Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell hónaposozni, babázni?

Miért kell hónaposozni, babázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Benne vagyok pár baba-mama csoportban és nem értem a következőt. Miért kell egy 2-3 éves gyereket is babának nevezni, babaként kezelni és úgy tekinteni rá? Meg miért kell 36-25 stb...hónaposozni? Szerintem nem releváns egy éves kor után hónapokban számolni, annyira irritál.

Nem kötekedni szeretnék, mindenkinek szíve joga, csak nem értem a logikát



2021. ápr. 11. 13:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%

3 éves korig, ha a a dztori igényli, akkor ok..


Baba nekem 2 éves korig egy gyerek ( másnak eddig sem)



Amúgy itt nem mindegY hogy 20 hónapos vagy 2 éves egy gyerek.. nagyon más a tudásszint.



De a 13 ;) hónaposomat sem szoktam babázni sztoriban sem.

De ismerek olyat,

aki a 4 éves gyerekét is babázza😏mondom : he?

2021. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
39%
Mert ezek a nők azért vállalták be a gyereket, hogy értéket, értelmet adjon a sivár, unalmas, céltalan életüknek. A baba egy kiszolgáltatott, magatehetetlen kisember, a gyerek már nem annyira az. Minél idősebb egy gyerek, annál kevesebb ellátásra, kiszolgálására szorul. Az ilyen anyák azt akarják, hogy a gyerekük mindig olyan kis pici, védtelen, magatehetetlen báb legyen, akit tudnak gondozni, és ameddig a gyerekkel vannak elfoglalva, addig nem azon kattognak, hogy mi értelme van az életüknek, vagy egyáltalán van-e értelme az életüknek. Ezért szeretik azt, hogy napi 24_ből 24et a gyerekkel vannak, majd amikor el akarnak menni, a gyerek ordít, visít, mint akit ölnek, hogy anya, anya, anya. Szeretik azt hinni, hogy pótolhatatlanok.
2021. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy valaki babázza a gyerekét szerintem had csinálja, más a kutyájára is azt mondja, másnak meg a 20 éves gyereke is az ő kisbabája. Szerintem ezt mindenki maga döntse el, akinek nem tetszik, az meg megállapíthatja, hogy mekkora hülyeség és én ilyet tuti nem csinálnék, aztán amikor odakerül vagy csinál vagy nem, de ahogy a kérdésben is szerepel, mindenki maga dönti el.

Engem pl. A párom szokott így hívni, hogy Babám. 🙎‍♀️

A 20 hónapos és a 25 honapos gyerek között is hatalmas különbség van értelmi, érzelmi, fizikai szinten, meg terhesen sem mindegy hogy 30 hetes vagy vagy 8 hónapos, a doki hétben méri, a gyereknél meg hónapban.

Ezeket nem kell érteni, el kell fogadni.

2021. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Lehet mondani azt is, hogy 1,5 éves vagy 1,5 éves múlt...
2021. ápr. 11. 13:37
 5/35 A kérdező kommentje:
Itt most egyébként nem orvosi tanácsokról beszélek elsősorban, hanem hogy “ő a 20 hónapos lányom...”. Tehát olyan esetekben, ahol nincs szükség ilyen pontosságra és az ember számolgathat, hogy na akkor mennyi idős is az a kisgyerek :)
2021. ápr. 11. 13:39
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Van ahol nem mindegy hogy az a másfél éves múlt 19 hónapos vagy 23. Orvosnál pl hónapban mondom. De más anyukának is ha valami miatt tudom, hogy arra kíváncsi. Ha a szomszéd Gizike kérdezi csak úgy akkor másfél éves.
2021. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Na pont erről van szó...

Ha a kerekítés szabályaival élünk, akkor 15 honapostol 21 honaposig másfél éves lesz vagy múlt, vagy szimplán 1.5 éves hogy ne kelljen bonyolítani, de mérföldnyi különbség van 2 gyerek között 4 honap korkülönbséggel. És onnan lesz 2 lesz. De ott se mindegy hogy 2 honap múlva vagy holnapután.

Személy szerint én meg ezen azt nem értem, mit kell ebből ennyit kihozni.

Majd te nem úgy mondod.

2021. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem 2 éves korig tök normális hónapokban mondani bárkinek, utána meg elég az orvosnak, ha úgy kéri. 1 éves korig baba, de nálam úgy másfél éves korig is belefér. Másnál viszont egyáltalán nem zavar, ha úgy mondja, de mivel volt már pár ilyen kérdés, úgy látszik, sok embernél kivágja a biztosítékot. Miért???

Hogy jön szóba a kora orvoson kívül? Gondolom, valaki megkérdezi. Na, most egy 2 év körüli gyereken szerintem elég jól látható, hogy 2 év körüli. Tehát az illető feltételezheti, hogy a kérdezőt pontosabban érdekli, különben minek kérdezné, amit amúgy is lát? Ezért pl.válaszolhat hónapokban.

A baba kérdés meg olyan, hogy egy csomó 2-2,5 éves még simán cumizik/szoptatják(kiegészítésként persze)/pelenkát hord/ alig beszél stb. Nos, ezek szerintem elég babás dolgok. Gyerekekre ezek már nem jellemzőek.

2021. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
98%
Istenem kettes de egy h**e vagy te. Az ilyenek böfögik ide az olyan okosságokat is, hogy a gyerek a nő fő műve az életben...kérdező, amúgy engem is idegesít az ilyen nagyon is. Orvosnál meg ahol számít ott persze tudni kell a hónapok számát (bár ha azt mondom, hogy 2 éves 2 hónapos akkor csak ki tudja számolni)...de múltkor is volt itt egy kérdés ahol úgy fogalmazott a kérdező, hogy 30 hónapos a gyerek...fura volt, hogy nem 2,5 éves. Na az ilyeneket én sem értem 😅😅😅
2021. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kötekedni akarok, csak nem értem ezért kérdezem.

És még egyszer mondom, nem orvosi dolgokról meg tanácsokról van szó!

És igen, lehet van különbség 22 meg 24 hónapos között szintben, de ennyiből gyerek és gyerek között is. Az én 4 hetes babám pl. Hasról hátra fordul.

Szóval ha alapvetően csak szóba kerül a gyerek, nem értem miért kell ilyen pontosan megmondani...

2021. ápr. 11. 14:20
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!