Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
19%

Eddig azt írtad nem tudjuk mi okból nem akarsz szoptatni,mert persze aki azt mondta,hogy puszta lustaságból annak nincs igaza.


"De azt továbbra sem értem, hogy miért akarja ezt másra is erőltetni."


Tehát igaza van.Nem ráerőltetés.abban igazuk van,hogy ha nem valami egészségügyi probléma áll a háttérben és egészségesebb az a babának akkor mint anyuka neked az lenne a kötelességed,hogy a gyereked érdekét nézd és szoptass ha tudsz.6 hónapos korig fontos,igazán nem nagy ügy.

Ha nem és tápszerezel az magánügy,de akkor se sértődj meg ha így jogosan azt mondják,hogy lusta vagy.ha peluscsere gép lenne még azt is hozzá csapnátok a listához csak végleg ne kelljen csinálni vele semmit..

2021. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim ***** válasza:
78%

Emberek, van különbség aközött, hogy valaki a szoptatás támogatja, és aközött, hogy habzó szájjal gyaláztok valakit, akit NEM ismertek.


Vegyetek már vissza az arcotokból, ez egy kelengye lista nem Schindler listája, hogy egymás torkának essetek miatta.


Kapjatok már észbe, semmi baja nem lesz a babának emiatt. A ciganyéknál akik bezzeg szoptatnak, jobban aggódnék bármelyik baba miatt.

2021. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 A kérdező kommentje:

52-es, miért, tudjátok?!

Nem, csak nekem estetek itt páran, mert éppen nincs jobb dolgotok. Mintaanyák gyülekezete, mondhatom.

2021. márc. 28. 15:15
 54/132 anonim ***** válasza:
14%

Akkor beszállok a minta anyák közé minta apának.

Ha tudod szoptatni a gyereket (amit,ha nem tudsz most még nem is tudhatnál róla,de sebaj.ennyit a problémádról..😜) akkor illene.


Ha nem fogod az a te dolgod.de ha már a születése előtt passzolod a szinte egyetlen dolgod mint anya,hát..sok sikert a gyerekhez.meg sok sikert a babának is hozzád.. :D

Van még mellette pelusozás és fürdetés kb az első hónapokra.Azokat nem lehet megoldani szerencsére még máshogy mert ahogy írták lassan azt is gépek meg segítők végeznék..még jó,hogy 'maradiak' vagyunk és voltunk is.anyatej pótló tápszer csak végső esetben.Van anya,van tej.indokolatlan venni..:D

2021. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/132 A kérdező kommentje:
De, hidd el, van az a probléma, amiről már a szülés előtt is tud az ember. Okoskodni mindig könnyebb. Szerencse, hogy a szuper anyukák ilyen "remek" apukákat is találhatnak maguk mellé. :)
2021. márc. 28. 15:23
 56/132 anonim ***** válasza:
66%
Hova gondolsz 53-as, a gyerek felnőhet bármilyen putriba, alpáriék között, ha anyatejet kapott már jobb szülei voltak neki, mint bármely tápszeresnek. Elvégre mi lenne fontosabb ennél, kérdezte a bölcs az előző oldalon...irónia off...
2021. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:
75%

"..Szinte egyetlen dolgod mint anya"

Eddig olvastam 55 és meg is sertodtem!! Ugye neked is magától hajtogatodnak be a ruhák a szekrénybe?;)

2021. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 anonim ***** válasza:
24%

Nem,behajtom őket ha épp én szedem le a szárítót.ne kezdjük ezt a kinek mi a dolga szerepet.az amúgy se anya szerep.mindenkié aki lakásban él nemtől és kortól függetlenül.

Lehet hogy meglepődsz de mosogatok is és igen,mosogattam a feleségem helyett.Nem vártam el egy percig se,hogy a gyerek mellett bármit csináljon amire nincs ideje vagy amihez nincs kedve..

2021. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 A kérdező kommentje:
Ja, bezzeg ha szoptatni nem akart volna a szerencsétlen...
2021. márc. 28. 15:30
 60/132 anonim ***** válasza:
19%

A nincs kedve és a nem csinálja közt van különbség.ennyit üzent erre.


És igaza volt.nekem sincs kedvem dolgozni menni,de megyek.mert meg tudom csinálni,a nem akarom az más :D

2021. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!