Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő miért ilyen erőszakos?

A védőnő miért ilyen erőszakos?

Figyelt kérdés

A védőnőnk a státuszon amit oltás követett volna olyan szinten felhúzott.

Az 1 éves lányom nagyon nyugodt baba szinte sosem sír.

Erre a védőnő megakarta mérni a súlyát de a Kicsi valamiért nem akarta és szó szerint úgy sírt mint eddig soha.

A védőnő meg szorította volna bele a mérlegbe.

Erre én kikaptam a mérlegből s nem engedtem.

A hosszàt is mérte...

A gyerek végig ellenkezett.

Szerintetek normális ez?

Hogy egy rendesen ráerőszakolta a mérést?

Ti mit tennétek?

Mit lehet ilyenkor tenni a védőnővel szemben?

Nálunk ez már bántalmazás nem?

Anyukák segítsetek!



2021. máj. 25. 22:12
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

A 17-es

23-as

26-os

Válaszolóknak köszönöm az egyetértést.

Bár elég rossz az arány ennyi emberból csak 3-an értik meg.


Egyébként nem a hormonok játszanak. A férjem is ott volt.

Ő tette a mérlegbe és teljesen felhúzta Őt is ez a nő.

Nem az megpróbáltuk vagy 3x és nem lehetett.

Az lett az eredménye hogy nem lehetett beoltani mert túl zaklatott lett.

2021. máj. 26. 19:34
 32/44 anonim ***** válasza:
84%

tuti kamu...nincs olyan orvos aki nem oltja be a gyereket mert zaklatott...melyik gyerek nem az oltásnál? Kérdező ti betegek vagytok, sajnálom a gyereketek.


Nálatok minden úgy működik hogy ha a gyerek nem akarja akkor nem kell? Pl majd ha késsel szurkál téged és szép szóra nem hagyja abba akkor mosolyogva vérzel el?

2021. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
36%

... A kérdező nem hülye, nem tudom milyen elvetemülteknek sikerült itt írnia, hogy el van kényeztetve egy 1 éves.. Anyám.. ilyen kicsit nem lehet elkényeztetni és semmi baja sem lesz, ha a védőnő nem nyomja a mérlegbe. És igen, halasztanak el egy két nappal oltást, vagy akár egy hónappal, hogyha a kisgyerek tombol, ugyanis senki sem akar traumát okozni neki. Nálunk a bárányhimlőt halasztották egyszer, illetve egy szemvizsgálatra már fél éve nem jutunk el újra, mert a gyerekem(nem kicsi, hanem 7 éves) nem hagyja, hogy belecseppentsenek a szemébe, kinyomni meg nem akarják a szemét. Próbáltuk úgy, hogy lefogom, de nem ment kinyitnia a szemét a szemésznek.. Szerencsére -0,5ös sincs a szeme, szóval nem lényeg, de azért kellene.


Fontos dolgoknál érthető, ha az egészségügyis erőszakos, de ez egy mérlegelés.. LÉNYEGTELEN!


Amúgy nagyon vicces, volt orrszívós kérdés kb fél éve, kifejtettem, hogy én a gyerek fölé térdeltem, lefogtam a fejét, a combom közt szorítottam és úgy szívtam az orrát, erre mindenki lehordott vadállatnak.. pedig az a gyerek érdekét szolgálta, nem úgy, mint egy mérés, ráadásul az orrszívás nem várhatott, a mérés igen.


Arról nem is beszélve, hogy nem láttuk, hogy történt! Komolyan nem tudtok elképzelni olyan mérlegbe nyomást, ami kiveri nálatok a biztosítékot? Én kapásból 20 félét is, ami kimeríti a bántalmazás fogalmát, és egyet kettőt, aminél lehet, hogy csak túlreagálta a kérdező.


Mellesleg, ha nem az első mérése a gyereknek, márpedig egyévesen tuti nem, akkor nem vele van a gond, mert az előző 10+mérésnél nem rinyált, tehát valószínű, hogy korrekten látja a dolgokat.


Azt sem tudhatjuk hányan jelenthették ilyen olyan indokkal már a védőnőt.. És más az, ha anya fogja le és más, ha a gyerek számára idegen.


