Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
 91/132 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy van-e gyerekük, vagy sem, de nem értem, miért én lettem kipécézve. Semmi bántót nem írtam, amire így kellett volna reagálni.
2021. márc. 28. 17:00
 92/132 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon rápörgött mindenki erre a szoptatás dologra. Arra viszont sokan nem gondolnak, hogy lehetnek egészségügyi okai annak, hogy nem szoptat mind az anya mind a baba részéről. Pl:ajak és szájpadhasadék, viszont anyuka részéről is lehet pl olyan ok ami miatt nem javasolt vagy esetleg képtelen a szoptatásra. Szóval legyetek megértőek, mert nem mindenki lusta.

Az én listám a következő volt:3db 50-es body,a többi 56-os volt (rengeteket kaptunk ajándékba, de heti szinten kb 10-et használunk) 5db talpas kisnadrágja volt, a rendes kis leggingseket nem is adtam rá zoknival mert egyből lerúgta a zoknit (pedig térdig ért neki) 5-8 rugdalózó. Kis sapka, ha jól olvastam akkor őszi baba lesz abból is 2-3db elég szerintem, mert mi hamar kinőttük. Amit nem láttam a listán az bundazsák és overál a babakocsis sétákhoz. Pléd szintén a sétához.

A listád többi része kb rendben van. Nekem van egy külön fazekam amiben a cumisüvegeket és cumikat naponta kifőzöm, tökéletesen szagtalanak illetve a tápszerhez a vizet forralom és mikróban melegítem fel, a babakaját pedig melegvízbe állítom. A lányom igény szerint volt tápszeres, de ha kért akkor azt azonnal és ordított, ha 2 percet várnia kellett. A tápszert és egyéb babakozmetikumokat fölösleges előre megvenni, nekünk mindent felírtak receptre. Babaolajat vehetsz előre amivel én a fejét kentem koszmo ellen. Remélem segítettem.

2021. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/132 anonim ***** válasza:
58%

De reagáltál bántót: a szent szopi templomában (gyakori kérdéseken) azt merted kijelenteni, hogy tápszert adsz a gyerekednek, es nem fogod orrvérzésig szoptatni a gyereket.

Vannak, akik megélik az anyaságot, vannak, akik túlélik. Ezek a kis szopi-bolondok majd akkor fognak megkattanni, amikor a gyerek elkezd kamaszodni és rájönnek ezek a nagy megmondó egyedek (mert embernek, pláne nem anyának nem nevezhetőek), hogy az ő létezésük mostmár ugyannyira felesleges, mint szülés előtt. Mert ugye ezek a nagy szoptatásnácik a szülésen, szoptatáson kívül semmire nem képesek az életben. Ekkor fogják majd zsarolni a gyerekeket lelkileg "hogyha el mersz költözni, akkor megölöm magam" stb. Az igazi anyák, akiknek annyira rendben van a párkapcsolata, szexuális élete, önképe, az nem másokkal foglalkozik, hanem saját magával és a gyermekével.

2021. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/132 anonim ***** válasza:
84%

Van egy mondás: "Amit adsz, azt kapsz."

Ezek a szoptatásterroristák mintaapuval karöltve (aki nem tudom aztán hány gyereket szoptatott) csak azt adják másoknak, amit kapnak.

Jó dolog az anyatej, senki nem mondta, hogy rossz, mert nem az. Egészséges. De egy gyereknek első sorban nem egy idegbeteg, szoptatásnáci anyára van szüksége, ha egy boldog, kiegyensúlyozott anyára.

2021. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/132 anonim ***** válasza:
30%

Én is csak azért írtam,hogy tovább bosszantsam ezt a sok nagyszájút.

Már kész sértegetés szótárat csináltak a poszthoz.

Szoptatás náci,szoptatós majom,stb.És úgy,de úgy meg tudja mondani mindkét fél (már aki nem trollkodott velem mint a 'minta apuka' xd) hogy ki a szar anya..

Egyik sarazza a másikat mert szoptat,másik azért mert nem.

Holott mindkettő egyetlen dolog miatt szar anya: itt vergődik egy kisgyereket megszégyenítő módon.


De köszi,a többiek nevében is.

Egy ideig szórakoztató volt,most már egyre gázabb.

2021. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/132 anonim ***** válasza:
24%
Szoptatás terroristák egyre jobb Xd
2021. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/132 anonim ***** válasza:
29%
Lefotóztam,egy ideig valóban humoros volt.Elég volt valakitől egy szó,hogy mindenki szája szélén habozzon aminek haboznia kell.Még,hogy az anyukáknak nincs sok szabad ideje..erre van idejük!:D
2021. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/132 anonim ***** válasza:
73%

"Egyik sarazza a másikat mert szoptat,másik azért mert nem."


Senki nem azért sarazta a szoptatásnácikat, mert szoptatnak. Szoptassanak. Az undorító, ocsmány stílusukért lettek leszólva, ez a "SZOPTATÁS MINDENEK FELETT" és "ROSSZ ANYA, AKI NEM SZOPTAT", stb.

2021. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/132 anonim ***** válasza:
67%
A sok szoptatós-marika mit keres itt? Miért nem szoptat és a gyerekével foglalkozik? Ez az oldal is ugyanolyan, mint a tiktok, fb, "instán nevelkedett anyuka". Akkor miért vannak itt? Ők miért nem a gyerekükkel foglalkoznak?
2021. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/132 anonim ***** válasza:
34%

És folytatják.Vegyétek már észre magatokat 10 kommentelőből kb 6 leszarta hogy szoptattok vagy nem.

Pont azt akarták,hogy így vergődjetek,mert volt egy téma aminél képesek vagytok így kilépni magatokból hogy védjétek az igazatokat.Ami még a stílust illeti.aki képes egy szoptató anyát szoptatás terroristának még egyebeknek nevezni ugyan azon a szinten van..mindannyian csak osztjátok itt az észt meg szidjátok egymást.szánalmas.és még egy ideig biztos,hogy menni is fog ez a poszt.egy óra múlva vissza nézek kíváncsi vagyok hány elfoglalt anya ér még rá b*sztatni a másikat és etetni a trollokat (a gyerek helyett is). :D

2021. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!