Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkereszteltetitek a babátoka...

Megkereszteltetitek a babátokat? Mennyi pénzt szokás adni ilyenkor? Főleg olyan szülők válaszára lennék kiváncsi akik nme járnak rendszeresen templomba nem volt templomi esküvő

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hitből kereszteltettem meg, nem szokásból. pénzt pedig nem illik adni.
2010. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekünk anno nem volt templomi esküvőnk, és templomba sem járunk. És megkereszteltetjük a gyerekünket, éppen most vasárnap lesz aa keresztelő. Református lesz, mint ahogy mi, a szülei is. Nálunk pénzt nem kell adni, hanem fejenként(apa meg én)2500 Ft egyházadót kell befizetnünk, tehát összesen 5000Ft-ot. Mi azért kereszteltetjük meg a gyerekünket, mert attól hogy nem járunk templomba, hiszünk Istenben, és a gyereket is úgy fogjuk nevelni, hogy van Istenke, meg minden.

Miért tetted fel a kérdést? Te esetleg nem tudod még, hogy szeretnéd-e megkereszteltetni a gyerekedet vagy nem?

2010. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én csak az első kérdésre tudok válaszolni. Nem lesz megkeresztelve a fiam, ugyanis sem én, sem az apja nem vagyunk megkeresztelve, és még összeházasodva sem vagyunk (polgárilag sem, nemhogy templomilag).

Viszont egyik barátnőméknek egy szűk hónap múlva lesz a keresztelő egybekötve a templomi esküvőjükkel, ugyanis hiába házasok több, mint két éve, csak polgári esküvő volt, és a pap nem hajlandó megkeresztelni a kislányt. Barátnőmet is folyton menyasszonynak szólítja és lánynak tartja, míg nincs meg a templomi esküvő.

2010. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont egy hete beszéltünk a férjemmel, hogy nem vagyunk vallásosak és nem járunk templomba, de minket még megkereszteltek. Ez inkább csak szokás volt a családban.

Nem tudom, hogy lehet-e a gyereknek ebből hátránya, ha nem kereszteljük meg. Már 6 hónapos, azt hiszem 1 éves kora után már nem szívesen keresztelik meg. Én sem tudom, hogy mi legyen. Még tárgyalni sincs kedvem a papokkal, főleg, hogy tudom, hogy nem foglalkozunk a vallás kérdéseivel. Hazudni meg nincs nagy kedvem.

Talán iskolaválasztásnál lehet hátrány. Nem tudom, hogy kérnek -e keresztlevelet a Károli és a Pázmány egyetemek. Ha igen, és nem lesz a gyerekünk megkeresztelve, akkor oda kapásból majd nem jelentkezhet.

Szerintem valamennyit kell érte fizetni, az már más kérdés, hogy adománynak vagy adónak hívják.

2010. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Most vasárnap lesz a keresztelőnk református egyházban ahogy én is református vagyok.De elbizonytalanodtam nem Istenben hanem az atyában aki azt mondta 2 hete hogy vissza hivnak mikor menjünk lelki beszélgetésre keresztelő elött.Azóta semmi!Szerdán tudok bemenni csak a hivatalba.Illetve nem tudom mi a szokás anyagiak terén egyházadót fizeti édesapám 20 éve ide ennek a templomnak!
2010. aug. 23. 13:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó két hozzászóló rátapintottatok a lényegre!Nem vol tegyházi esküvőnk,a keresztszülők válófélben és nem érdekli őket!Akkor most mennyire veszik ezeket komolyan?
2010. aug. 23. 13:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Megkereszteltettem, amúgy nem járok rendszeresen templomba, templomi esküvőm sem volt, sőt, semmilyen, nem vagyok férjnél :) Pénzt nem adtam, nem is gondoltam rá, hogy kéne.
2010. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen hitre kereszteltetted, Petra?
2010. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár nem járunk rendszeresen templomba, keresztelve megvagyunk. A fiunk is! Ja és esküvőnk is volt. Pénzt nem kellett adni, de amennyivel akartuk támogathattuk a templomot. 5000 ft-ot adott a pici keresztapja, két éve lassan.

Evangélikus (vidék)

2010. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Katolikus keresztelőn a fővárosban minden templomnak küln díja van (Világítás, díszítés, mise, stb), érdemes adományként adni pénzt számlára, ha úgy érzed, keveset kérnek, vagy nem kértek semennyit.

Nekünk volt templomi esküvőnk (polgári csak jóval utána, amikor kiderült, hogy babánk lesz - nem a polgári volt a szemünben az igazi), s járunk is templomba, tartjuk a vasárnapot, így a többi kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem hátrány nem é egy gyermeket sem a keresztség felvételével. NEm tudom, a reformátusoknál hogy megy, biztos lazább, mert nálunk nem keresztelnének gyermekkorban anélkül, hogy a keresztség FŐ alapvetésének ne tudj eleget tenni (ígéred-e, hogy keresztény szellemben, az egyház tanításai szerint neveled gyermekeidet...)

2010. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!