Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a baba bőrével ?

Mit tegyek a baba bőrével ?

Figyelt kérdés

Tudom orvos... Angliában élünk a doki csak fotón látta a babát mert covid . 4 hónapos tapszereskb egy hónapja ilyen, kaptunk rá krémet de semmit sem ér.

Bárkinek hasonló ? Érzesre érdes , kellemetlen tapintású.


[link]


Ilyen a könyökehaklat , bokánál illetve a hasán apró piros pöttyök


2021. ápr. 10. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tápszerben van valami, amit nem bír.
2021. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allergia lehet. Mosószer, öblítő?
2021. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a kis karja olyan? Ez esetben allergiára tippelek ( krém,fürdető, mososzer,öblíto stb) ha máshol is akkor tápszer.
2021. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ekcéma, tipikus az elhelyezkedése és az érdes tapintása is. Sajnos ez viszket, emiatt pedig rosszabbul alszik. A térdhajlaton, lábfejen is jellemző még.

Ezer és egy dolog okozhatja, érdemes először a mosószert és öblítőt cserélni (mosódió mosószerként, öblítőnek ecet minden illat anyag hozzáadása nélkül). Ezen felül táplálék allergia is okozhatja, tej-tojás általában. Most szerencse, hogy tápszeres, válts HA (hipoallergén) tápra, sajnos azokból se mindegyik jó mindenkinek, próbálgatni kell.

Gyors eredményt a mosás változása adhat ha az a gond, a táplálék allergiás ekcéma hetek, hónapok után csökken, viszont azonnal fellángol, ha újra találkozik az allergénnel.

Fellángolt ekcéma kezelésére a bőr hidratálása, fürdés röviden és vegyszer nélkül, a kiütésekre vékonyan Elocom.

2021. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A karja olyan illetve a lába de az nem ilyen vészes. Semmilyen fürdetöt nem használunk se öblítőt. A tapszerrel én is gondoltam, csak az fura hogy nem az első perctől kezdve ilyen.
2021. ápr. 10. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj valami ekcémás bőrre való krémet.Nem látom jól a képet, mármint a szög nem olyan, hogy egyértelmű legyen,de pld lányom keze épp tegnap volt hasonló vagy a kaja vagy izzadság miatt de mára eltűnt én bephanten sensidermel kentem be neki,ez nem tartalmaz semmi komoly dolgot, érzékeny bőrre találtak ki.Ha ekcéma akkor kb 2-3 nap alatt már látszik a hatás.

Nem tudom most hogy van,de keress olyan gyógyszertárat ahol rá is néz a gyógyszerész a kezére,ott azért ők is meg tudnak oldani egy ilyet,velem régebben csodát tettek egy ilyen helyen.

2021. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első hónapokban nem volt nálunk sem semmi, egy kicsit száraz volt a bőre, de ennyi. Aztán elkezdett itt-ott pirosodni, két és fél éves volt, mikor sikerült végre kordába szorítani. Remélem nektek egyszerűbb lesz. 4-es voltam.
2021. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!