Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 anonim ***** válasza:
63%

Én a felénél meguntam, de tápszert delesleges addig venni, amíg nem tudod, szoptatod-e, dettó a cumisüveg sterilizáló, nekem 2 db cumidüvegem volt mire szültem, hogy legyen, nem is kellett.

Etetőszék nem kell vagy fél éves korig.

Fürdeteshez kozmetikumok nem kellenek egy újszülöttnek.

A többit nem olvastam el.

2021. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de akkor miért írtál választ? Nem gond, engem nem zavar, csak nem értem.


Tápszert szeretnénk majd neki adni inkább egyéb okok miatt, ezért írtam fel már most. Hogy így vásároljunk, ne akkor kelljen kapkodni, ha hazajövünk a kórházból.

Az etetőszékbe lehet venni újszülött kortól használható "betétet", így azt lehet használni körülbelül ahogy hazajövünk, mert teljesen dönthető, nem lenne benne ültetve a baba. Olyan funkciót töltene be, mint egy magasított pihenőszék (pl. ha a konyhában vagyok, akkor is odahúzhatom, vagy ha az étkezőasztalnál eszünk, akkor is ott lehet velünk).

Kozmetikumok alatt semmi extrára nem kell gondolni, csak fürdető gél, popsikrém, testápoló, ilyesmik.

2021. márc. 28. 14:03
 3/132 anonim ***** válasza:
39%
A sok felesleges vacak helyett inkább anyatejet kellene adni neki, a szereteten kívül csak arra van igazán szüksége. De tudom újgazdagéknál más dívik.
2021. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
86%
Más nem kell, söt ezek nagy része is felesleges.
2021. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 anonim ***** válasza:
56%

Minek vásároltok be ennyire előre? Első gyerek? :D

A cuccok fele felesleges és pénzkidobás.Vagy nem fogod használni vagy találsz belőle praktikusabbbat.

Tényleg,inkább pelusra meg ilyesmire tegyetek el minél többet.Kb születés előtti utolsó hetekben tudjátok megsaccolni,hogy mekkora a születendő baba,akkor érdemes ruhát is venni.

Én pl első gyereknél 6 hós terhesen vettem ruhákat.56-os ruhákat vettem és olyan koraszülött,pici babám született,hogy 40-es,44-es ruhákért rohangált a párom a városban ameddig én a kórházban voltam. 🤣


Ami lemaradt és sok vacak helyett kéne: mellszívó!

Anyatejet kell szaporítani ahhoz fog kelleni.Kézi,elektromos.

Ha nagyon kényelmeset akarsz ajánlom,hogy ruházz be egy külföldről szerezhető mellretehetőt és akkor nem kell a fejés ideje alatt egy helyben ülnöd.felteszed és leszívja a gép.


Legyen anya listád:

Bimbó védő krém,melltartóba való tejfelfogó (folyni fog a tejed),szoptatós melltartó,szülés utánra nagy betétek (a szülés után kb 2-3 hétig vérzel,gyermekágyi vérzés),kényelmes kismama bugyik ha lenne gátvágás/császárod.


Nem láttam,de csípőhordozós,hátra is vehető hordozót érdemes venni.


Felesleges cuccok:


Bölcső külön például felesleges kb 2-3 hónapot tudod használni csak mert utána kifordulhat belőle a baba ha mozogni kezd.Berakod a szobába a kiságyat,nem elmozdíthatatlan amikor akarod vissza viszed.

Akár olyat is vehetsz aminek le lehet hajtani/csúsztatni/szerelni az oldalát.Ez szülői ágy mellé tehető kiságy,sokkal biztonságosabb.


Pihenőszék újszülöttnek nem kell.Az öledben,kiságyban lesz leginkább.Én is vettem,vártam hogy akkor majd ha nagyobb lesz használni fogja.egyik gyerek se használta mert mire oda jutott,hogy ülni tudna benne nem akart egy percet se ülni,utána túl nagy lett.


Hinta is felesleges egy csecsemőt nem rakhatsz bele ameddig stabilan nem ül (6 hó után kezd el megtanulni valaki babája még egy évesen se ül) mire eléri azt a kort/mozgásformát ami kell lehet hogy nem is fogja igényelni,ugyan olyan mint az ülőke.Vagy kinövi mire érdekelné..


Ilyeneket akkor vegyél majd szerintem ha aktuális lesz,mert lehet hogy nektek sose lesz aktuális és akkor nem dobtad ki előre a pénzt rá :D

Sok se kell nagyon semmiből.


Cumisüveg pl nem is kell csak max vész esetére.Szoptatni fogsz,mert ezzel hajtanak a védőnők,lefejt tejet ha etetsz is arra elég egy,de az legyen nagyon jó.minél ciciformájúbb,hogy ne legyen cumizavaros (majd ha aktuális lesz ezt elmondja a védőnő hogy micsoda,Lansinoh cumisüveget tudom ajánlani) :D


Sterilizáló választás kérdése,ha szoptatni fogsz kb nem is fogod használni.Arra a pár alkalomra amit cumisüvegezni fogsz kiforralhatod forralt vízben is a cumisüveget és nem dobtál ki megint pénzt.:D


Etetőszék újszülöttnek?! 6 hónap felett,ha már stabilan ül.


Cumisüveg és bébiétel melegítő megint választás kérdése,szerintem felesleges.Ciciről etetsz rendes étel etetéshez pedig főleg egy éves korig szinte mindig te fogsz főzni.


Nem tudom mi az a tápszer adagoló de azért 1-8 kanál tápszert csak ki tudsz szedni a zacskóból gép nélkül.Éés..szoptatni fogsz! Ráérsz :D


Pelenka kuka nem szükséges,hajkefe..nos nekem még 1 évesen se volt annyi haja a babának hogy fésülni kelljen 😂


25db textilpelus azért nem fog kelleni,ahogy isten igazából ennyi semmiből se kell előre.

Fogsz mosni.. 😉

A legtöbb cucc,mint pólya vagy hálózsák megint méret kérdése majd ráérsz.

Hálózsák pici babának amúgy is csak lehetőség.nem mozog így nem fogja ledobni a takarót,ráadásul babafészked van amibe feküdni fog.


Játékokkal nem fog még játszani.Legalább 2 hónapos korig csak fekszik mint egy kavics és nézelődik,dobálja a kezét-lábát,ruhát nem győzöm hangsúlyozni,hogy születés után :D

2021. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 anonim ***** válasza:
73%
Ja jó, akkor ha csak egy választ fogadsz el, akkor minden frankó a listádon.
2021. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 anonim ***** válasza:
96%
6os nem akar szoptatni a kérdező..
2021. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
18%

Akkor ne szüljön gyereket.

Szintén 6-os.

Ha eü oka van oké,ha csak lusta vagy valami egyéb hülye oka van rá akkor már most rossz anya..:D

Sok vacakot nem kell bevenni,a gyerekkel kell foglalkozni.pénzel mindent nem lehet elintézni.

2021. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 anonim ***** válasza:
76%

#6 te áruld már el mi az istent képzelsz magadról, hogy beközlöd így egy ismeretlennel hogy "szoptatni fogsz". Mert ha nem? Meg ez a duma, hogy akinek tápszeres a gyerke az újgazdag.

Tök jó, hogy leírt a kérdező egy listát, majd az agyhalott szoptatásnácik kiragadtak belőle 1 sort.

2021. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/132 anonim ***** válasza:
31%
És amúgy se te válassz tápszert ha már annyira nem akarsz szoptatni,be se kell szerezni előre belőle.Beszélj a védőnőddel,ő fog felírni a babádnak valót.
2021. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!