Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van a.k.i úgy érzi nem bír el...

Van a.k.i úgy érzi nem bír el egy csecsemővel vagy túl sok neki?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 18:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%

Ez így kicsit kevés infó.

Milyen szempontból nem bír, vagy mit nem bír pontosan?

Halkan jegyzem csak meg, hogy egy pici csecsemő 24 órából alszik 18-at, aki már ott nem bírja, az később bajban lesz... De ez csak az én véleményem.

Persze vannak olyan nehézségek, mint pl az éjszakai kelések, hasfájás, fogzás, amik idővel könnyebbek lesznek, de lesz helyette mindig más, ami meg nehezebb.

2021. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az én babám kb 4 hét után nappal csak 5-10perceket alszik éjszaka is keveset.
2021. ápr. 14. 18:28
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

"Halkan jegyzem csak meg, hogy egy pici csecsemő 24 órából alszik 18-at..."

Hát vagy az Istenért sem akar a tankönyv szerint aludni. Az enyém félórát aludt-háromnegyedet fent volt.


Én az első 3 hónapot pokolként éltem meg. Első gyerek ... A gyerekorvos szoptatásn*ci (már bocsánat a kifejezésért), nekem még nem volt elég tejem, de erőlködtem. Folyton azzal jött, hogy kövér a gyerek (1,5 kg-ot hízott havonta), de a magasságát nem nézte hozzá...

2021. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

"Halkan jegyzem csak meg, hogy egy pici csecsemő 24 órából alszik 18-at..."


Ez nem egésze ígaz így, ahogy írod!


1. Nem minden csecsemö alszik ennyit.

2. Amenyik igen, az sem egyben, hanem éjjel-nappal legkésöbb két óránként felébred, még ha csak rövid idöre is.


Hidd el, hiába alszik a gyerek összesen 18 órát, ha közben a szülönek nincs lehetösége arra, hogy legalább 5-6 órát egyben végig bírjon pihenni.

Ha két-három óránként fel kell kelni a babához és kb 1 óra, mire vissza tudsz feküdni, (és sok esetben utána meg nem bírsz azonnal visszaaludni sem), akkor egy hét múlva már alvajáró leszel

2021. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem minden baba alszik az elejen sem 18 orakat. Nalunk 12 ora volt, brutalis altatasokkal, 20 perces alvasokkal es allandoan sirt.

Vannak nehezebb babak kerdezo, ha a ferjem nem lett volna itthon nem bìrtam volna.

Van konkret kerdesed amugy? Szivesen valaszolgatok, tudom mennyire megviselo idoszak.

2021. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%

#4

Tudom, van két gyerekem.

És eleinte húzósak voltak az éjszakai kelések, főleg a másodikkal, amikor már ott volt mellette a nagyobb tesó, de 1 gyerekkel szerintem azért kezdő anyukaként is lehet bírni, persze ha nincs semmi segítség (apuka sem, bármi okból), az megint más, ezért is írtam, hogy kevés az infó.

2021. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tökmindegy, mik a körülmények, minden gyerekes életében vannak időszakok (hosszabb-rövidebb, na ez az, amit a körülmények befolyásolnak), amikor egyszerűen úgy érzi, hogy nem bírja tovább és kifutna a világból. Ilyenkor érdemes kicsit hátrébb lépni 1-2 lépést, átadni a gyereket az apjának (amúgy is teljes értékű szülő, vagy mi), esetleg ha ő nem elérhető akármilyen okból, akkor segítséget kérni rokontól/baráttól/szomszédtól/szittertől, és venni mondjuk egy forró fürdőt, olvasni egy könyvet, megnézni valami sorozatot, szóval akármit csinálni, ami kivételesen rólad szól, senki másról. Nekem az ilyen időszakok valahogy mindig csodát szoktak tenni, sokkal több türelmem van utána az egész világhoz is. Érdemes magaddal is foglalkozni, mert ha nem tudsz te magad feltöltődni, akkor nem fogod tudni a kicsit sem úgy ellátni, ahogyan azt kell. Nem szégyen segítséget kérni.
2021. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Éreztem, igen. Főleg, mert megkaptam, hogy ilyen korában "mar nem így kéne" viselkednie. Anyukám jött azzal, hogy milyen jó volt régen, egy hetet nyaralt a kórházban, aztán mire hazamentek, a baba már "be volt állítva" háromóránkénti evésre. Az enyém meg össze vissza evett és NEM tudtam letenni a kiságyba. Soha. 7 hónapos, de nappal még mindig csak ölben alszik, és éjjel is gyakran csak velem. És senki nem hiszi el, hogy nem én akartam így.
2021. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Az első 2 hétben ezt éreztem. Borzalmas volt. A kórházban semmit nem pihentem (nem volt tejem, nem adtak tápszert és végig üvöltött a kislányom. Hazajövetel napján beindult szerencsére). Lelkileg és fizikálisan is kimerülten mentem haza. Aztán otthon 2 óránként kelt, nagyon nehezen viseltem.

Most 5 hetes és már nagyon szuperül elvagyunk :)

2021. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Éreztem így, mindkét gyereknél. Nyugodj meg, ez egy átmeneti állapot, hétről hétre jobb lesz picit.
2021. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!