Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
 111/132 anonim ***** válasza:
95%
#109 Ez tisztán demagógia. Pont, hogy az anyává válás sokkal gördülékenyebben megy végbe, ha a nő a megérzéseire, teste jelzéseire, anyai "ösztöneire" hallgat. A szüléstől az újszülöttre hangolódáson át a kisgyerekkorig a női test nagyon együtt tud működni a gyermekével, ez sokkal pontosabb iránytű abban, hogy mi a jó az anyának/babának. Nem kéne ennyire leértékelni a biológiát és az emberi szervezet/reprodukció evolúciós kialakítását.
2021. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/132 anonim ***** válasza:
57%
Jézusom, mi van itt? Nem szégyellitek magatokat? Ezt tanítjátok a gyereketeknek is? Ha valamiben nem ért egyet veletek, meg kell alázni a másikat? Azért, mert egomán barom vagy, akinek isten-komplexusa van, akkor belemászhatsz másnak az életébe, ledegradálhatod őt es a döntését, csak mert nem ér fel a te hatalmas, egeket verdeső, hegyeket megmozgató intelligenciádhoz? Száradjon le a melletek!
2021. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/132 anonim ***** válasza:
67%
Hát engem a nagy "anyai ösztönök" nem fordították át a szoptatással való érzéseimet. Én szülés előtt is undorodtam a szoptatástól, szülés után is undorodtsm tőle. Öklendeztem, hányingerem volt, hánytam. Le lehet pontozni, én ezt éreztem. És hogy miért vállaltam ennek ellenére gyereket? Mert a gyereknevelés nemcsak a szoptatásról szól. (Mégmielőtt a sznácik betámadnának).
2021. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/132 anonim ***** válasza:
29%
Húú... azért olvastam végig a kommenteket, mert én is kelengyevásárlás előtt állok, de a százvalahányból összesen 3 vagy 4 az, aki a kérdésre is válaszolt a mocskolódás helyett. Ráadásul egyik oldal se jobb a másiknál. Az egyik rossz anyázza a nem szoptatókat, a másik meg a szoptatókat igénytelenezi meg élettelenezi le. Erre fogjátok tanítani a gyerekeiteket is? Talán mind szálljatok egy kicsit magatokba és higgadjatok le, mert ennek a polgárháborúnak amit itt rendeztetek, semmi értelme nincs.
2021. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/132 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező az en babám is főleg tapszeres volt és en is azt tudom neked mondani, hogy cumisuvegbol sohase elég. 😅 legalábbis nekem nem volt humorom napi x alkalommal fertotlenitgetni. Szoval 2 napra elég volt belőle így mindig volt egy napnyi tiszta és a használtat meg eloblitettem gyorsan és betettem. “Fertotlenitesre vár” kupacba.
2021. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/132 anonim ***** válasza:
67%

Aztán, látom beindultak a szoptatós nácik :D

Én szoptatni akartam a babám , csak éppen semmi tejem sem volt. Tapszeres boldog 4 hónapos, nem baj ha nem akasztom fel magam de rögtön !??



Kérdésre válaszolva, csak arra írok amihez véleményem van , a többi jó.

-next to me cribet ajánlom nagyon hasznos , sokkal jobb mint a bölcső

- ágynemű nem kell a babának, csak egy pokroc vagz inkább hálózsák. Én hálózsákokat akartam de a kislányom nem szereti .

- elfordulásgatlo felesleges teljesen

-racsvedot mi levettuk, biztonsági okokból. Én jobban alszom így.

- baldachin csoda szép meg minden csak éppen felesleges. Imádtam amíg nem született meg a gyerek, utána rájöttem hogy baromira nem kell mert egyik oldalon a kamera miatt húztam félre másik oldalon meg a cumisüveg volt vagy éppen a cumi .

- babafeszek nagyon jó, ami még annál is jobb az a sleepyhead

- 3 db cumisüveges kevés lesz ,mindenképpen többet vegyetek.

-elwktromos steri: nekünk sterilizalo + szárító van , sokkal hasznosabb szerintem.

-etetoszek nagyon jó már pár hetes kortól, szeret a baba velem lenni a konyhában benne.

- tápszer adagoló prep machine az brutál jó találmány. Nekünk életmentő hajnalban

-polya szerintem felesleges

-kesztyu lehet több , mi folyton elhagytuk


Ami szerintem hasznos :

-bundazsak a babakocsiba

- overál

- kamera, miután kiköltözött a baba a saját szobájába, jó volt ha éjjel ra tudtunk nézni , nem kellett átmenni ha nem volt baj .

Légzésfigyelő, nekem kellett a nyugalmamhoz

-lazmero

2021. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/132 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó vagyok : szoptatós fotel kimaradt. Nagyon , nagyon hasznos !! Könnyű benne etetni a babát és jobban el tudod majd altatni .
2021. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/132 anonim ***** válasza:
26%
116 Bocsi előre is, csak irónia, ne vedd magadra: te nem is akartál szoptatni, olyan nincs, hogy nincs tej, csak lusta vagy. (Mondotta volt sok szoptatás naci sok oldalon)
2021. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/132 anonim ***** válasza:
27%

Egyszer engem is szét akartak itt szedni a tápszer miatt. Nem ördögtől való a tápszer, csak egyesek annak próbálják beállítani. Ha neked valami miatt, mindegy, hogy mi miatt nem megy a szoptatás akkor nem megy, ennyi. De hogy a kérdésre is válaszoljak.


Bútorok, babaszoba:

-bölcsőnk nem volt

-baldahint akartunk venni de aztán meggondoltuk magunkat.

-pihenőszékünk nem volt

-ágyrácsvédőt csak az első 3 hónapban használtuk

-az ágynemű szett szerintem felesleges


Etetés:

-nekünk 4 cumisüveg van, de lehet h kevesebbel is megoldanánk

-elektromos sterilizálóról nem tudok véleményt mondani, nekünk mikrós van

-tápszeradagolónk van de nem használtuk még

-mi sima vizet forralunk nem veszünk babavizet

-etetőszékünk még nincs


Fürdés, pelenkázás:

-kádtámasz az nem tudom mi

-vízhőmérőnk nincs


Textilek:

-ágynemű szett nekünk nincs

-pólyánk nincs

-törölköző sztem sok, lehet h elég 2


Ruhák:

-body,rugdalózó kicsit sok

-kiscipő korai


Egyebek:

-Nosiboo az nem tudom mi


Amiket felsoroltam azon kívül mindent vettünk mi is.


Amit még hozzáadnék a listához:

-lázmérő a babának

-légzésfigyelő

-babyőr (nekünk van, bár írtad, hogy veletek fog a kezdetben aludni a pici, nekünk külön szobában alszik).

2021. márc. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/132 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, még esetleg mosószert mondanék ami kell. Mi mosógélt és sensitive öblítővel mossuk a ruháit, külön a mi cuccainktól. Még egy kis szennyeskosár is jól jöhet.
2021. márc. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!