Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba kapszkodva acsorog?

Baba kapszkodva acsorog?

Figyelt kérdés

Eppen 8 honapos lett a babam, de a legujabb onszorakoztatasa hogy a karamba kapaszkodva szep lassan felall es ott acsorog fogva a rudakat. De velem is ugyanezt teszi, belemkapaszkodik es felall. A falnal ugyanez... nem korai meg? Eddig a jarokaban nyugodtan bent hagyhattam mert tudtam biztonsagban van, mara ennek lottek mert azt figyelem mikor dol el. Maszik meg egyre biztosabban ul (mar nem

Inog tulsagosan ulesnel es nem tamasztja ki magat mindig)


Ez az allos idoszak altalaban meddig tart? Lattam mar hogy szepen le is tud lassan ulni mellette de meg bizonytalan es volt hogy eldolt oldalra persze nyilvan valami jatekra esett es sirt.


2021. máj. 3. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell állandóan figyelned, ha eldől, akkor elég vigasztalnod, ha sír. Hamar megtanul majd normálisan leülni. Viszont nagyon hamar elkezd majd kapaszkodva járkálni, abból nagyobb esések lesznek. Akkor meg még nagyobbak, ha kapaszkodás nélkül kezd el mászkálni. Aztán azon aggódhatsz, hogy ne másszon fel mindenhová.


Esetleg tegyél minden olyan dolgot magasra, ami nem kompatibilis a gyerekkel. Talán az asztalterítőt is elfelejtheted, mert magára rántja az asztalon lévő összes dologgal együtt.

2021. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Enyém is álldogállt már 7 hónaposan is, sokat, kapaszkodva. Teljesen normális. 12 hónaposan indult el.
2021. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a nagy és a legkisebb is 6 hónaposan állt fel, tök ügyesen tartották magukat. 😊 Nem kell túlaggódni.
2021. máj. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Mivel megvolt rá a lehetősége (karám, járóka), persze hogy felállt. A babákban fut egy program erre. A függőleges testhelyzet adja a legtöbb ingert, az a legizgalmasabb. Erre törekszenek.

Annyi, hogy ezek után semmiféleképpen ne járatgassátok, vezetgessétek! Az egyensúlyát magának kell kitapasztalnia. Ezért se kapd el, ha eldől, mert sokkal később vagy rosszul tanul meg esni, ami utána az önálló járásnál nagyobb probléma. Nem megvédened kell minden eldőléstől, hanem ottlenned, ha kéri (sír, látszik hogy egyedül nem tudja megoldani, veszélyben van (az eldőlés nem veszély))

Ezen kívül az A-ból B-be jutás eszköze remélhetőleg, ha nem jártatjátok, akkor elég sokáig még a mászás lesz.

2021. máj. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen. Igaz amit 4 ír. Az én fiam is felállt 7 hósan, de neki nem volt korlátozva a mozgása. Ndm volt karámban, járókában soha és a kiságy is csak alvásra volt/van használva.

Mostmár biztosíts minél nagyobb szabadságot neki. Ha borul meg nem kell mindig elkapni mert ahogy írták, meg kell tanulnia esni is

2021. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Karám nélkül is feláll az a baba amelyik felakar. Az enyém a kanapéba kapaszkodva állt fel. Kb 2 hétig tartott ez az eldőlök mint egy fa időszak. Aztán gyönyörűen megtanult leereszkedni, mászni, ülni csak ezután tudott. Mászás egyszerre a bútorok mellett való lépegetéssel történt.

Kértem időpontot a gyógytornász-gyermekgyógyász pároshoz akikhez rendszeresen kellett menni más miatt, mert nem akart ülni, holott már áll, mászik, lépeget bútor mellett. Pont azelőtti este ült ki végre.


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem baj, hogy ennyi idősen felkapaszkodott bármire, és az elesős időszak elmúlik! Az egyes jól mondja vígasztald meg, de nem esnek akkorát ez inkább csak ijedtség, pont emiatt tanul meg óvatosabban menni.

2021. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Kepzeljetek csomo oldalon azt irjak 9 hosan kend elkezdenie maszni ezert ijedtem meg.


A babakaramot ne ugy kepzeljetek el hogy egy kocka alaku valami aljjal, hanem a nappali van a 2 vegen lezarva szoval nagy terulete van maszni. Viszont a konyha feloli reszen ha ott vagyok miattam a biztonsagi ajtonal acsorog 😅 de most mar igyekszem nem

Odaugrani.

2021. máj. 4. 09:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk néhány tornaszőnyeget. (Polifoam)Sokat koppant a feje a parkettán.
2021. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen nalam is minden szonyeg es jatszoszonyeg 😂
2021. máj. 4. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!