Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat ez az étrend vitaminhi...

Okozhat ez az étrend vitaminhiányt? Mindent megteszek, de nem hallgat rám. Másnál is van hasonló étkezési szokás vagy csak mi vagyunk így? Nyugodjak meg. Vagy mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg.Zöldségekből is csak keveset(pár kanállal).Igazából mindenből csak pár kanállal eszik.Mellette napi többször még szopik.Minden nap főzök és próbálgatom adni a főzelékeket,még a pogácsából is káposztásat sütök,csak legalább menjen be a szervezetébe pár falat zöldség vagy gyümölcs.
2010. aug. 23. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ne aggódj, nem fog semmi különöset okozni :) Kolléganőm fia 10 éves koráig kb. heti fél banánt evett (azt is unszolásra, nagy nehezen), mást nem, és zöldséget is csak rakott ételekben (rakott kelkáposzta, rakott karfiol, stb). Nem lett semmi baja, már 15 éves nagyfiú.


Gyümölcslé esetleg? Nálunk napi egy dl gyümilé elfogy (többet nem adok direkt), és 2-3 szilva, 1-2 barack, vagy egy alma. Szintén 2 éves a lányom.

2010. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak a vizet issza meg sajnos.Olyan rossz ez.Van aki bármit a gyereke elé rakhat és megeszi a másik meg csak küszködik,hogy egyen egy kicsit.
2010. aug. 23. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó, a víz az szuper!!! :) A legjobb ital. A lányom kb. csak két hónapja issza, addig csak teát ivott.. :( (minimálisan izesítve, de vizet egyáltalán nem).


Az enyém is csak pár falatokat eszik minden étkezésnél amúgy... viszont reggel délben és este is kb. másfél-két deci tejet lehúz, szerintem ő(k) még ezzel töltik ki a maradék helyet a pocakjukban :)


Tegyél elé amúgy almát meg narancsszeleteket egy kistálba, és hagyd ott. Ne kínálgasd, meg semmi, csak hagyd ott. Játék közben lehet, h egyet-kettőt bekap, én is szoktam így csinálni néha. (Első válaszoló voltam ismét).

2010. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne szoptasd már,mert felesleges. Ha jóllakik a tejeddel,akkor már nem lesz éhes.Az pedig már nem elég egy kétévesnek. Abból adj neki,és akkor,amikor ti is esztek. Egyen egyedül a saját tányérjából,ne pedig te etesd.
2010. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok, lemaradt az előbb: annak ellenére hogy épphogy csak csipeget a gyerekem, 13 kg és 91 cm most, két évesen, szóval nem egy soványság. Nem is értem, mitől gyarapszik. :( (nassit nemigen kap).
2010. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 évesen a napi többszöri szoptatás szerintem is sok. Az anyatej édes, finom számára, de tápértéke mint olyan, már nem számottevő, inkább a megszokás és a megnyugvás miatt kell. Viszont a rendes étkezés rovására szokott menni.
2010. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem szoptatnám már ha rajtam múlna,de nehezen indult el nála egyáltalán az evés,olyan 1 éves kora után,aztán irtó nehezen fogadott el pár falatot,aztán mindig idegenkedett az új ételektől(csak a megszokottat akarta elfogadni),pedig 5 hónaposan kezdtem(volna) el kóstoltatni.Szóval most is csak akkor hajlandó enni mást is ha kap cicit,de olyan sok rosszat olvasok,hogy ilyenkor már nincs vitaminértéke,stb.Annyira se mint a tehéntejnek?Szerintetek?Eszek vitaminkészítményt pluszban.Szóval kész vagyok ettől a helyzettől,mert azt hittem,hogy gyorsabban fogunk haladni a normális étkezés felé,de nem lehet erőltetni.Ő is majdnem 13 kg és 87 cm.
2010. aug. 23. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kis súlyban van Ő is, ne aggódj, semmilyen baja nem lesz attól, hogy ilyen kevés gyümit vagy zöldséget eszik.


Próbáltad már neki a rakott kajákat? Én pld. rakott krumpliba is teszek mindig (mirelit franciasaláta alap) zöldségeket, így imádja. :)

2010. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is rosz étküek vagyunk.Vizzet rengeteget megiszik.Én ugy szoktam,hogy ebéd után persze ami 3,4 kanál leves az asztalára teszek gyümit vagy föt répát,krumlit és mig mosogatok unalmába beszedegeti.Probáld meg hátha bejön.
2010. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!