Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok járás segítő és...

Ajánlanátok járás segítő és fejlesztő játékot?

Figyelt kérdés

15+ hónapos baba.

Annyi féle van,hogy fogalmam sincs melyik lenne jó.Leginkább olyasmit néztem amin vannak matatók és forma bedobók,mert az ilyesmit szereti a babám is.

Nektek van valamelyik márkával és termékkel tapasztalatotok,melyiket szerette a baba? Még nem tud járni ezért is gondoltam,hogy talán hasznos lenne neki az első lépésekhez egy ilyen tologatható valami.


Fejlesztő játékok terén milyet ajánlanátok? Építkezőset nem szereti az biztos kaptunk már 3 féle puha kockát is,de ő inkább egy romboló.. :D

Forma bedobók,matatók,ide-oda húzgálók,gomb nyomósok (azok nagyon) mind bejönnek neki,de ezekből szinte nincs is,ilyen és ezekhez hasonló érdekelne.


Beszélő játékunk is van.Kutyus,kutyus hugi,mindenféle beszélő bigyó,de azokat meg én nem szeretem úgyhogy nem szeretnék többet venni.8 és 13 hónapos kora közt csak ezeket hallgattam.Már álmomban is a "megettem egy sütit.." kezdetű dalocska kísértett.. T_T



2021. máj. 3. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Fejlesztonek a való világot ajánlanám. Az udvart, allatokaz, novenyeket, koveket, homokozót stb. Beszélgetést, magyarazast.


Edényeket, fiokokat, zenehallgatast,kergetozest,gyujtogetest,pakolaszast.

2021. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Osztom az első válaszát!


Sok-sok mozgás szabad levegőn, mezítláb menni a homokon, fűben..

Játszótérre menni, sokat hintázni, libikókázni.

Hallgassatok sok zenét, lovagoltasd a térdeden.

Ez a legfontosabb.


De ha mindenképpen vásárolni szeretnél, bármelyik játékboltban segítenek az eladók szívesen.

2021. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem értem,hogy ha konkrétan a kérdésre nem tudtok válaszolni minek is fárasztjátok magatokat vagy engem.Nem fogok boltban vásárolni,internetről fogok rendelni.és azért,mert szeretnék neki beújítani valamit még nem jelenti,hogy nem foglalkozom vele vagy nem jár ki a házból. :D


Ha bárkinek még egyéb megjegyzése akadna a témán kívül akkor kérem,tartsa magában.Nem vagyok rá kíváncsi.(bár le is lehet írni,legfeljebb ignorálom.)

Komolyan már kérdezni sem lehet senkitől semmit mert mindig csak okoskodik ahelyett,hogy arra figyelne mit kérdeztek..

2021. máj. 3. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Járás segítő zebránk volt,szerette.Vannak rajta gombok.:D

Nagyiktól littleone rajztáblásat kapott az izgalmasabb volt neki.azzal többet játszott miután már megtanult járni is.Felállt,legugolt előtte.


De vannak hasztallá alakíthatók azok sem rosszak.2in1.


Készség fejlesztőnek én rágható baba puzzlet vettem külföldről.micimackós.

De van forma bedobónk mindenféle,foglalkoztató asztal vagy tevékenységi központ.Szereti mutogatni rajta a számokat,egy párat már tud mondani (1-4-7).Bár az enyém 17 hónapos :)

2021. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk egy forma bedobós, zenélő járássegítőt, de nem igazán szerette a lányom. Aztán vettem neki egy járássegítő babakocsit, azzal már sokat játszott, tologatta.
2021. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A zebrás nekünk nem vált be előre borult vele, használhatatlan volt, csak mióta jár azóta tologatja😁
2021. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy tudom, hogy a gyerek mozgásfejlődése szempontjából az az ideális, ha egy nagy sík placcon tanul járni. Tehát még csak nem is a járóka rácsába kapaszkodva húzza föl magát.


