Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/132 anonim ***** válasza:
77%
Ez túl sok! Nagyon sok! Honnan szedted ezt a listát? Ebben annyi hülyeség van, hogy időhiány miatt nem megyek végig rajta. Keress egy új listát, fuss neki mégegyszer, vagy írj egy privátot és este átfutok rajta és megírom a választ.
2021. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/132 anonim ***** válasza:
83%

#16 minden épeszű nőnek tudnia kellene hogy senki nem a szoptatástól lesz jó anya, és igen aki ilyen agresszív bunkó stílusban nyomja a magáét az ősanya, és az anyatejen kívül nem sok mindent tud átadni a gyerekének, pedig hidd el a gyereknevelés nem a cici szàjbatömködésben merül ki.

A hinta meg a többi is hogy jön már a tápláshoz? Hol az összefüggés? Szerinted anyatejes babák szülei nem vesznek ilyeneket vagy mást ami neked kacat? Mivan savsnyú a szőlő miss "anyatejenkivulsemminemkell" mammer?

2021. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/132 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm küldte át ezt, de mondta, hogy ő végül nem vitte ezt magával, amikor vásároltak, mert a Mamas and Papasnak volt/van olyan szolgáltatása, hogy segítenek neked bevásárolni és ő úgy csinálta inkább. Én viszont nem szeretem, ha az eladók ott lihegnek a nyakamban, nem is vagyok nagy boltba járós, inkább online vásárolok mindent (covidtól függetlenül).
2021. márc. 28. 14:51
 24/132 anonim ***** válasza:
14%
22es szerencse, hogy te ilyen jó fej vagy és cseppet sem bunkó. Leírtam a vèleményem, nem szaranyáztam le, de a sok szarság helyett a lényeg marad el, ez tény, akàrhogy nyalod a popójàt.
2021. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/132 anonim ***** válasza:
74%
A tápszert ne te válaszd ki és ne vegyél előre. Nekünk a korházban a szülés után felírtak egyet, nem volt jó, a gyerekdoki felírt egy másikat, nem volt jó, végül ismét kórházban felírtak egy anti reflux tápszert és azt kapta sokáig. Előre nem tudhatod, hogy milyen kell neki és szülés után sem lesz nehéz beszerezni, minden gyógyszertárban van, ha felírják akkor olcsóbb is.
2021. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/132 anonim ***** válasza:
77%
24 sztem cseppents egy kis anyatejet a nyugtatodba hátha az irigység ellen is jó ;)
2021. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/132 A kérdező kommentje:

24-es, csak az a baj, hogy senki sem kérdezte a véleményedet a tápszert illetően...


Igen, a tápszert, kozmetikumokat nem szeretném megvenni addig, amíg a gyerekorvosunkkal nem beszéltem erről.

2021. márc. 28. 14:56
 28/132 anonim ***** válasza:
23%

Igazatok van az a 'maradi ősanya' és a rossz példa aki ameddig tudja szoptatja a babáját mert az a természetes és a jobb a babának.Az a fasza anya aki már előre 5 évre bevásárol,és tápszert ad a babának születéstől fogva mert az kényelmesebb.

El is felejtettem hogy a modern világban akárhány éves vagy,ha nem mindent egyszerűen és gyorsan akarsz csinálni,hanem normálisan akkor te vagy a hülye,hogy ezt másoktól is elvárod.

Azért érdekelne melyik védőnő az amelyik nem szólt még rád ezért.

A védőnők és a gyermekorvos is mindig szól,hogy ha tudod szoptatás.

2021. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/132 anonim ***** válasza:
76%
25 előre az orvosok se tudják melyik lesz jó a gyereknek :) nyugodtan vegyen előre, és ha nem válik be egyeztethet az orvossal, hosszabb távon tényleg jobb ha feliratja mert így sokkal olcsóbb.
2021. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/132 anonim ***** válasza:
21%
26os hahhhahhhha hogy te micsoda humorzsák vagy.
2021. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!