Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm megkért, hogy pár...

Barátnőm megkért, hogy pár órára vigyázzak a gyerekére aki 7 hónapos, mert senki nem tud rá vigyázni. Mire kell figyelnem? Tudom, hogy kell fogni, meg, hogy kell pelenkát cserélni. Mire készüljek fel?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Babafüggő, attól függ mit tud.


Barátnőm fia ekkor kezdett el kúszni az enyém meg felállt bútor mellett.

Nálunk arra kellett volna figyelj, ne essen nagyot, nem-e túl nagy a púp ha elesett, hogy adj neki fix időben ebédet, azon ne fulladozzon.

Míg a fent említett barátnőmnél arra kellene figyelj, hogy jól turmixolt le a pürét, meg hogy sokat legyen hason.


Kérdezd a barátnődet, ő ismeri a gyerekét.

2021. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A barátnőd úgy passzolja le neked a gyereket, hogy semmit se mond el??
2021. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Főképpen arra figyelj, hogy ne haljon meg.
2021. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha nyűgös, pl nézd meg a tarkóját, ha nagyon meleg, melege van, ha hűvös fázik. Ha cuppog, nyalogatja a száját, lehet, hogy éhes, szomjas. Ha napoal alszik, ne keltsd fel, aludjon, ameddig jólesik. Játsz vele, ilyesmi. Szerintem simán ellesztek:))) nekem ez jutott eszembe
2021. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Ne parázz rá! Egy cuki kis mazsoláról van szó. Ennyi idősen nagyon érdeklődőek, minden csörgésre figyelnek, szeretik a mondókázást, ritmikus énekeket, színes képeket/csörgőket/rágókákat, próbálnak kúszni, ülni, fel állni (baba függő). Minden esetre felügyelet nélkül nem szabad hagyni ágyon vagy olyan felületen ahonnan leeshet. Én általában vastag takarót terítettem a földre, körbe raktam játékokkal a gyereket és körbe körbe forgolódva mindet megnézegette.

Gondolom anyuka be készít enni és inni valót neki (tejcsit/tápot, pürét) és el mondja kb mikor kell egyen, itatni gyakrabban kell.

2021. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem majd úgyis elmondja, ha viszi a babát. Én legalábbis mindig elmondom az instrukciókat annak, aki vigyáz a gyerekeimre. Pl mikor kell ennie (mindig viszek kaját, nem várom el, hogy a bébicsősz neki álljon kotyvasztani meg turmixolgatni), mikor kell kb aludnia, hogy tudja legkönnyebben elaltatni, ha nyűgös mit próbáljon, stb.

Arra figyelj, hogy ne hagyd egyedül egy pillanatra sem veszélyes helyen, ahonnan le eshet, vagy magára ránthat valamit. Ne legyenek elérhető helyen apró tárgyak és vegyszerek. Kb ennyi. A többit úgyis elmondja a barátnőd, de te is rákérdezhetsz, hogy van e valami plusz dolog vele kapcsolatban.

2021. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!