Ettől még komoly baja nem lesz egy tologatós játéktól se a járókától és nagyon cuki, ahogy tologatja, meg neked is jó, hogy elvan vele többet, és ez is fontos. Csak ha a gyerek érdekéből vennél ilyet, akkor inkább lebeszélnélek róla. Szerintem erre utalt az első két válaszoló, hiszen te azt kérdezted, melyik lenne hasznos a baba szempontjából.

2021. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a baj,hogy véleményt mond valaki csak az,hogy senki nem kérdezi és úgy mondjátok el..

Teljesen eltértek a témától és meg sem válaszoljátok a kérdést és nem ez az első ilyen kérdés.Szinte mindegyik alatt okoskodni kell és bele szólni a másik anyuka dolgába,ebből van folyton vita.

Szoptatós cseszteti a tápszerezőt,ringatók leszólják azokat akik nem veszik fel a babát vagy akinek nem is kell felvennie,sokat költőkre azonnal rászálltok hogy hogy merészel költeni a gyerekére..miért kell mindenkibe bele állni?

Akár jó akár rossz szándékkal,de olyanba ütitek az orrotokat amihez semmi közötök pedig csak egy szimpla kérdést/kérést írnak ki az anyukák nem is "szerintetek?" jelleggel.


A kérdező nem azt kérdezte,hogy SZERINTETEK KELL-E az ő babájának vagy ajánlja-e bármelyikőtök a járássegítőt.Ő eldönötte,hogy akar venni a fent felsorolt kritériumok szerint játékot a babájának.

Erre 5/3 válasz kapásból az,hogy 'ne vegyé szerintem,adjá neki edényeket és rakd ki a kertbe'.


És,ha nincs is kertje? És,ha kint rossz idő van? És,ha fiókzár van mindenen mert veszélyes dolgok vannak benne? És,ha ő nem akar edényt adni a gyereknek,hogy ne azzal játszon mert amúgy az konyhai eszköz és nem játék? Honnan a frászból veszitek,hogy aki vesz játékot a gyereknek az nem kergetőzik,nem homokozik,nem jár játszótérre és nem foglalkozik bármi egyéb módon a gyerekével?

Mindegyik kérdés alatt ez annyira unalmas szó cséplés már.



---

Én ajánlottam a zebrát,nekem bevállt.6-osnak viszont annyiban igaza van vele kapcsolatban,hogy nagyon könnyen borul.De úgy az összes tologatós játék sajnos.Szőnyegen talán nem halad olyan gyorsan,és meg tudja tartani a baba 8-10 kilós súlyát.

2021. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szerette a Chicco babataxit, előtt térdelve, később állva használta jarássegítőnek, meg én is tudtam tologatni ha ráült. Amúgy egy sima kisszéket, vagy dobozt, nagyobb fajátékot is eltologatott maga előtt, hidd el, ha eljön az ideje, feltalálták magukat.


Formabedobó, karikatorony, mindenféle kockák, faállatkák, vödrök, ezekkel szeret játszani, kanalakkal etetni plüss játékot, autókat gurigatni, labdát dobni, krétával firkálni a földre tett táblára, szerintem ilyeneket vegyél. A lényeg nekem is az volt, hogy ne elemes legyen. Meg mesekönyvet nézegetni is szeret, milliószor el kell neki mondani mi micsoda. Alagutat, bunkert építünk itthon takarókból, székek alatt, között kergetőzünk négykézláb, együtt pucoljuk a zöldségeket a földön ülve, együtt teregetünk, pakoljuk a ruhákat, ő kirámolja a fiókokat közben, állatokat etetünk, virágot szagolunk, és sokat vagyunk játszótéren. Nem a játék típusa még a lényeg, hanem hogy együtt játszatok, lásson más gyerekeket, és rengeteget beszélj hozzá, arról mit csináltok, mi micsoda.

2021. máj. 4. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!