Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnem kell majd tornáztatni...

Vinnem kell majd tornáztatni (forgás)?

Figyelt kérdés
Fiam jövő héten lesz fél éves. Védőnő mondta, hogy a státusznál kérdés a forgás. Már egy ideje próbálkozik vele. Ma sikerült magától hasról hátra fordulnia. Hátról hasra még nem tud egyedül, oldalra nagyon szépen fordul már régebb óta, de ott elakad, nem sikerül átlendülnie. Persze lehet, hogy most beindul a dolog és megcsinálja jövő hétig. Kell ilyenkor vinnem tornáztatni? Szeretném elkerülni, mert a város másik végébe kellene vinnem babakocsival, nehéz lenne megoldani, a tesóját is viszem-hozom mindenfelé. A másik ok, hogy a tesóját is ugyanebből az okból vittem tortáztatni és utálta. Lényegében végigordította és nem nagyon haladtunk sehova, végül magától megfordult 7 hónaposan.

2021. máj. 26. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 5 hónaposan fordult hátról hasra, de vissza 6 hónaposan sem. Én elvittem Dévényre és kellett is, feszes volt a válla, a többi része pedig hipotón. Ordított ő is, mindegyik baba ordít, de ha kell akkor kell. Majd megmondja az orvosotok.
2021. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én heti egyszer 50 km-re hordtam egyébként autóval. Megoldottam, mert muszáj volt, de persze örülök hogy már nem kell mennünk.
2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, én már rég elvittem volna. Az pedig, hogy azért nem akarod, mert neked messze van...inkább nem minősítem.

70km-t utazunk tornára.

2021. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem most harmadik gyermekem 2 hét múlva 6 hónapos. Egyáltalán nem forog. Már jeleztem orvosnak 3 hete ő akkor még leintett, védőnőhőz épp holnap megyünk. Egyszer oldalra fordult és itt gyakorlatilag meg is állt a tudomány. Hason se igazán szeret lenni, leragadt az egyik kezén támszkodik, másikkal nyúl pózban. Ha én nem váltom a kezét akkor max eldől mint a krumplis zsák vagy elkezd sírni. Már pocakban recsegett, ortopédián, csípőn jeleztem, akkor mindkét orvos annyit mondott ha egy picit laza is most nem érezhető.. 🤦‍♀️
2021. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekem szinte napra pontosan 6 hósan kezdett forogni mindkét gyerek. Nem vittem őket sehova, bár védőnő, doki is legyintett rá, később se volt lemaradva semmivel. Annyi tornát otthon is csinálhatsz, hogy ráteszed a földön vagy franciaágyon egy takaróra, és óvatosan megemeled a takaró csücskét, csak annyira, hogy ő akarjon átgurulni. Ezt szokták is szeretni nagyon.
2021. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves lepontozó!


Mivel van 2 gyermekem, első sni-s fejletlen idegrendszerű, nincs rendben mai napig a mozgása, holott neki a járás csúszott egyedül.. Nyílván nem fogok a seggemen ülni és várni a csodára.

2021. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam 6 hónaposan még igen bambàcska volt forgás/ kúszás terén,aztàn kb.két hétre rà úgy megindult,mint a rakéta. Forgás és kúszás is príma. Adj neki még egy kis időt.

Mi még 2 hónaposan vittük dévényeshez de csak a biztonság kedvéért mert faros baba volt és olyankor gyakoribb a tartásprobléma. Semmit nem talált,torna sem kellett. Kicsit lassabb,mint a többi baba,a mai napig. Nem tud ülni stabilan és eszébe sincs felállni,pedig 9 hónapos. A védőnő szerint nem kell aggódjak, belefér,van ideje.

2021. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!