Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntenétek ebben az esetben?

Hogy döntenétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Babát várok,nézegettem a keresztneveket,megtetszett egy név,de sajnos édesapám öccsének a feleségének az anyukáját is így hívják.Férjemnek akárhányszor felhozom ezt a nevet,Mindig "leszavazza" merthogy egy idősebb személy jut eszébe róla,de szerinte is szép lenne a vezetéknévvel,de ez miatt mindig lebeszél róla.Ti adnátok ettől függetlenül?(azt elfelejtettem hogy a Lia/Lianna névről van szó)

2021. ápr. 4. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha a férjemnek nem tetszik, akkor nem adnám. Tökmindegy, hogy mi az oka rá.
2021. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Apukád öccsének a feleségének az anyukája szerintem van olyan messzi rokon, hogy ne okozzon gondot a névadásnál. Akármilyen nevet választatok, lesz olyan idősebb személy, aki már viseli, hacsak nem ti vagytok az elsők, akik megálmodtátok a nevet és engedélyeztettétek az MTA-val, szóval ezen nyavalyogni szerintem elég felesleges.


Lehet, hogy elfogult vagyok a kérdésben viszont, én a nagymamám nevét szeretném majd továbbadni a következő gyerekünknek (ha lány lesz. Julianna volt egyébként, nekem alapból is tetszik a név, de így, hogy a nagymamám után kapja, külön érzelmi töltete is lenne).

2021. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Igaza van a férjednek adjatok valami szép nevet a gyereknek.
2021. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha a férjed elutasítja akkor én nem adnám a helyedbe. Neki is ugyanúgy tetszenie kell. Nekem amúgy ez a név nem tetszik, bár most sok kislányt hívnak így.
2021. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Második keresztnévnek adnám.
2021. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Legyen masodik nev, ugyis meglatjatok melyik nev "illik" jobban a kicsire.:)

A ferjed mit javasol?

2021. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen az ötletet,valahogy eszembe sem jutott második keresztnévként
2021. ápr. 4. 19:06
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Távoli rokon, simán adnám ezt a nevet, ha a férjnek csak ennyi a baja, hogy van már a családban, attól nyugodtan eltekinthet, ha nem tetszik neki, akkor viszont keressetek mást.
2021. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Hát esetleg ha nem babát várnál, hanem babát várnátok a PÁRODDAL KÖZÖSEN, akkor eszedbe se jutna olyan nevet adni a gyereknek, ami a férjednek nem tetszik, teljesen mindegy, hogy mi az oka.

Oké, hogy az ember nem hallgat névügyileg az összes rokonra, de hogy olyan nevet adni, ami a párodnak, akinek szintén a gyereke lesz, nem tetszik...

2021. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se adj olyat, ami apjának nem tetszik, hiszen az ő gyereke is. Jussatok közös nevezőre, ne akard rábeszélni a saját akaratodra. Nálunk is volt olyan név, ami tetszett, de leszavaztuk, mert a családban már van és "hagy legyen saját neve". De hidd el, bármit is adtok neki, a végén nagyon fog rá illeni :)
2021. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!