Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem emlékszem szülés közbeni...

Nem emlékszem szülés közbeni fájdalomra?!

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy tudom milyen érzés amikor fáj a fejem,fogam stb...de konkrétan a fájásokra nem emlékszem.Csak azt tudom,hogy az "esküdt ellenségemnek" sem kívántam volna,annyira borzasztóan fájt.Ti fel tudjátok idézni magát az érzést,fájdalmat?9 hónapos a bébim :)
2010. aug. 20. 21:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Arra,amikor már "csak" varrtak,emlékszem,de a DURVA részére nem.
2010. aug. 20. 21:23
 2/15 anonim ***** válasza:
A nők agya pont azért van így kialakítva (teremtve), hogy törlődjön a fájdalom emlékezete. Ha nem így lenne, valószínűleg senki sem szülne kétszer, nem hogy többször is. Nekem a vajúdásról nincsenek rossz emlékeim, igazán nem fájt. Viszont amikor elindult kifelé, tehát a tolófájások, azok borzalmasak voltak... De hogy mennyire fájt vagy mit éreztem akkor, nem tudom... ahogy kicsusszantak a babák, azonnal törlődött minden fájdalom, egy hatalmas adrenalinfröccs mindent eltörölt :)
2010. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én sem emlékszem így utólag,pedig ott,akkor rettenetes volt,de összeszorítottam a fogam....és íme a kisfiam már 10 hónapos.Az ember olyankor valamiféle fura állapotban van,azthiszem a hormonok miatt. íGY UTÓLAG SZUPER VOLT,HOLNAP MENNÉK ÚJRA.....!;0)
2010. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én sem emlékszem sokra, csak arra, hogy állni nem bírtam, feküdni sem volt jó és sűrűn bocsánatot kértem a szülésznőtől, pedig nem volt miért.
2010. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan én sem emlékszem magára a fájdalomra, de azt tudom hogy nekem a csípőm fájt de valami iszonyatos módon. Nagyon lassan tágultam és emlékszem egyszer kb 10 óra vajúdás után azt mondtam a férjemnek:-ha nem történik végre valami én biz' isten hazamegyek!!! Azt tudom hogy nagyon fájt, de alig várom hogy újra átélhessem!!!! Én is mennék holnap megint! 5 és fél hónapos a lányom
2010. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha lehetne, én is mennék újra, akár holnap... csak nekem már 4 gyerekem van :)))) 1. voltam Ha vissza tudtam volna emlékezni a fájdalomra, biztosan nem vállalom be... , de így nagyon jóóóóóóóóó!
2010. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én egyetlen egy fájásra emlékszem: mikor ráültettek a labdára....iszonyatos volt!De én meg is kérdeztem a férjem hogy végig a labdán ültem,mert nálam ott minden kikapcsolt a tolófájásokig!Ez nekem csak azért volt furcsa mert tudtam hogy nem lesz nekem jó a labda!Mondta is hogy 1 fájást voltam rajta!Én nem hogy a fájdalomra ne emlékszem, hanem az egészre....Csak arra utána mikor a kis teste kicsusszant és már csak örültem levegőt vettem és kiváncsiskodtam ,mert nem tudták rám tenni (rövid köldökzsinór miatt)!És csak azt hallottam milyen gyönyörű,milyen nagy,mennyire nincs elnyomódva kis feje....És a kis cuki hangját! :)

Én is mennék már akár most is újra! :)

8,5 hós a kisasszony!

2010. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon emlékszem élesen a fájdalmaimra. Érdekes módon arra emlékszem, hogy az egyik doki felülről segített és nyomta a hasamat! Na az fájt, úgy éreztem, hogy alul-felül szétrobbanok! De újra vállalnám az egészet. Remélem hamarosan összejön a kistesó. Annyira-de annyira szeretném megint. Akarom-akarom!!!! :D :D
2010. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt jó a labda:) sem a szülőzsámoly. Én inkább álldogáltam, pisilni mentem.

A fájdalomra konkrétan én sem emlékszem, csak arra, hogy gondoltam "na, ez már baromira fáj" valami mélyen belül leledző, elviselhetetlen érzés volt. A végén könyörögtem a dokinak, hogy csináljon valamit, mert nem bírom tovább. A tolófájásokra egyáltalán nem emlékszem, csak hogy olyan volt, mintha beszorult volna a baba, egyszerűen nem éreztem, hova nyomok.

A varrásnál már annyira el volt zsibbadva a seggem, meg hogy már órák óta terpeszben voltam, hogy mondtam, én többet az életben nem teszem szét a lábam...de mikor hazajöttünk a fiammal, már másnap mentem volna újra szülni.

Én is "akarom-akarom", de még csak 4 hónapos a trónörökös!

2010. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat lanyok en emlekszem ra. Nekem valahogy nem torlodott meg az agyambol, igaz csak 6 es fel honapos a babam. Nekem igen furcsa volt mert mensis fajdalomra szamitottam de en mashoz tudom hasonlitani. Olyan erzes volt amikor iszonyatosan begorcsol az ember laba es akkar mit teszel nem mulik el. Nekem ilyen fajdalom jott belulrol es egyszeruen orditani tudtam volna mert barmit tettem nem mult el 50 masodpercig. Enyhen kezdodott es kb 20 masodpernel durvult be ekkor semmi sem segitett, szbalyosan olyan volt mit a gorcs csak mellette fajt a derekam, feszultem. Kb 40 masodpercnel enyhult es 50 masodpercnel eltunt. Ekkor 2 percig nem ereztem semmit aztan jott megint. Nallam az ido repult gyorsan. Azt hittem 20 perc telt el de kozben mar majdnem egy ora. A tolofajasok nallam hasonlok voltam mint egy iszonyatos labgorcs csak meg a nyomni kell erzes tarsult hozza. A kulombseg csak az, hogy amikor gorcsbe randul az ember laba akkor oda tudsz kapni, maszirozod, rallasz de a szulesnel belulrol jon es semmit sem tehetsz ellene, hogy enyhuljon hanem "uvoltesz 50 masodpercig". En ehez tudom hasonlitani de persze mindenki mashogy eli meg van akinek mensis gorcshoz hasonlok a fajasai. Es kisteso egyelore nem kell. :)))
2010. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!