Ez egy soktényezős dolog, szerintem jól látja a kérdező, lehet a védőnőnél hosszú volt a nap és nem jutott annak a gyereknek annyi türelem, mint kellett volna.

2021. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, mi meg a tiédet, de tényleg. Az ilyen helikopter szülők teszik tönkre a gyerekeik életét.


Sajnálom szegény védőnőtöket, szerencséjére már csak 3 havonta kell látnia titeket.


És nem az hogy nem aggódunk a gyerekért, de azért olyanon kiakadni hogy meg kell mérnie..és te hol voltál kérdező? Mondtad hogy majd te belerakod, megméred? vagy csak kiverted a hisztit hogy egy életre megnyomorította a csúúúnya védőnő a pici porontyod?

2021. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan ezért nem kapott szurit? Ez vmi kamu lehet... Mi ma voltunk a 15 hónapos oltáson... A vizsgálat során sírta el magát a lányom, úgy kellett lefognom, saját magamhoz szorítottam, miközben üvöltött, és úgy adtak be neki két szurit. Utána felálltam vele és rugóztam kettőt, hozzámbújt és abbahagyta a sírást... Eszembe nem jutott, hogy a sírás miatt azt mondjam, hogy megyünk haza és nincs szuri... Hiszen ezért jöttünk. És ha mérés közben sír, akkor sír. Kibírja. Mondjuk én itthon mértem meg.
2021. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
35%

Biztos,hogy kamu olyan nincs,hogy nem oltják be a gyereket.kötelező az oltás.Védőnő azonnal gyámügyre megy,hogy a szülők nem oktatják a babát,rendőrségi ügy meg minden jogi szarság lesz belőle.A gyermek jóléte felől addig felel a szülő ameddig megteszi amit kell.Ha nem vagy képes rá és elmulasztod a kötelező dolgokat nagyon nagy bajod lesz belőle..:D


De eddig el sem kell menni.A kérdés alighanem kamu.

2021. máj. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
90%
Utolsò, te eszednèl vagy?! Az oltàs megtagadàsàt, elutasìtàsàt büntetik Magyarorszàgon. Olyat lehet csinàlni, hogy pàr nappal vagy hèttel eltoljàk az időpontjàt.
2021. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Én tisztelem a védőnők munkáját és elismerem.

De ami sok az sok.

Köszönöm a 33-as válaszolóknak hogy kiáll mellettem!

A védő néni sietett. Vártak rá.

De ez akkor sem indok.

Ez már nem az első eset, hogy nem tudja kezelni a babát, a környéken mindenki szó szerint utálja.

Eddig én nagyon kedves voltam vele. Nem panaszkodtam senkinek róla és szerintem elbízta magát, hogy Ő mindent megtehet.

A lányom,

A dokinál soha nem sír szinte.

Aznap nála is nyűgös volt, pedig máskor is így szoktuk.

El lett halasztva az oltás ezt kikerülni nem lehet.

De nyilván van olyan aki megérti ha azt mondom most nem.

Védő néni nem értette meg még a hossz mérést is eröltette.

Nem baj többet ilyen nem lesz.

Úgy látszik itt ez a norma az embereknél, ezért van az hogy ennyi túlkapás van, mert mindent hagytok nekik.

2021. máj. 27. 11:49
 39/44 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy így szoktuk: védőnő utána doki.
2021. máj. 27. 11:50
 40/44 anonim ***** válasza:
41%
Olyan videót lattatok már, hogy a baba nemhogy nem sír oltason, hanem meg nevetgél is? Otthon érzéstelenítik krémmel az oltás helyet, aztán a doki már csak viccesen, kedvesen "belevarazsolja" az oltást a bababa. Szóval ez az ordítos, lefogos módszer abszolút balkáni. És aki nem vág jopofat ehhez az liberális, tulfelto hisztis pitsa. Hatalmas boszmesegeg folynak az egészségugyben, aminek a gyerekeink látják kárát, és ehhez még asszisztalunk is, ha elnezzuk ezeket.
2021. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!