Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mióta anya...

Mit csináljak, ha mióta anya vagyok, napi 1-2 szem 0,5-ös Frontint szedek? Lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy 2 évig próbálkoztunk babával, a volt férjem a terhességem alatt elhagyott ("ő még erre nem áll készen"). Tartásdíj utalásán kívül semmi kapcsolatom vele.

A terhességem ennek ellenére problémamentes volt, örömteli időszakként gondolok rá vissza. Most 5 hónapos a lányom, igazából semmi gond nincs vele, nagyon mintababa, már ha lehet ilyet mondani...

Viszont időről időre elfog egy bizonyos szorongás, amit nem tudok hová tenni. Régen ez 2-3 hetente volt, ma már 2-3 naponta van. Gyomoridegem van, belefájdul a fejem.

A kiváltó ok/gondolat az, hogy mi lesz akkor a lányommal, ha velem valami történik. Beteg leszek, daganatot találnak nálam, vagy baleset ér és meghalok. Vagy pl. vannak ilyen műsorok, ahol ártatlan embereket gyanúsítanak meg és börtönbe kerülnek. Hiába nem vagyok bűnöző, még csak egy parkolási bírságot sem kaphattam soha, ettől is rettegek... Ma pl. kiszaladt a kocsim elé egy kutya, rohan utána egy 7-8 éves forma kisgyerek. Éppen sikerült megállnom. Mégis utána egész délután azon gondolkoztam, hogyha elütöm, elítélnek, mit csinálok?!

Vagy hiába van nagyobb tartalékom, passzív jövedelmem, rettegek attól, hogy egyik napról a másikra tönkremegyek és mihez kezdünk akkor... Pedig van két (piacképes) diplomám, jó állásom és az otthonunkon kívül még két lakásom, szóval azért ez nem menne egyik percről a másikra. Mégis rettegek.


Régen sosem voltam ennyire "parázós", úgy voltam az élettel, hogy amíg nincs probléma, nem aggódok. Ha pedig majd lesz, találok megoldást, ahogy mindig. Most ott tartok, hogy az alváshoz is Frontin kell és még amellett is forgolódok akár hajnalig.

Hatalmas felelősség az anyaság, de mostantól már mindig ilyen leszek?


2021. ápr. 1. 21:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%

Aki azt mondja nem gond ez,az is keressen fel szakembert. A kérdező nyugtatót szed hahóó.

Ez normális lenne? Ugyan

2021. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem arra értették, hogy nem gond, hogy attól, mert most Frontint szed, nem lesz semmi baja. Vigyázni kell, hogy ne szokjon rá az ember és hogy ne szedje évekig. Nem jó, nem jó, de amíg az ember nem jut el orvoshoz, vagy nem változtat a gondolkodásmódján, addig életmentō lehet, olyan szempontból, hogy az ember megnyugszik. Amit pedig itt írt valaki, az hülyeség, hogy öngyilkos lesz tőle. Hogy lenne már? A Frontin nem altató, viszont arra jó, hogyha a stressz miatt nem tudsz aludni, ugyanis a központi idegrendszerre hat. 0,5 egyébként napi kettő az már elég magas adag, én is azt javaslom, hogy minél előbb keress fel szakembert. Én olyan szinten stresszes voltam, hogy egyszer elvitt a mentő, folyamatosan magas volt a pulzusom, alig bírtam mozogni. Nagyjából sikerült helyre tennem magamban a dolgokat szakember segítségével, de ha néha elkap a pánik, én is beveszek egyet. Ez nem elítélendő. Nem jó dolog, de a stressz sem az.
2021. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
20%
22- a kérdésben úgy fogalmaz, hogy “amióta anya”, azóta szedi a “napi egy-két szem 0,5-ös frontint”, a lánya pedig már 5 hónapos. Nekem ez úgy jön le, hogy nem most kezdte szedni, hanem a gyerek születése óta, azaz lassan fél éve. Az már szerintem elég sok idő.
2021. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
41%
Igen, igazad van, ez alatt az idő alatt keresnie kellett volna egy szakembert. De tudom, milyen halogatni.
2021. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
28%
Én már elrendeztem a 2 éves lányom sorát, egyrészt már rengeteg pénzt eltettem a nevére, másrészt a tesómmal megbeszéltem, hogyha én is és a férjem is meghalunk egyszerre vagy rövid időközzel, akkor neveljék fel, tudják hol vannak a pénzei, a házunkat intézik majd hogy a nevére kerül, stb. mindent elmondtam már nekik hogy intézzenek, árvasági stb, szóval én bebiztosítottam magam ezzel. Azóta nyugodtabb vagyok.
2021. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%
#21 szerintem sem gond napi 1 mg Frontin (6 mg / nap a max adagja ambulánsan, ez jóval alatta van), mindamellett tényleg jobban jár, ha felkeres egy pszichiátert... már csak azért is, mert a háziorvos csak 0% támogatással tudja felírni, a pszichiáter meg 90%-kal, ami nem mindegy... vagy 1000 Ft-tal olcsóbb úgy egy 100 db-os doboz:)
2021. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
22%
#26 nekem napi 0,25 ben maximalizálta az orvos amikor kiírta, és három hónapra írta csak ki (ha kellene, akkor most mást kapnék). Úgyhogy nem, az 1 mg nem normális
2021. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
32%
Azért érdekelne,hogy melyik orvos adott ki frontin receptet kisbaba mellé ráadásul a 0,5-öst. :D
2021. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%
#28, báremylik, ha arra van szükség... ugyanis - mint minden gyógyszernél - az adagolás és a kezelés hossza a diagnózison múlik...
2021. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!