Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mióta anya...

Mit csináljak, ha mióta anya vagyok, napi 1-2 szem 0,5-ös Frontint szedek? Lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy 2 évig próbálkoztunk babával, a volt férjem a terhességem alatt elhagyott ("ő még erre nem áll készen"). Tartásdíj utalásán kívül semmi kapcsolatom vele.

A terhességem ennek ellenére problémamentes volt, örömteli időszakként gondolok rá vissza. Most 5 hónapos a lányom, igazából semmi gond nincs vele, nagyon mintababa, már ha lehet ilyet mondani...

Viszont időről időre elfog egy bizonyos szorongás, amit nem tudok hová tenni. Régen ez 2-3 hetente volt, ma már 2-3 naponta van. Gyomoridegem van, belefájdul a fejem.

A kiváltó ok/gondolat az, hogy mi lesz akkor a lányommal, ha velem valami történik. Beteg leszek, daganatot találnak nálam, vagy baleset ér és meghalok. Vagy pl. vannak ilyen műsorok, ahol ártatlan embereket gyanúsítanak meg és börtönbe kerülnek. Hiába nem vagyok bűnöző, még csak egy parkolási bírságot sem kaphattam soha, ettől is rettegek... Ma pl. kiszaladt a kocsim elé egy kutya, rohan utána egy 7-8 éves forma kisgyerek. Éppen sikerült megállnom. Mégis utána egész délután azon gondolkoztam, hogyha elütöm, elítélnek, mit csinálok?!

Vagy hiába van nagyobb tartalékom, passzív jövedelmem, rettegek attól, hogy egyik napról a másikra tönkremegyek és mihez kezdünk akkor... Pedig van két (piacképes) diplomám, jó állásom és az otthonunkon kívül még két lakásom, szóval azért ez nem menne egyik percről a másikra. Mégis rettegek.


Régen sosem voltam ennyire "parázós", úgy voltam az élettel, hogy amíg nincs probléma, nem aggódok. Ha pedig majd lesz, találok megoldást, ahogy mindig. Most ott tartok, hogy az alváshoz is Frontin kell és még amellett is forgolódok akár hajnalig.

Hatalmas felelősség az anyaság, de mostantól már mindig ilyen leszek?


2021. ápr. 1. 21:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem értek egyet a válaszokkal. A pszichologus nem sok dolgot old meg, engem szülés után el is küldött, mert hormonális a probléma, nem lesz rá megoldás a beszélgetés. Ha kell fordulj pszichiáterhez, lehet, hogy javasol jobb gyógyszert, de napi 1 szem frontin nem akkora adag, hogy nagyon kétségbe kelljen esni, a 2 viszont már sok és egyre jobban hozzászokik a szervezet. Le tudod majd rakni, felezni kell, vagy negyedelni és szép lassan lerakni. Szóval inkább pszichiáter, mint pszichológus, jobban leszel ahogy nő a baba és amikor dackorszakos lesz már nem így fogsz érezni.
2021. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem állsz le a frontinnal, ez idővel sokkal, SOKKAL rosszabb lesz, és a végén saját magadat fogod kinyírni...
2021. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

Oh ugyan már miért kell azonnal a legrosszabbat is elő venni? Nem fogja kinyírni magát amikor pont attól fél,hogy egyedül hagyhatja a gyermekét..

Nincs semmi baj,szinte minden anya legalább egyszer átfut azokon a gondolatokon mint te is.Hogy mi lenne,ha..

De ezeken felesleges rágódni,ez a rossz hangulat is ahogy nő a baba úgy fog eltűnni.Nem is lesz nagyon időd ilyesmikkel foglalkozni,ha egy igazi mindenre kíváncsi rossz csont fog kutakodni a fiókjaidban,nyitogatja majd a polcaid és két percenként lépkedni kell utána,hogy nehogy szem elől veszítsd az ide-oda billegő pelust a lakásban.:p

Valahol fel is dobja az embert vagy legalábbis nekem mióta mászik a baba nincs nyugtom,de élvezem.Megtelt a lakás élettel ahogy mozog,kiabál,gagyog,csapkod..

Elterelődnek a gondolataim.



Aki nincs egyedül mint mi az sajnos nem mindig tudja teljesen elképzelni,hogy milyen az amikor egyedül ülsz a síri csöndben naphosszat és nézed a babát ahogy alszik,gondolsz a jövőtökre kettesben..

Az egyetlen zaj a lakásban a gondolataidon kívül a baba szuszogása.Ha el akarod űzni ezt a kínzó csendet és a gondolatokat kapcsolhatsz tv-t,videót,de szólni senkihez nincs..

