Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő miért ilyen erőszakos?

A védőnő miért ilyen erőszakos?

Figyelt kérdés

A védőnőnk a státuszon amit oltás követett volna olyan szinten felhúzott.

Az 1 éves lányom nagyon nyugodt baba szinte sosem sír.

Erre a védőnő megakarta mérni a súlyát de a Kicsi valamiért nem akarta és szó szerint úgy sírt mint eddig soha.

A védőnő meg szorította volna bele a mérlegbe.

Erre én kikaptam a mérlegből s nem engedtem.

A hosszàt is mérte...

A gyerek végig ellenkezett.

Szerintetek normális ez?

Hogy egy rendesen ráerőszakolta a mérést?

Ti mit tennétek?

Mit lehet ilyenkor tenni a védőnővel szemben?

Nálunk ez már bántalmazás nem?

Anyukák segítsetek!



2021. máj. 25. 22:12
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha majd oltást kap a lányod, vagy meg kell vizsgálnia az orvosnak és ellenkezik, akkor is ki fogod kapni a kezéből? Az én lányom egyéves volt, amikor el kellett vinni kimosni a könnycsatornáját. Többen kellett lefogni, mondani sem kell, nagyon sírt. És oltásoknál is mindig sír. És? Akkor ne vigyem orvoshoz, mert "bántalmazza"? A védőnő csak a dolgát végezte.
2021. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire kétségbeestél, megpróbálhattad volna megnyugtatni a gyereket, de bántalmazást kiáltani azért, mert a védőnő megpróbálta a mérlegben tartani? Ha valami nem tetszik a gyereknek, de mégis meg kell csinálni, az már bántalmazás? Lazíts egy kicsit, mert nagyon felfújtad ezt az apróságot. Na meg ezek szerint azt sem engedted a védőnőnek, hogy oltást adjon a gyereknek?
2021. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen megértem a kérdezőt. A módszerrel van a baj. Nélkülöz mindenféle kedvességet, joakarast. Nehezére esne beszélni a gyerekhez? Kedvesnek lenni? Ez volt a baj a védőnővel.
2021. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
95%

23as nem tudhatod mi történt. A kérdező amilyen hisztis szerintem simán felnagyított a dolgot.


Én védőnő vagyok és igen, van hogy fogom az egy évest, hogy hiszti közben ki ne essen a mérlegből. Nem azért mert szeretek gyereket kínozni...a gyerekek 90%-a sírni szokott mivel ilyenkor már összekötik a szurival és félnek ez életkori sajátosság.


Kérdező, remélem oltásnál nem te fogtad le, mert akkor bántalmaztad a saját gyereked, és fel kell jelenteni :-D Az ilyen helikopter szülők teszik tönkre a gyerek életét.

2021. máj. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
95%
Akkor engem fel lehet jelenteni, mert heti szinten bántalmazom a saját gyerekemet, amikor a lábujjkörmét vágom, mert csak lefogva tudom, miközben ordít. És amikor az orrát szívtam? Meg a szemébe csepegtettem? Mehetek a börtönbe. 🙄
2021. máj. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom, hogy zajlott, annak fejében döntenék. Ha lenyomta a gyereket, nem oké, kérte volna meg az anyját, hogy nyomja le az.. Azért az mégis más, ha egy anya csitítja és fogja le, mintha egy idegen ember. Az én gyerekem szemölcseit kikanalazták, együtt fogtuk le, miközben a doki "szidta", hogy túlreagálja és nem tud viselkedni, pedig onnan is levett szemölcsöt, ahol nem volt érzéstelenítő. Mikor szóltam, nagyon lekezelő volt, hogy akkor otthagyja és jöhetünk vissza legközelebb. Utólag is bánom, hogy nem léptünk le, gyenge voltam hozzá.


Megértem, hogy csinálniuk kell a dolgukat és jót tesznek a gyereknek(pl a mérlegelés nem, a mi védőnőnk centire és kilóra is találom számokat írt, ha a gyerek mérhetetlen volt. Egyik alkalommal kijött, hogy egy év alatt a gyerek összement 2 centit, ezért inkább ugyanakkora méretet írt be, hogy ne legyen feltűnő.)de a HOGYAN egy lényeges kérdés. Én mindig előre megbeszélem a gyerekkel a dolgot, aztán vagyok erőszakos(mikor lefogtam orrszívásnál, gyógyszernél, kúpnál, lázmérésnél, vagy hisztinél), de ilyenkor tudatában vagyok annak, hogy erőszakos, durva vagyok vele, csak hát muszáj. Utána is megbeszéltük mindig. "sajnálom, muszáj, máshogy nem megy". Ezzel együtt kell tudni élni, de nekem sem jön be, ha más ilyen a gyerekemmel, mikor én is ott vagyok. Vérvételnél sem nővérke ölébe ül és az fogja le, hanem anya, miközben csitítja.


Szerintem fontos, hogy ilyet az anyjától/apjától tűrjön el csak a gyerek, és csak akkor, ha fontos. Mázli, hogy a mi védőnőnk ilyenben normális, de ha anyuka nem segít, akkor szólnia kellene, hogy ne ő küzdjön már a gyerekkel, anyuka aktivizálja magát. Vannak egészségügyis túlkapások rendesen, pl indokolatlan erőszakosság, sokszor felnőttekel szemben is. Nem ráordítani kell a másikra, hogy tartsa már helyben a karját, ha nem találod a vénáját, hanem megkérni és módszert ajánlani.


Én többek között ezért választom a magán egészségügyet. Leginkább a fogorvosoknál látszik a különbség, nem azért, mert ők kedvesebbek, dehogy azok, csak ott nem engedhetik meg maguknak a bunkózást, erőszakosságot, illetve el is küldhetnek, ha nem akarnak téged kezelni, mert kiállhatatlan vagy. Mndkét félnek nagyobb a szabadsága, döntési jogköre.

2021. máj. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
87%

Eroszak # 🙈😂

Mindegyik sir,meg kell merni a sulyat,hosszat. Inkabb segitened kellett volna.

2021. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
81%

Mégis mit kellett volna csinálnia? Neki kötelessêge mérni a babát,a státuszokba be kell írnia a baba súlyát.

Meg kellett volna nyutatnod a kicsit nem kikapni és a védőnőt okolni.

Nem volt itt bántalmazás,csak nem tudod kezelni a gyerekedet.Ha minden kellemetlen szituációból kikapod egy hisztis kis ördögöt nevelsz az amúgy nyugodt gyerekből.(vagyis azt mondtad az..)


És ha oltják legközelebb mi lesz? Azt se engeded mert sírni fog? Tanulj már meg viselkedni,nem egy henteshez vitted hanem egy szakemberhez aki megmondja,hogy van-e valami növekedési baja a gyerekednek vagy sem..

2021. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 qkker1 ***** válasza:
79%
De hova tűnt Daemon Hill?! /helyett a kérdező/
2021. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom azért kellett lefognia mert te kérdező meg se moccantál.


Komolyan az ilyen szülőtől mentsen meg mindenkit a sors aki gyerekekkel foglalkozik.


Jelentsd fel kérdező had röhögjenek rajtad.


Hova tűntél? Lehet épp a feljelentést teszed? :-D :-D

2021. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!