Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én regálnám túl? Úgy...

Csak én regálnám túl? Úgy érzem keveset eszik a babám. Lassan hízik mostanában nagyon, vagy szinte alig.

Figyelt kérdés

Tegnap volt 14 hónapos. Elég nehézkesen kezdődött a hozzátáplálás. Nem nagyon eszik darabosabb ételt (pl ebédre, annak szinte teljesen pürésnek kell lennie, hogy normális adagot egyen) leírom, hogy mit és kb mennyit eszik egy nap.

Reggeli kb 7kor 200-220 ml táp. Utána nemsokkal vagy kap egy üveges gyümölcsös kaját (kb 160g, belereszelve 2-3 babakeksz) vagy eszik 2 danoniot, vagy 1 krémtúrót, vagy banánt, avokádóval összenyomva, vagy zabkását gyümölcsökkel, ilyesmik. Alszik 11 fele, akkor általában megiszik előtte 1 dl teát. Ebédre (változóan fél1-fél2 fele) ha üveges kaját nézünk, vagy ha én főzök mindegy, max 170 g-ot eszik kb. Utána szokott rágcsálni vagy kekszet, vagy pukit pár dbot. Délutáni alvás előtt( kb 3-kor) kap kb 160 ml tápot, ( ebbe megy a béres cepp, d vitamin, cebion). Uzsira (kb 17.30) csipeget vajaskenyér falatokat, reszelt sajtot, vagy gyümölcsöt eszik kekszel, vagy itt kap kremtúrót, ez változó. Az esti vacsi tápszer(220 ml) előtt, ami kb 20.30kor van, szokott rágcsálni még kenyeret vagy kekszet, nem sokat, meg nem is mindig. Délután is kb 1 dl tea lemegy. Próbáltam ad i neki tőbbször rántottát, de csak foegatja a szájában kb. Aggódom, hogy keveset eszik, (sosem erőltetem, csak annyit eszik amennyit akar) nem túl változatosan, pedig próbálkozom neki minnél többfélét adni. Fogzásnál borzasztóan eszik, szinte alig. Jelenleg kb 10 kg, fiú, 3710el született, és 5l4 foga van normálisabban kint, 2 alig, a többi jön. Lehet túlaggódom, tudom, hogy mindem baba más, első gyerekem, kérlek ne szedjetek szét. Tanácsokat kérnék.



2021. ápr. 27. 23:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyàltalàn nem eszik keveset, de a nasi az sok amit kap. Keksz, danonino, krèmtùrò mind èdessèg. A tea ugye nem cukros amit kap?! Szerintem pròbàld meg ,,legeltetni", az èn gyerekem mindig akkor ette a gyümölcsöt legjobban, ha maga szedhette. Pròbàld meg a sajàt ètkezèseitekbe bevonni, hàtha attòl megjön a kedve a ,,felőttes" ètelekhez. Hagyd magànak kanalazni, falatozgatbi, hàtha tetszik neki az önàllòsàg.
2021. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is sok ès kàros a danonino es krèmtùrò. Keress valami alternatìvàt ràjuk. De nem ez volt a kèrdès.

Leìrva nem tűnik kevèsnek ès ebben a korban normàlis, ha lelassul a növekedès, a jàràs is mostanàban indulhatott be.

2021. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kevés.
2021. ápr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul eteted, az lesz a baj. Reggel nem szabad neki édeset adni, se gyümölcsöt, se Danoninot, mert ilyenkor a legérzékenyebb a vércukor, tönkre fogod tenni az inzulintermelését, aztán lesz egy diabéteszes gyereked.


A tea nem tudom, cukros-e, ha igen, azt is el kell felejteni. Szintén nem értem, ebéd után miért kell ilyen hulladék, nulla energiatartalmú dolgokkal etetni, mint a babakeksz és kuki. Aztán még délután is....


Így kívülről azt látni, hogy egész nap nasiztatod, meg cukros, de tápanyagszegény dolgokkal tömöd, persze, hogy nem eszik rendesen. Nem azt mondom, hogy nem fér bele néha a krémtúró és társai, de ez a mennyiség, amit ide leírtál, brutál egy baba étrendjében.

2021. ápr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kevés, sőt nasibol sok is.

Már egy danonino is bőven több cukor mint amennyi kéne.

2021. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 14 hónapos a lányom.

Nem mondom, hogy nem szoktam neki nasit adni, de nem étkezés kiváltására, hanem mondjuk ebéd után, ahogy mi is esszük. Ahogy a saját ir-emnél megtanultam, reggelire nem szabad, napközben jobb, estére megint csak nem kéne.

Mi úgy eszünk, hogy: 6-7 körül kel a lányom, szopizik. Utána 8-9 között összeül a család, reggelizünk: magvas/teljes kiőrlésű kenyér, margarin/szendvicskrém, sonka/májkrém, uborka, paradicsom (ebből egy egészet meg tud enni 😲), extrudált kenyér. 10 körül eszünk gyümölcsöt (banán vagy ilyen kupakos püré), vagy joghurtot, abból sem a cukros fajtát. Tegnap mondjuk pont krémtúró volt a tízórai, mert megmaradt, én sem vagyok tökéletes 😉 aztán 11kor ebédelünk, amit főztem vagy üveges darabos babakaja (kb heti 1x ezt eszik mert van hogy olyat eszünk ami neki nem jo, én meg kövezzetek meg de nem főzök külön...) ilyenkor lehet, hogy kap még egy túrórudit, ha szépen evett és nem annyira álmos még.(egy kis dicsekvést is berakok ide, szépen eszik villával meg kanállal egyedül, nem engedi, hogy etessük)

11:30-12:00 körül fekszik aludni. Délután változó, mikor kel, de kb egyszer eszünk még 3-4 körül, gyümölcs, joghurt, extrudált kenyér (nagyon szereti, én is 😉), keksz (cukormentes), kölesgolyó, ilyeneket. Vacsi pedig 6kor van, ugyanaz, mint reggel, vagy néha arra is tolunk főtt kaját, vagy babakaját, attól függ, mennyit evett délután. Ha keveset, akkor inkább ilyen főtt kaját kap. 7kor fürdés, 8kor alvás, előtte szopi. Én 1 éves státusz óta nem mértem a súlyát, de egész nap megy, így nem félek, hogy keveset enne, van egy kis pocija :) és elég energiája...

2021. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A lányunk ennek kb. az ötödét ette.
2021. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
A fiam 1évesen 11 kg volt 2 évesen 12 de ilyenkor az sem csoda ha nem hízik,és van hogy jól eszik, de még akkor sem ennyit mint amit te leírtál.
2021. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%

Ez zabálás. Nem kevés, ráadásul szar étrenddel.

Ami egyedül jó belőle az a zabkása (feltéve, hogy nem tejes és cukrozott), a banán, avokádó

2021. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azt leszögezem, hogy pont emiatt kezdtem ilyeneket adni neki, hogy hízzon végre valamit. 6 hónaposan volt 8,5 kg, azóta sikerült épp hogy 10re felmenni. Így visszaolvasva tényleg drasztikusabban jön le. De pl reggelinél is azért adok kekszes gyümölcsöt, mert ha pl szendvicset rakok elé, pár katonát eszik csak. Kétlem, hogy elég lenne. Köszi a választ mindenkinek, ha van egyéb kaja ötletetek, szívesen olvasnám!
2021. ápr. 28. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!