Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy vagy két alvás egy nap?

Egy vagy két alvás egy nap?

Figyelt kérdés

Általában mennyi idősen állnak át a babák a napi egy, ebéd utáni alvásra?

Es hogy? Hirtelen nem akar aludni délelőtt, vagy fokozatosan egyre rövidebbeket alszanak,stb?


2021. ápr. 14. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Én 11 hónapos korában állítottam át a napi egy, ebéd utáni alvásra. Délelőtt aludt rendesen, de amikor egy héten 3x délután nem akart elaludni , akkor meguntam.
2021. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Az én fiam nagyon hamar (10 hónaposan) átállt. Először csak egyre nehezebb volt elaltatni és mind a 2 alkalommal nagyon hamar ébredt. Aztán már nem is tudtam délelőtt elaltatni.
2021. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

11 hó körül nálunk is.


Nyár volt és heti 3x jartunk programokra (baba-mama torna, gyerektorna, ringató), amik pont a délelőtti alvás idejébe estek (10.00-11.30) között,igy olyankor nem volt "ideje" sem elaludni, mert ébren tartotta a közeg.


Valami hasonlót javaslok, tudom most nincs program.

De ha tehetitek húzd ki az alvást lassan.

Pl délelőtt menjetek ki udvarra/játszóra vagy otthon valami izgalmas játék amit nem szoktatok.


Először aludjon el 11.00kor majd 11.15 majd 11.30...(tudom bezavarja az ebédet,de kB 1 hét és atall) majd egyre később.

2021. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen kb., nem hiszem, hogy érdemes ezt erőltetni, szépen átállítja magát
2021. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy átlagban kb. 1 évesen, de változó tényleg. A fiam már majdnem másfél éves volt, és tele volt már az összes tököm vele, hogy nem lehet normális programot csinálni, mert délelőtt és délután is alszik...de ha egyszer szüksége volt rá, mit tehettem volna, nyilván nem állítottam át erőszakkal, kivártam. 5 éves, még igényli most is délután, kivéve akkor, amikor nagyon sokáig sikerül aludnia reggel.

A lányom 10 hónapos, és már most biztos vagyok benne, hogy előbb át fog állni, mert már most előfordul, hogy alig akar délután elaludni. A fiammal ilyen (ennyi idősen) sosem volt.

2021. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki.

10 hónapos a lányom es nem akarom még elhagyni a délelőtti alvást, nekem jó még h alszik, kb akkor tudom odatenni az ebedet, stb. Csak változó mennyit. Van amikor félóra van amikor másfél. A délutáni meg kb 1, 1,5 óra. Nem nagyon programozunk( ugye nincs most semmi), így jó még. Csak kíváncsi vagyok, hogy mire számíthatok.

2021. ápr. 14. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez esetben, főleg ha este is elalszik szépen, akkor hagyd még.


Majd kialakul.

2021. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15 honapos a fiam, ő 2x 1 órát (ritkán másfél) alszik még napkozben. Éjjel 9-6 ig alszik kb. Egyelőre nem tűnik úgy, hogy át akarna állni egy alvásra.
2021. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!