Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok épp, a babakocsi kiválasztása nagy dilemmát okoz. És az apósom már legalább második alkalommal kérdezte meg,teljesen komolyan, hogy kell az a babakocsi egyáltalán??! Hova megyünk vele?! Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogyan gondolja és miért... Nagyon felbosszantott vele. Egy racionális megoldás jutott eszembe, hogy esetleg megvenné ő, de amilyen skót, ez szinte kizárt. Szóval nem értem. Van olyan köztetek, akinek nem volt? Nekem első babám, de egyszerűen nem értem, hogyan lehetne nélkülözni ezt az eszközt? Legyek állandóan a lakásban a gyerekkel?! Természetesen fogok venni, nem tantorít el, csak próbálom megérteni az újabb hülyeségét.

2021. ápr. 24. 22:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%

Vannak akik a hordozokendore esküsznek. Barátnőm babája pl a babakocsiban állandóan visitott, úgyhogy nem is használták, hordozta öt, úgy nyugodt, elégedett baba volt. Könnyebb a tomegkozlekedest is megoldani babakocsi nélkül.


Bár nekem nincs meg gyerekem, úgyhogy nem saját tapasztalatból beszélek.

2021. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek olyanokat akiknek nincs, hordozzák a gyereket
2021. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Felnőtt vagy, nehogy már apósod mondja meg, hogy vehetsz-e bármit.

Szerintem feltétlenül szükséges babakocsi, de vannak, akik magukra kötözik a gyereket és úgy hurcolják. Az a lényeg, hogy te döntsd el.

2021. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Kaptam kendőt és csattos hordozót is rokonoktól, azokat is szeretném majd használni. Tömegkozlekedni nem hiszem, hogy fogunk, minden megközelíthető gyalogosan, ahova szükséges lehet mennünk, kivéve a kórház.


Másik furcsaságuk,hogy ők már valamikor télen vettek egy kiságyat, magukhoz!!! Mi még akkor semmit nem vettünk, én naivan azt hittem nekünk vették... De nem, a saját lakásukba.

2021. ápr. 24. 22:51
 5/31 anonim ***** válasza:
48%

Simàn lehet yan, aki csak hordoz ès nem vesz babakocsit. Ha nem kaptunk volna egy hasznàltat ajandèkba, en nem vettem volna. Ìgy is csak 1-5 honapos kora között hasznàltuk.

Viszont apòsodnak semmi köze ahhoz, hogy te mit veszel. Ha nektek szüksèges a babakocsi, akkor vesztek, ès kèsz, nehogy màr ő akarja megmondani, hogy mit csinàljatok.

2021. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Mi is vettünk babakocsit, de nagyon keveset használtuk. Ennek több oka is van: nem szeretett benne, a covid miatt keveset jártunk el, a hordozót pedig imadta.


Vegyél, legfeljebb eladod, na bumm.


Próbáld meg lesz.rni aposod hulyesegeit. Nyugis babavárást és könnyű szülést kívánok!

2021. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk hosszú ideig abban volt a napközbeni alvás is. A ringó babakocsiban könnyebben elaludt, és addig is szabad levegőn volt, amíg aludt. (Megj.: kertes házban lakunk.)

És természetesen sétálni is azzal mentek.


Nem lehet, hogy egy többszázezer forintos izét akarsz venni, és apósod azt tartja fölöslegesnek?

2021. ápr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
150-180k közötti 3 az 1ben kocsikat néztem, amire amúgy kaptam pénzt a szüleimtől és a nagymamaimtol, erről nem tud mondjuk. De egyébként is nem az ő pénzét költenem.
2021. ápr. 25. 00:07
 9/31 anonim ***** válasza:
65%
Nade a suly sem mindegy, marmint a baba sulya...egy 3 kilost meg elhordozgatsz..nade mar egy 10 kilos par honapost? Mondjuk az en babam nagyon magy sullyal szuletett nagy baba..
2021. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Eddig semmit nem kellett vennem kB, marha szerencsés vagyok, sok mindent kaptam. Egy babaöblöt és néhány ruhát vásároltam csupán.


Ők annak idején úgy vállalták a gyerekeiket, h semmijuk nem volt, gondolom innen fúj a szél. Nagyon sporolos, és szereti a használt régi dolgokat is. De nekem akkor is fura, h ennyire "gyakorlatiasan" gondolkodik, csak h ne valami csunyat írjak, amikor az első unoka, és a mi első babánk érkezik.

Amikor mosógépet vettünk, akkor is azt mondta, h minek, itt volt egy régi nem automata örökség még... Teljes agyrém ez az én szememben.

2021. ápr. 25. 00:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!