Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kéri a tápszert, mi lehet...

Nem kéri a tápszert, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam reggelire és vacsira tápszert eszik. Az esti tápszert napok óta elutasítja. Reggelire megissza az egészet, aztán délelőtt eszik gyümölcsöt, vagy krémtúrót, ebédre rendes főtt ételt, uzsira úgyszintén gyümölcs, vagy tejberizs, utána vacsiig általában kekszet, pufit csipeget, vagy, amit mi is eszünk. (Ma szalonnát csipegetett). Este megint meglátja a cumisüveget és fordítja el a fejét. Nem érdekli mi van benne. Tehát nem tudom felváltani tejre/tejitalra, mert meg sem kóstolja. Az éjszakánk gondmentesen telik, nem kel éjjel, nem éhes. Épp ezért nem is erőltettem neki. De mégis érdekel, mi ez a hirtelen vacsi-tápszer elhagyás?
2021. márc. 28. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem rájött hogy sokkal finomabb falatok is vannak, mint a tápszer. Tejberizs után nekem se lenne kedvem vízbe löttyentett poron élni.
2021. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Másfél éves, eszik rendesen a gyerek. Nincs már szüksége se a tápszerre, se a cumisüvegre. Minden oké, csak lezárult egy korszak.
2021. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen hirtelen!? Hétfőről keddre "köszi szépen elég volt"?! Egyébként okéjó, engem nem zavar, ha őt sem. De akkor nem valami egészségügyi dolog áll a háttérben?
2021. márc. 28. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nyáron nagyon rákaptam egy bizonyos márkájú virslire, minden nap ettem. Vasárnap még ettem, aztán hétfőn úgy keltem fel, hogy nem kívántam, rá se tudtam nézni, kidobtam a kukába. Meguntam.
2021. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez normális,még jó,hogy eddig megitta.
2021. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szabad tudni milyen tápszert iszik? Ha még szükségesnek érzed próbálj meg valami ízesítettet azért másfél évesen már bőven finomabb falatokat kaphat mint az alap 'semmilyen' tápszer,biztos jobban is ízlenek neki. :)

Vannak gyermek tejitalok amik sokkal ízletesebbek (megkóstolok mindent mielőtt oda adom a kicsinek,és igen,a tejitalt is megkóstoltam,onnan tudom :D).

Például a most felkapott 'Milupa vanília ízű tejes ital' szerintem nagyon jó. 1 éves és 2 éves kortól is van,én most álltam át rá pár hete. :)


És egy kéretlen tanáccsal is jönnék,ha tej formájában nem issza meg csinálhatsz a tejitalokból mást.Én például a 14 hósnak tejbegrízt szoktam belőle.Tej helyett forraltvizből és tejital porból elkészítem a tejalapot és abban felfőzök 100ml-nként egy kanál grízt.Imádja a kicsim,és mindenféle cukrozás nélkül édeskés-vaníliás.Ilyen korban már egy minimális babakakaóval vagy egy nagyon minimális fahéjal is le lehet szórni a tetejét.Szerintem tápszerrel is meg lehet ezt csinálni,illetve én anyatejjel is próbáltam,mert nekem volt lefagyasztva és sajnáltam kidobni..De hallottam már olyat is aki főzeléket (borsó,krumpli biztosan) csinált belőle,babaműzlit rakott bele és kanalazta neki,gyümölcs shaket készített (gyümölcsök mellé tej vagy tejszín helyett a felsoroltakat rakta),szóval sok felhasználási módja van. :D

2021. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha már eszik mindenféle tejterméket, akkor nincs szüksége semmilyen mű vacakra. Se tejital se tápszer ha ő nem igényli.
2021. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hós kora óta nem iszik este tápszert, 16 hós kora óta reggelre is tejet iszik.


Szerintem ez már belefér, kap D vitamint és eszik mindennap sajtot, joghurtot...

2021. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!