Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együttalváshoz babaöbölle...

Akik együttalváshoz babaöböllel vagy babafészekkel készültek, használták végül ezeket?

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát kizárólag azoknak szól, akik együtt (egy ágyban) aludtak a babával, tehát rendelkeznek tapasztalattal. Vagy esetleg a szűk környezetükben láttak ilyet és le tudják írni, hogy segítették-e ezek az eszközök az első időszakot vagy inkább feleslegesnek bizonyultak. Tehát nem az irányzatról való vélemények, hanem gyakorlóinak a tapasztalatai érdekelnek! Köszönöm!

2021. ápr. 14. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk nagyon sokat segített a babaöböl. Először kisággyal próbálkoztunk, de ott akármit csináltam 20 perc után felébredt (éjszaka is), nagyon fáradt voltam már. A babaöbölben pedig szépen aludt mellettem, és nem volt gond :)
2021. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk az első gyerek babafészekben aludt köztünk, jó volt mert a férjem félt, hogy rágurul éjszaka, biztonságosabb volt így. Így aludt kb 4 hónapig utána átszokott a kiságyába. Most a másodiknál külön szobába alszok vele, hogy ne ébredjen fel a nagyobb, így nem használok fészket csak simán mellettem alszik.
2021. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Próbáltam fészekben altatni,de ha 10x sikerült akkor sokat mondok..:D így simán mellettem alszik.
2021. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Imádtam a babaöblöt. Hasfajos volt picinek, sokszor úgy aludtunk, hogy a kezem rajta volt.
2021. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Bababöblöt használtunk, életem egyik legjobb beruházása volt :D Ajándékba kaptuk, de úgy voltam vele, hogy nem kell az, inkább átmegyek hozzá a szobába, hogy az apukáját ne ébresszem fel. Hát amikor a 2. este tizedjére keltem fel, akkor gondoltam itt az ideje bevetni. Nagyon kényelmes, hogy ott van mellettem, nem kell kikelnem az ágyból.Babafészkünk is volt, de azt ágyba nem használtuk, az is jó dolog amúgy.
2021. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Öbölbe aludt eleinte, de a légzésfigyelő engem is érzékelt így visszatettem a rácsot és 5cm re eltoltam, de jó volt mert ha sírt elég volt a kezem bedugni és aludt tovább.

Ami nem változott 2 éves a rácsos kiságyban alszik mellettem még mindíg szokott néha kabálni fogom kezed😁😁

2021. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Derjaderja ***** válasza:
93%

Nem, egyik sem segített, mert a kisfiam (is) mellen tud csak elaludni, és alvás után mozdíthatatlan.

A lányom "törte az utat" az ágyunkba, neki standard kiságya van (pár hétig hiába küszködtünk vele).

2021. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Használtuk, bár nem kifejezetten az együtt alvás volt a cél, hanem császármetszés után nem tudtam ugrálni, de a babaöbölbe át tudtam tenni, vagy néha áttették nekem az első napokban. Kb. másfél hónap után már rendszeresen a saját ágyában aludt éjjel, de napközben használtuk még az öblöt, amíg fel nem húzta magát.
2021. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igazából olyanok tapasztalatát szerettem volna kérdezni, akik eleve együttalvást terveztek, azaz nem akarták külön altatni a babát - pl. kiságyban vagy egyenesen másik szobában. Az úgy tudom, normális jelenség, hogy a szeparáció fárasztóbb mindenki számára, hiszen a gyereknek rá kell zendítenie, hogy észrevegyék, az anyának fel kell ugrania, oda kell mennie etetni, aztán meg rá kell bírnia, hogy szeparálva aludjon vissza, ami nem mindenkinél megy elsőre, hiszen evolúciósan a szeparáció az "életveszélyben vagyok" jelzése a csecsemőnek.

Tehát ha eleve a közös ágyban terveztetek aludni a babával és ehhez vettetek akár babaöblöt, akár babafészket, sikerült-e kihasználni vagy máshogy alakultak a dolgok? De köszönöm a válaszokat, mindenképpen hasznosak így is.

2021. ápr. 15. 10:37
 10/22 anonim ***** válasza:
8-as válaszló vagyok. Számomra az együtt alvás = az egy ágyban való alvással, így ha azt terveztem volna, nem kellett volna babaöböl. De ha szűkös az ágyatok, akkor jó "meghosszabbítása" annak, van, aki oda hajol be megszoptatni a babát. Minden rajtad és a babád habitusán fog múlni, nem tudni előre, hogy nektek beválik-e.
2021. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!