80%-a NEM alussza át az éjszakát, csak 1,5-2 éves kor körül...
2021. márc. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kinyúlik a gyomra? Mi van??? Ilyen hülyeséget még nem is hallottam.

Ne erdekeljen, ki mivel dicsekszik. Gyakran a fele se igaz. Lehet, hogy pont qraludt a gyerek 2 éjjelt zsinórban es anyuka olyan boldog, hogy mindenkinek elmeséli, hogy az ő gyereke már...

2021. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, JÓ ANYA VAGY, JÓL CSINÁLOD. A legjobbat akarod a babádnak. Egy 4 hónaposnak még nem kell átaludnia az éjszakát, teljesen normális, hogy felkel enni. Neked baromi fárasztó, de normális.

A mennyiségre meg nyugodtan adj a babának annyit, amennyit "kér". Nem a doki hallgatja naphosszat az éhes babád sírását. Hivatalosan 150 ml adsz neki (ezt mondod a dokinak), gyakorlatilag meg annyit adsz, amennyivel jól lakik. Hidd el, nagyon sok anya bólogat a dokinak meg a védőnőnek, aztán úgy csinálják, ahogy jónak látják.

2021. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok

Hallgass az ösztöneidre.



Egyébként gondolj bele magadba.

Nem ugyanannyit eszel este, délben és reggel és mégcsak nem is annyit, mint a szomszéd Marcsa..

A kórházban mégis egymás mellett fekve ugyanazt az adagot kapnàtok, és a legtöbb esetben nem is lenne elég egyikőtöknek sem.

2021. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Elkezted már hozzátáplálni?

Mert az is sokat fog segíteni az éjszakai alvásban.De egyébként tökre gyerekfüggö hogy hányszor kell éjszaka .Nekem egyik gyerkőc kb egyéves koráig ébredt min 1×

Második gyerkőc aludt csak ha fáj valamilyen plfogzás



Harmadik kellt kétéves koráig.enni.

Kitartást nehéz nagyon de ő ilyen így próbálkozni lehet víz cumi stb.

De mire kamasz lesz át fogja aludni az éjszakát!

2021. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!