Aggasztó dolgok jönnek elő,és nincs is kivel megbeszélni.De túl fogsz lépni rajta,tényleg.Kihúz belőle a kicsi is.:)

2021. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is észrevettem, hogy amikor ébren van, vele foglalkozom, akkor ezek a gondolataim megszűnnek és csak rá figyelek, koncentrálok. Akkor olyan, mintha a külvilág eltűnne, minden rózsaszín és az egyetlen célom, hogy őt szórakoztassam, boldog legyen.
2021. ápr. 2. 00:29
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológus azonnal(azt meg se kérdezem hogy ki írja ki a frontint). Nekem is kellett szednem egy időben a frontint, és a pszichiáter is kétszer meggondolta hogy adjon-e (nálam szorongás miatti álmatlanságra adta)
2021. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

Ha az ember nagyon egyedül van és egy ekkora felelősség a nyakába szakad okvetlenül is akár szorong.Egyedül pedig nincs kivel osztozni a terhen.Ahogy nő majd a kicsi úgy lesz egyre könnyebb.Egy kis ember lesz akihez lehet majd szólni.Most még csak a kis ember akinek hangot kell adni.:)


Nincs esetleg rokon,ismerős,barát aki néha el tud jönni egy kis beszélgetésre? Nekem sokat segített mikor kiadhattam magamból minden aggodalmam.

Vagy jön a jó idő,szerencsére nappali korlátozás nincs.Érdemes nagyokat sétálni.Kint sosincs egyedül az ember.Egy táskába el lehet vinni amire szükség van,babakocsiban még átpelenkázni is lehet a gyerkőcöt.Rengeteg anya és baba is van most játszótereken is,jó kikapcsolódás akkor is,ha még nem elég nagy a baba.:)

Sajnos most kávézni vagy ilyesmi beülni nem lehet,én nagyon hiányolom is.Nekem sokáig az volt az egyetlen "szórakozásom" a szürke hétköznapokra.két séta közt beültem egy kis falatozásra.

2021. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%
Én is szorongós vagyok,ugyanezek eszembe jutnak nap mint nap,úgy is hogy férj,rokonság ,nagymama vesz minket körül,aki tudna rá vigyázni ,ha mindkettőnknek történne valami. Valamilyen szinten normális,hogy élsz ember eszébe jut. De a gyomorgorcs már annyira nem jó hozzá. Valaki írta az altatót,hiába szedsz,ha nappal szorongat ugyanúgy. Pszichoterápia vagy kell szorongás oldó sajnos. Nekem ez nem múlik el. Örökké aggódok,szorongok valamin.
2021. ápr. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%
Kedden első telefonod egy pszichiáter legyen. Ebből nagyon nagy bajotok is lehet.
2021. ápr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
81%

Neked nem pszichológus kell, hanem pszichiáter, mert efféle gyógyszereket szakorvosi javaslat alapján kell szedni, mivel függőséget okoz! Gondolom a háziorvosod írta fel, de ő nem szakorvos! A frontin ugyanazon a receptoron fejt ki gátlást, mint az alkohol, tehát ha rászoksz, ugyanaz, mintha alkoholista lennél!

(Nem mellesleg tüneti kezelés, tehát a problémádat nem oldja meg, csak elnyomja. A pszichiáter tud segíteni antidepresszánssal vagy hangulatjavítóval. Neked inkább az kell jelen állapotodban, mint csak a nyugtató.)

Nehéz róla leszokni, sőt sokaknak egy idő utàn már rivotril kell, mert a frontin már nem hat úgy. Beteg vagy és valószínűleg már gyógyszerfüggő is. Pszichiáter kell neked sürgősen! (Mellesleg remélem nem szoptatsz.)

2021. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Nalbuphin válasza:
77%

A frontin vagy xanax (kettő megegyezik) ugyanazon a GABAa receptoron fejti ki a hatását mint az alkohol. Ebből fakad az ellazító, problémaérzet csökkentő, illetve az altató hatás. Eseti szinten nincs probléma a szedésével, de huzamosabb szükség valóban pszichiátriai beavatkozást vet fel. Ez egyáltalán nem szégyellni való, ez nem azt jelenti hogy valaki bolond. A Frontin/Xanax képes elnyomni azokat az érzéseket amik akut komoly megpróbáltatást jelentenek, de krónikusan szedve sajnos valóban az alkoholizmushoz hasonló helyzet áll fel (persze annak több egyéb negatív hatásai nélkül).

Ami a lényeg: a Frontin a gyógyszer szedését kiváltó okból/okokból való kilábalás elősegítése nélkül dolgozik (mint egy rossz nap után pálinkázni), míg más szerek ezt megfelelő irányítással képesek kimozdítani.

Az alkoholt hatásmechanizmusként és véletlenül sem a Frontin/Xanax szedésének megvetése miatt kell említeni.

2021. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!